Vláda teroru

Po bouřlivém období v americké politice se k moci dostává nová vláda. Ministryně zahraničí Ellen Adamsová je rozhodnutá svůj úkol plnit zodpovědně, ale čelí strašlivé mezinárodní hrozbě… Jak Ellen rozplétá devastující účinky předchozího prezidentského období na mezinárodní politiku, objeví se znepokojivé otázky. Co když předchozí prezident nebyl jen neschopný lídr? Co když zradil svou zemi? Vláda teroru je strhující a oceňovaný thriller, který společně napsaly Hillary Rodham Clintonová, bývalá ministryně zahraničí Spojených států, a Louise Pennyová, uznávaná a oblíbená autorka řady napínavých bestsellerů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484766/big_vlada-teroru-Fiw-484766.jpg 4.414
Literatura světová, Thrillery, Politologie, mezinárodní vztahy

Vydáno: , Kalibr

State of Terror, 2021

Kniha Vláda teroru

veskr

Kniha napínavá od začátku do konce. Spojení těchto dvou autorek se opravdu podařilo. Mám ráda detektivky, ale nevyhledávám příběhy popisující dopodrobna brutální praktiky a násilí. Tady se povedlo vytvořit příběh, který nepopisuje brutalitu teroristických a výzvědných organizací, a přesto dokáže čtenáře upoutat a zcela pohltit. Pobavila mě i to, že se v příběhu objevil okrajově vrchní inspektor Armand Gamach a postavy z vesničky Three Pines. Tato knížka stojí za přečtení.

VulpesVulpes

Navnadila mě atraktivní dvojice autorek, z nichž tu druhou znám, čtu a oceňuji - zpočátku mě tedy trochu vyděsilo množství postav, ale děj nabral brzy na tempu a pak už to frčelo až do konce, za mě fakt skvělý thriller!

PetikH2O

Miluju Ellen a dala bych si skořicové rolky.

Katuska88

Nejsem specialistka na americkou politiku, ani jsem upřímně netušila, že je Hillary Clinton autorkou nějakých knih, ale znám Louise Penny, a proto mne přemohla zvědavost, i když jsem se na čtení knihy nějak zvlášť netěšila. Bála jsem se příliš mnoha informací z pro mne tak neznámého amerického prostředí. Musím však dát plný počet hvězd. Jedná se o velmi zábavnou knihu, inspirovanou skutečnými událostmi. Louise Penny nezklamala a politická znalost prostředí ze strany Hillary je zřejmá. Celkově se jedná o dobrý literární počin, který nadchne každého milovníka thrillerů.

Babouš

Thriller, který jsem nečekal, že budu číst, ale kombinace Clintonová a Pennyová mě nalákala. V hlavní roli sympatická ministryně zahraničí, která je díky své kamarádce pořád lidská a při zemi. Moje jediná výtka je k lehce otřepanému začátku, ale jakmile se to rozjede, knihu hltáte, ani nevíte jak. Ačkoliv samozřejmě nevím, nakolik je to realistické, působí to velice reálně. Trochu mi to připomnělo Nikdy od Kena Folletta.