Henriette Henriette komentáře u knih

Očarovaná Očarovaná Hana Hindráková

Hodně jsem přemýšlela, zda dám knize čtyři, nebo pět hvězdiček. Jelikož je to však má první knížka od této autorky, rozhodla jsem se nechat si rezervu. Musím říct, že se mi dlouho nestalo, abych knížku přečetla na jeden zátah a bez odložení. Vynikající, napínavé, možná bych jen trochu víc rozvedla milostnou zápletku. Mě autorka i kniha rozhodně nadchly a až budu mít příležitost, rozhodně si koupím další její knížky.

29.07.2015 4 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Jubilejní díl má hodně zamotanou zápletku, která však začíná být trochu přehledná až cca od druhé třetiny knihy. do té doby jsem hodně tápala a moc mě příběh nebavil... škoda, už jsem četla lepší "Oldřichy".

24.06.2015 3 z 5

První dojmy První dojmy Charlie Lovett

Hodně dobrá knížka střídající dvě časové roviny. V jedné sledujeme rodící a rozvíjející se vztah Jane Austenové a jejího duchovního přítele, spolu se vznikem jejího kultovního díla Pýcha a předsudek. A v druhé naši hlavní hrdinku, jak se potýká se smrtí svého milovaného bibliofilského strýce, dědí jeho byt, začíná pracovat v antikvariátu a hledá podivnou starou knihu, o kterou se najednou zajímají hned dva zájemci. K tzomu se potýká s vlastními vztahy...směr romantiky, dobrodružství, napětí a starých knih. Skvělé! Tleskám. Moc se mi to líbilo. :)

20.06.2015 4 z 5

Oldřich z Chlumu Oldřich z Chlumu Vlastimil Vondruška

Výborný nápad, jak podarovat věrné čtenáře. Je skvělé utřídit si životopis Oldřicha z Chlumu, přečíst si co je skutečnost a co jen fikce. Čtyři povídky na závěr se mi také líbily, i když poslední dvě trochu více. Ono to bylo tím, že v těch prvních dvou to ještě není tak úplně ten Oldřich, na kterého jsme zvyklí.

06.06.2015 4 z 5

Davidovy hvězdy Davidovy hvězdy Kristina Ohlsson

Výborná detektivka/thriller, okamžitě mě pohltila, výborně mě bavila, ani jsem se nenadála, a byl konec knihy.

04.05.2015 4 z 5

Vše pro dítě! Válečné dětství 1914–1918 Vše pro dítě! Válečné dětství 1914–1918 Milena Lenderová

Výborná kniha přinášející pohled na dětství a jeho -především strasti - v době první světové války. Autoři k tématu přistupují velice profesionálně a svůj text staví na kvalitních pramenech. Přestože se jedná o odbornou publikaci, text se čte velmi dobře a věřím, že kniha osloví nejen profesionální a laické historiky, ale i širší veřejnost.

28.03.2015 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Napínavý příběh vystavěný na hledání kešek. Jen tyhle kešky byste určitě najít nechtěli...Autorka postavila knihu na oblíbené aktuální hře a dokázala až téměř do posledních stránek udržovat čtenáře v napětí a nevědomí. Bohužel konec byl až moc zdlouhavý a protahovaný, proto jedna hvězdička dolů.

23.02.2015 3 z 5

Klejinčino tajemství Klejinčino tajemství Zdenka Hamerová

Výborná kniha! neoznačila bych ji za klasickou detektivku, ale je to rozhodně příběh, který vás pohltí, postraší a bude vás bavit.

22.01.2015 4 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Velmi napínavé, pěkné, ovšem v některých situacích předvídatelné...

25.09.2014 4 z 5

Lvice Lvice Iny Lorentz

První velké zklamání od Iny Lorentz a doufám, že poslední. Začátek sliboval skvělou napínavou knihu ve stylu Kočovné nevěstky. Brzy se však děj zvrhl v nelogickou snůšku italských jmen a neskutečně zamotané politiky. Přestože situaci středověké Itálie trochu znám a hodně jmen mi nebylo neznámých, nebyla jsem schopna se v ději orientovat. A nepomohl tomu ani seznam postav na počátku knihy. Zkrátka nedalo se oriantovat v tom, na čí straně kdo stojí a kdo ke komu přeběhl. Až téměř posledních 50 stran začalo být zase trochu zajímavých. Celkem však byl děj značně chudý, komplikovaný jen nelogickými politickými machinacemi.

26.08.2014 2 z 5

Mezi tiárou a orlicí Mezi tiárou a orlicí Vlastimil Vondruška

Pro mě příliš nevyvážený text. 150 stránek s popisem boje, který není až tak podstatný, střídá půl stránky mohučské korunovace. Proč? U Vratislava je právě ta korunovace nejpodstatnější a nejdůležitější okamžit v životě, tak proč jsou upřednostnění neznámí pěšáci a jejich počet více, než první český král??? Škoda, kdyby autor některé epizody úplně vypustil a více se věnoval jiným, byla by knížka skvělá. To je ale jeho problém i u Epopeje....

10.07.2014 3 z 5

Nekonečná noc Nekonečná noc Agatha Christie

Detektivní příběh zcela odlišný od "klasických" Poirotů a Miss Marple. Psychologicky laděný příběh si hraje s myslí čtenáře a podsouvá mu skutečnosti, které vlastně neexistují. Moc pěkné. Ani chvilku jsem se nenudila, byť byl vrah snadno odhadnutelný.

25.06.2014 3 z 5

Ulička hanby Ulička hanby Vlastimil Vondruška

Říkala jsem si, je to tenká knížka, budu si ji vozit v autobuse a postupně číst při cestě do práce. Omyl. Jakmile jsem se zakousla, už jsem nemohla přestat. Přečteno za dva dny. Skvělá knížka. Těším se na další. :)

06.03.2014 4 z 5

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Z celé série se mi nejvíce líbit Čas vlků, ale zklamal mě konec. U této knihy jsem pociťovala mírné zklamání na začátku, ale konec mě naprosto dostal. Skvělá knížka.

02.03.2014 4 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Určitě mě knížka bavila více, než první díl, kdy Hynek teprve hledal sám sebe a bojoval za holý život. nyní je pánem hradu Vlkov, a buduje sám pro sebe a pro své blízké. Konec byl hodně otevřený, ale o to víc se těším na třetí díl.

17.01.2014 4 z 5

Mildred Pierceová Mildred Pierceová James M. Cain

Velice dobrá kniha, psána ryze mužským stylem. Bez příkras a tvrdě realisticky. Žádná romantická láska, ale sex, vypočítavost a zklamání. Midred se vlastní pílí vypracuje na bohatou ženu a úspěšnou podnikatelku, co však nedokáže je zkrotit svou dceru a nalézt cestu k její lásce. Velmi tvrdě pochopí, že peníze nejsou všechno...

05.12.2013 4 z 5

Zemřít s přílivem Zemřít s přílivem Karen Harper

Skvělé oddechové čtení, ve kterém se nebudete nudit. Akční Alžběta běhá po Londýně a běhá za zločinci. Příběh je trochu přitažený za vlasy, ale dobře posazený do historického prostředí.

28.11.2013 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

Kniha nebyla špatná, ale i na můj vkus byl příběh příliš slabý. Nápad výborný, a u jakékoli jiné knihy bych řekla že i dobře napsaný, ale tady mi skutečně chybělo napětí a jakékoli emoce. Nejlepší část knihy - nebudu prozrazovat jaká - byla tak strašně rychle pryč, že jsem si ji nestihla ani užít a už tu byl opět trochu nudný útěk...

09.11.2013 3 z 5

Jedna z nejlepších knížek o Oldřichovi z Chlumu. Trochu tajemna, pátrání v kronikách, tajná krypta... Super. Konspirační teorie na české téma, to jsem zatím nečetla a tleskám. :)

06.11.2013 3 z 5

Největší přání Největší přání Lenka Jakešová

Největší přání je nádherná knížka a i když máme od autorky rádi všechny, které dosud vydala a dosud vedl jednoznačně “Snovík, stala se pro nás tou NEJ. Ať hodnotím knihu jako dospělý čtenář, autorka knih pro dospělé i pro děti, nebo jako maminka dvou dětí, které se zaujetím poslouchaly – a to se zdaleka nestává u všech knížek – Největší přání je podle mě ta nejlepší kniha, jakou dosud autorka napsala a rozhodně si zaslouží pozornost čtenářů – velkých i malých.

19.01.2024 5 z 5