Dívka, která si hrála s ohněm

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současnýživot Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každýl eden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se StiegLarsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44409/divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-ahZ-44409.jpg 4.65138

Milénium 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Host

Flickan som lekte med elden, 2006

Kniha Dívka, která si hrála s ohněm

Květakniha

Skoda, velka skoda, ze si uz od Larsona nic neprecteme. Jeste by nam vytrel zrak. Kniha skvela.

_Brunetka_

Tahle série? Něco takového už nikdo jiný nikdy nenapíše, nedá se to zkrátka napodobit – to jsem četla hodně thrillerů, ale prostě k žádnému se to nedá přirovnat. Autorův styl psaní je specifický, ale já ho zbožňuju a vážně z ničeho z toho, co do knihy napíše, nejde nic ubrat, protože všechno hraje roli. Obdivuju to, že to není založené na krvavých vraždách, ale na jakési psychologii, což je za mě pecka. Hlavní hrdinové jsou naprosto dokonalí a geniální – Mikael je chytrý sympaťák a Lisbeht je drsňačka, která se ničeho nebojí a její IQ nejde změřit žádným testem. Všechno je tu navíc promyšlené a spletité – to je taky jedna z věcí, která se mi na knize neskutečně líbí, zkrátka u ní musíte přemýšlet a dávat zatracený pozor. Jsou tu také aspekty, které jinde nenajdete – politika, novinařina, korupce, obchod s bílým mase, prostituce a dětská pornografie. Zkrátka věci, které se zametají pod koberec a mě v nich hrozně bavilo se šťourat. Závěr je naprosto šokující a nedá se popsat, jedině pokud bych se zase mohla opakovat v jednom slově – geniální. Autor do toho vskutku dal neskutečně moc a já nechápu, jak tak brilantní, neotřelý a jedinečný příběh – a to nejen ten, co se skrývá v této knize, je to jen jeho další část – mohl vymyslet. Série napsaná naprostým géniem, nemám víc co dodat.

pidalka777

Lisbethka je hustá borka. A celá knížka je úžasně čtivá a napínavá a konec je nervy drásající. Dlouho se mi nestalo aby mě takhle knížka pohltila a nadchnula.

Hakate

Ani druhý díl nedá spát. Ač se kniha zdá jako "bichle" nejde odložit, která mnohé může odradit. Kniha je víc než čtivá, stejně tak jako první díl, chytí a nepustí. V díle se dozvídáme mnohé z minulosti a z Pandořiny skříňky Lisbeth. Boj Švédska vs. Lisbeth. Kdy tato nepříliš oblíbená dívka zjišťuje, že i přes svou nepřístupnost a odtažitost má nemalou skupinku přátel, "vedenou" novinářem Mikaelem Blomkvistem, která stojí za její nevinou a dopomáhá k odkrytí pravdy a poskládání celé skládanky její minulosti. Autora i Lisbeth si čtenář okamžitě zamiluje již v prvním díle a v tomto si akorát a potvrdí, že knižní svět by potřeboval více Larssonu a "náš" svět více lidí jako Lisbeth. Série je právoplatným držitelem Bestselleru.

icezero
31.12.2020

Přečteno v rámci přípravy na výzvu 2021... Pro mě je na skvěle napsané knize zajímavá hlavně ta část, kdy je odhaleno jak mohou některé organizace kladné nebo záporné ovlivnit život vlastně kohokoliv. Zvlášť v dnešní době Velkého bratra

lenka.plaszova
30.12.2020

Zhruba první polovinou knihy jsem se musela trochu prokousat, od té druhé bylo opět složité se odtrhnout. Když ale porovnám první dva díly, ten první se mi líbil přeci jen o něco více.

VikyKleinik
22.12.2020

Není to tak zajímavá literatura, abych ji četl tolik hodin. Poslouchal jsem ji během práce. Vzpomínám si, že mě v souvislosti s okolnostmi relativně bavila, ale nic mi nedala a dnes si druhý díl Milénia už téměř nepamatuju.

kristie
09.11.2020

(+ SPOILER) První díl Milénia mě opravdu nadchl, takže jsem měla obavy z dalších dílů. Sice mě druhý díl série nedostal tak, jako první díl a vidím tu pár věcí, které mě trochu přenesli do stylu Keplerovic nesmrtelné hlavní postavy (konec s hrobem a střelou do hlavy, vyděšený úprk člověka, který je v knize vykreslený prakticky jako robot bez citů)…

Keplera mám ráda, ale musím ho brát s rezervou. Po prvním díle Milénia, jsem teda čekala něco trochu jiného a už chápu tu inspiraci Keplerů v Larssonovi.

Je skvělý, že si Lisbeth zachovala moje sympatie i zde, kde s ní po odrývání její minulosti člověk musí soucítit, ale Larsson to do čtenáře necpe na sílu. I když se Dívka, která si hrála s ohněm za mě nedokázala dotáhnout na stejnou úroveň jako první díl, je Milénium nadprůměrná série a tak musím dát i této knize 5/5.