Hella Hella komentáře u knih

Záblesk ve tmě Záblesk ve tmě Stacy Willingham

Dobré a to překvápko na konci? Vážně dobré. Doporučuji.

18.04.2023 4 z 5

Smrt v temnotách Smrt v temnotách J. R. Ellis

Tak nějak nemůžu pochopit vysoké hodnocení knihy (84%), protože i když jsem čekala pomalou detektivku, ve dvou třetinách jsem to vzdala... roztahané, nezábavné, bez šťávy.

11.04.2023 2 z 5

Strážce dveří Strážce dveří James Byrne

Dez je sympaťák, pochopitelně neprůstřelný a nesmrtelný atakdál, což člověk tomuhle žánru rád odpouští. Jenže pro mě je zápletka knihy už kapku za čarou reálnosti, proto musím hodnotit jak hodnotím. Ale to víte, že Deze budu mít v merku i do příště.

11.04.2023 3 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Klevisová je výtečnou spisovatelkou, její knihy jsou obvykle plné přesných a duši zasahujících popisů míst, krajů, lidských osudů. K tomuhle příběhu se nedá téměř nic vytknout... téměř: Já se na konci v příbuzenských vztazích a jménech/přezdívkách poměrně dost ztrácela a to mi trochu dojem ze čtení pokazilo.

06.04.2023 3 z 5

Co ukrývá jezero Co ukrývá jezero Barry Hutchison

Jak já říkávám - evidentně jsem se "přetěšila". První díl byl úžasný, u mě za 5* a Logan jako maxisuper vtipný týpek. Druhý díl.... to snad psal někdo jiný, ne? Žádné vtipné hlášky, žádný extra chytlavý děj.... Za mě s bídou 3* a snad bude příště lépe.

31.03.2023 3 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Deprese, reminiscence, smutek a úzkost....tohle všechno musí určitě většinu čtenářů provázet, protože někde v knize se nutně musí najít snad skoro každý. Je to až bolestivý vhled do běžného života průměrné rodiny s "obyčejnými" starostmi.

24.03.2023 5 z 5

Auris Auris Vincent Kliesch

Dobré, napínavé a nepředvídatelné a ten konec? No sem s dalším dílem!

21.03.2023 3 z 5

Den, kdy jsem zmizela Den, kdy jsem zmizela Brandi Reeds

Hlavní hrdinka je sympaťanda, příběh svižně plyne a dobře se čte. Jen si občas říkáte, jak je ta policie neschopná, když roky ignoruje důkazy. No ale i tak - za přečtení to stojí.

19.03.2023 3 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Podstatně lepší příběh než Dívka pod hladinou. Jen by to chtělo malinko víc rozumu, milá Sloan. Lézt do Bourákova hnízda není zrovna návod na to, jak se dožít důchodu.

16.03.2023 3 z 5

Řekni mi pravdu Řekni mi pravdu Matthew Farrell

To FAKT nepochopíš! (ale čtivé a napínavé, to zase ano)

15.03.2023 4 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

Hodně dobré! Jen se mi často otevírala "kudla v kapse".

15.03.2023 4 z 5

Neon Neon G. S. Locke

Ani úplně marné, ani nic extra. Když nemáte co jiného ke čtení - ok; v opačném případě bych si to už nejspíš rozmýšlela.

14.03.2023 2 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Slušný a propracovaný literární - víceméně - dokument o jedné smyšlené (raději však ťukám na dřevo) tragédii. Nicméně (odhlédnu-li od rozdílnosti žánrů) na skvělou a neodložitelnou Rychlopalbu to nemá.

13.03.2023 3 z 5

Vláda teroru Vláda teroru Hillary Clinton

Menší počet stran by knize jistě prospěl. Takhle jsem se nemohla paradoxně ubránit pocitu, že se příběh vleče a že ministryně jen lítá sem a tam a žádný časový posun jí nebrání věci perfektně vyřešit. Taky jak si poradila s Íránci a Rusy.... nevím, no, zrovna věrohodné mi to nepřišlo. Ani ten Gamache nemohl chybět.
Za mě spíše zklamání.

08.03.2023 3 z 5

Hlava plná strachu Hlava plná strachu Rob Ashman

Roz je prostě boží! A tahle série jakbysmet. Doufám, že brzo bude nějaké pokračování, protože jsem knihu smlsla na jedno posezení a už mám pocit "absťáku".

06.03.2023 5 z 5

Lars mele maso Lars mele maso Daniel Gris

Jako už tradičně dobré - věrohodné, sympatické a vtipné Larsovy úvahy celé dílko rozhodně povyšují o jednu hvězdu nahoru.

06.03.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Tak u tohohle příběhu mě vysloveně bolelo srdce.

15.02.2023 3 z 5

Zavři oči Zavři oči Michael Robotham

Je to téměř perfektní. Jen zápletka s Ch. mi přijde už přespříliš. A ještě jeden poznatek - mrzí mě to, ale netruchlím, ta dotyčná mi vůbec nebyla sympatická (a hlavně je to naštěstí JEN fikce). Snad se tím do dalších dílů aspoň otevřou nové možnosti.

13.02.2023 4 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

(SPOILER) Příběh dobrý, až se mi skoro chce říct výborný.... ale neřeknu to, protože - jak zde pravidelně komentuji, nesnáším výpadky mozků u hlavních hrdinek, kdy dotyčné dobrovolně vlezou do pasti padouchům, a zde je to taky lahůdka.... dokonce má u toho Kay pistoli v ruce a dobrovolně ji odevzdá ! - čili nebýt této stupidity, bylo by to za 4,5*, takhle "jenom" za 3,5 *.

06.02.2023 3 z 5

Ticho Ticho Yrsa Sigurðardóttir

Hodnotím pouze 3*, protože se pro mě příběh půl knihy docela vlekl a nic moc zajímavého se nedělo. Do toho Freyja, které jsem ani po 6. příběhu tak úplně na chuť nepřišla a skrz naskrz protivná Erla, které zdatně konkuruje nevěrohodná postava malé Sagy. Ano, konec to trochu vylepšil, ale ne až natolik, abych z knihy byla na větvi.

02.02.2023 3 z 5