Henriette Henriette komentáře u knih

Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní Jaroslava Černá

Příjemná oddechovka z 15. století. Knížka je hodně vystavěná na dialozích, a autorka se moc neobtěžuje psát k nim nějaké úvody, tzv. "literární omáčku". A to ani na začátku knihy, takže mě trochu trvalo, než jsem se do knížky začetla a zvykla jsem si na styl. Přijde mi to trochu, jako nevyužitý začátečnický potenciál, přestože autorka vydala již řádku knih. Přesto příběh Perchty je dojemný a silný a nebudu sice číst všechny knihy autorky, ale určitě si ještě nějakou přečtu.

19.08.2015 3 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Vynikající detektivka s oblíbeným hrdinou a navíc ve skvělém prostředí. Opět jsem četla poněkolikáté a stále je aktuální, i když jsem si vrahy pamatovala dobře.

16.08.2015 4 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

16.08.2015 4 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Tato kniha už patří mezi mé nejoblíbenější "klasiky" této autorky. Dá se číst pořád dokola.

13.08.2015 4 z 5

Posvátné místo Posvátné místo Barbara Wood

Knížka je skvěle napsaná, tak jako všechny od autorky, ale mně osobně nesedělo indiánské téma. Také mám radši její knížky, které postupně dávkují napětí a odhalují záhadu. Tady mi to dost chybělo.

10.08.2015 3 z 5

Králův dluh Králův dluh Vlastimil Vondruška

Další pěkné dobrodružství Oldřicha a jeho společníků. Pátrání v Praze mám ráda a ani tentokrát nezklamalo.

05.08.2015 4 z 5

Zúčtování Zúčtování Alma Katsu

Neurazí - nenadchne. Alespoň mě. První díl se mi líbil více, protože tam bylo mnohem více vyprávění z minulosti. Toto už byla až moc velká fantasy a to není můj šálek čaje. Ale jinak perfektně propracovaný děj, až na drobné detaily, které autorka nedořešila, dobře zpracovaná psychologie postav.

02.08.2015 3 z 5

Pečeť smrti Pečeť smrti Vlastimil Vondruška

Pátrání po Praze je mi vždycky milé. I toto se mi líbilo, jen drama Otovy "smrti" tolik nevyznělo, když jsem výsledek znala již z dalších dílů.

13.07.2015 3 z 5

Porodní bába na Syltu Porodní bába na Syltu Gisa Pauly

Přemýšlím, co o knize napsat. Zpočátku jsem myslela, že ji ani nedočtu. Autorka mě nedokázala vtáhnout do děje, příběh mě nebavil, od začátku jsem věděla, o jakou zápletku a tajemství jde. Ke konci však knížka dostala spád a co musím pochválit, je vykreslené prostředí Syltu, a charakteristika postav. Autorka dokázala výborně popsat chudobu i bohatství i ty, kteří si na bohaté a vznešené pouze hrají.

04.07.2015 4 z 5

Poslední víkend Poslední víkend Agatha Christie

První polovina knihy byla dosti nezáživná, samý rozbor duší a myslí.... pak však přišel na scénu Poirot a příběh dostal ten správný spád.

22.06.2015 3 z 5

Kůže Kůže Mo Hayder

Tantokrát zklamání. Autorka se věnuje "průšvihu" Blechy Marleyové, jehož výsledek známe z předchozí knihy, takže žádné překvapení a nová zápletka se odehrává jen jakoby mimochodem.... zbytečná kniha. Bohužel.

05.06.2015 3 z 5

Kouzelný příběh, kde se pohádkové bytosti prolínají s realitou naprosto běžného života. Krásné prostředí městečka Zaječína, stejně jako spolku několika talentovaných autorů. Až doposud jsem nic podobného nečetla, ale naprosto mě to nadchlo.

01.06.2015 5 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Další skvělá práce z řady knih pana Vondrušky. Adventní čas a hrad Krašov, na který mám osobní vzpomínky se mi moc líbil, stejně jako celý příběh.

12.05.2015 4 z 5

Podivná svatba na Lichnici Podivná svatba na Lichnici Vlastimil Vondruška

U této knížky mírné zklamání. Prostě mě nezaujala a nechytila jako ty ostatní.

04.05.2015 3 z 5

Temnou chodbou Temnou chodbou Lois Duncan

Překvapilo mě, jak moc mě knížka chytla a bavila. Čekala jsem jednoduchý příběh pro teenagery, ale nakonec se z toho vyklubal zajímavý románek ze starého sídla a s neokoukanou pointou.

24.04.2015 4 z 5

Rodokmen - Objevte tajemství vašeho rodu Rodokmen - Objevte tajemství vašeho rodu Kristoslav Řičař

Na mě zbytečně moc informací o historických pramenech, ale pro laika to je určitě užitečné. Já bych uvítala více rozborů samotných rodokmenů....

24.04.2015 3 z 5

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Tento díl se mi opravdu hodně líbil. Snad proto, že to byla trochu taková "vyvražďovačka" po česku. :) Byl to zkrátka úplně jiný příběh, bylo tam celkem málo postav, u kterých bylo pravděpodobné, že vraždí a i když konec byl tak trochu jako od Dana Browna, celkový efekt byl skvělý.

20.04.2015 4 z 5

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

Poslední díl epopeje mě konečně začal bavit. Ubylo říšské politiky a autor se začal konečně více zabývat králem samotným. Škoda, že tomu tak nebylo od prvního dílu...

14.04.2015 4 z 5

Král rytíř Přemysl Otakar II. Král rytíř Přemysl Otakar II. Vlastimil Vondruška

První kniha z tetralogie, u které jsem se vysloveně nenudila. Trochu více jsem se ponořila do života hlavních hrdinů a více mi tím přirostly k srdci. Je těžké číst o historii, kterou znám, aby mě nenudila. Ovšem mnohem těžší to má autor. Napsat něco, o čem každý ví, jak dopadne tak, aby to čtenáře zaujalo. V tomto díle bych poprvé řekla, že se to autorovi podařilo.

05.04.2015 4 z 5

Návraty české šlechty Návraty české šlechty Vladimír Votýpka

Stejně jako ostatní díly - fascinující vyprávějí a vzpomínky šlechty, na jejich situaci před válkou, za války, po válce a především bolestné návraty na restituovaná sídla mnohdy zdevastovaná díky komunistickému režimu a jeho laxnímu přístupu.

28.03.2015 3 z 5