helenah helenah komentáře u knih

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Nádherné čtení. Ač starší paní, s touto ságou jsem se minula a ona si mně našla až loni před Vánoci, kdy mně v knihkupectví padlo do oka nové vydání prvního dílu od nakladatelství Baronet. Mám přečtené tři díly, strašně se těším na čtvrtý, který má brzy vyjít. Vím, že je to čtení, ke kterému se budu moc ráda vracet.

29.03.2018 5 z 5

Doktor Marcus a jeho rod Doktor Marcus a jeho rod Jaroslav Dietl

Poslouchala jsem rozhlasové zpracování s panem Somrem jako vypravěčem, Otakarem Brouskem a Viktorem Preissem v rolích otce a syna Marcusových. A byla jsem nadšená. A ke knížce, kterou jsem si potom koupila, se pravidelně moc ráda vracím. Pan Dietl byl skvělým vypravěčem.....

14.09.2017 5 z 5

Špulka modré nitě Špulka modré nitě Anne Tyler

Nějak se mi nepodařilo začíst se.....

31.07.2017 2 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Oddechové, napínavé.....skvělá česká detektivka.

09.07.2017 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Čte se to krásně-jako pohádka!

11.02.2017 5 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Už jsem hodnotila a komentovala celou sérii Vesnice Stamice...s tím že se k ní budu ráda vracet. Ano, vracím se. A častěji k tomuto druhému dílu. Protože navzdory průšvihům, které jsou hrdinky nucené prožít a přežít, je to plné optimismu, naděje, vnitřní síly a je to inspirující. Poslouchala jsem nedávno starší rozhlasový rozhovor s paní spisovatelkou a tak vím, že právě linka s nemocnou Kamilou je částečná autobiografie. A proto má můj velký obdiv - nejen jako skvělá vypravěčka ale především jako úžasně silná ženská. Děkuji.

31.05.2024

Nemocí stala se pravda Nemocí stala se pravda Marek Vácha

Přečtu si dvě tři stránky...a mám celý den o čem přemýšlet. Mám takové knihy moc ráda. Vůbec mám knihy pana Váchy moc ráda a děkuji za tuto zatím poslední (kterou jsem si pořídila během loňských, vzhledem k okolnostem trochu posmutnělých Vánoc)

06.02.2024 5 z 5

Advent ve starém domě Advent ve starém domě Hana Pinknerová

Moc milá knížka, kapitola na každý den Adventu.

09.12.2023 5 z 5

Jiná už nebudu aneb Neděle Marie Tomsové Jiná už nebudu aneb Neděle Marie Tomsové Marie Tomsová

Milovaná paní hlasatelka, vtipné, krátké texty, fotografie... moc milá knížka, která potěšila

13.09.2023 5 z 5

O málo menší než andělé O málo menší než andělé Marek Vácha

Útloučká kniha, sedm obrazů, znepokojujících, provokujících...vlastně všechno co jsem od Marka Váchy kdy četla bylo takové. Sedm zamyšlení, kdo je člověk-shluk buněk..nebo snad důvod proč byl stvořen svět?
Nutí přemýšlet, ptát se. A jak píše "pokud se ptáme, přemýšlíme a pokoušíme se o odpověď, snad jsme na cestě....opravdová katastrofa by nastala, kdybychom se přestali ptát".
Doporučuji. A děkuji.

04.03.2022 5 z 5

Setkání v Opeře Setkání v Opeře Hana Marie Körnerová (p)

(SPOILER) Žádný hluboký příběh, prostě milé čtení na dva tři večery...jsem ráda že v nakladatelství Moba se rozhodli tuto už nesehnatelnou knihu znovu vydat. Jsem věrnou a oddanou čtenářkou paní Hany Körnerové. Vím že když sáhnu po jejím románu z nedávné minulosti naší země, že dostanu úžasný příběh, od kterého se nebudu moci odtrhnout. A když budu hledat pohlazení a romantiku a nenáročný příběh, dostanu to třeba právě v této knížce. Takže doporučuji podobně nastaveným čtenářkám. A jestli budete mít chuť dát hlavnímu mužskému hrdinovi Alexandrovi pár facek....tak to já taky:-D (proto to upozornění na spoiler)

10.01.2022 5 z 5

Poutník k lidským srdcím Poutník k lidským srdcím Tomáš Kutil

Kněz, disident, rebel, také poutník, také vězeňský kaplan, pro kterého žádná lidská špína nebyla překážkou tomu, aby nacházel jiskřičku dobra a naděje i v těch nejbídnějších lidských tvorech. Pan Lízna byl nádherný a plný člověk. V této knížce jsou vzpomínky těch, kdo jej mohli potkat na jeho cestě životem, fotografie, dopisy. A já ji doporučuji-nejen věřícím. Vlastně bych si přála, aby si ji přečetli především nevěřící.

31.07.2021 5 z 5

Kázání pro neznabohy Kázání pro neznabohy Svatopluk Karásek

Bavilo mě, jak pan Sváťa zpíval o Bohu. Jeho víra nebyla upjatá směsice dogmat a pravd, ale radostně nakažlivý stav duše...Přečíst si tuto knihu bylo milé a určitě se k ní budu ráda vracet.

05.02.2021 5 z 5

Farář světa Farář světa Wilhelm Hünermann

Úžasný životopis úžasného člověka.

05.04.2020 5 z 5

Tom Sawyer Tom Sawyer Marie-José Maury

Krásně ilustrovaná knížka, jako vše od paní Marie-José Maury

29.08.2018 5 z 5

Klíče království Klíče království Archibald Joseph Cronin

Úžasná kniha

05.08.2018 5 z 5

Angelika Pintířová - Padá mi to z nebe Angelika Pintířová - Padá mi to z nebe Jan Paulas

Jsem vděčná za to že vyšel rozhovor s touto velmi inspirativní ženou-že je to řeholnice a její vyprávění není sladce zbožné je přidaná hodnota ☺

01.07.2018 5 z 5

Milované Princezně : milostné dopisy od tvého krále Milované Princezně : milostné dopisy od tvého krále Sheri Rose Shepherd

Když to čtu,věřím že jsem krásná,milovaná....krásně mě to dovede k modlitbě,do které se mi někdy nechce

23.06.2018 5 z 5

Hodina po půlnoci Hodina po půlnoci Hana Marie Körnerová (p)

Čtu a nemůžu se od toho odtrhnout, přestože mě trochu děsil počet stránek. Má to spád a narozdíl od některých komentujících mně baví i popis historických událostí-malinko se mi do toho promítá Vojna a mír. Jen je mi divné, že jsou tu uvedena dvě vydání a v každém je jiný počet stran. Co asi chybí v tom kratším.....? Já čtu toto vydané nakl. Baronet. A opravdu si to vychutnávám a vřele doporučuji

05.05.2018 5 z 5

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Četla jsem i českou zkrácenou verzi a byla jsem moc ráda, když po revoluci vyšel nezkrácený překlad. Po četbě této knížky jsem si sehnala i Poutníkovu cestu, která sestry Marchovy inspirovala k tomu, jaké dokázaly být :-)

11.05.2017 5 z 5