helenah helenah komentáře u knih

Máma pro Veroniku Máma pro Veroniku Táňa Keleová-Vasilková

Ráda se k této knížce vracím...není to veselé čtení,ale je o naději že je dobré pokusit se o změnu svého života,když nestojí za nic. A že každý den můžeme začínat znovu...Upřímně doporučuji

09.09.2018 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Jasně, že jsem po dočtení prvního dílu a i po zhlédnutí filmové adaptace přemýšlela, jak mohla Louisa žít dál.....a že to co prožila v ní muselo nechat bolavou ránu, kterou bude potřeba léčit. Pokračování jsem vyhlížela, přečetla jedním dechem a jsem moc ráda že Jo Jo Moyesová druhý díl napsala. Líbí se mi. Moc!

20.11.2016 5 z 5

Minuta na rozloučenou Minuta na rozloučenou Hana Marie Körnerová (p)

Raději nebudu hodnotit body. Všechno co paní spisovatelka napsala mám prostě ráda. Každá z jejích knih má atmosféru, kvůli které se k nim vracím. A vím že právě kvůli zvláštní atmosféře se budu vracet i k tomuto příběhu strašlivě nesympatické Marianny....:-)

16.02.2023

Letopisy Narnie (komplet) 1.-7.díl – box Letopisy Narnie (komplet) 1.-7.díl – box C. S. Lewis (p)

Jsem ráda, že jsem nepodlehla pocitu "tohle přeci já...v mém věku...nebudu číst". Mám toto souborné vydání, dostala jsem ho k ..sátým narozeninám :), protože jsem drahé kamarádce po přečtení prvního dílu řekla, že se mi to moc líbí. A teď o tom filozofujeme s vnuky, čteme stále dokola, pokaždé najdeme něco nového co nám dřív uniklo...radujeme se, žasneme, máme vztek a strach a smutek, když drahé postavy zažívají těžké chvíle.
Najít si na prahu stáří něco tak úžasného jako jsou Letopisy Narnie je prostě krásné. Přestanete mít strach ze stárnutí, protože to ve vás probudí věčné dítě, které v každém z nás od věků je...
Děkuji Vám, pane Lewisi.

10.01.2022 5 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Jak ráda jsem se vrátila,abych poznala další osudy Marie, Paula a všech, kteří je obklopují. Tato románová sága má zvláštně krásnou atmosféru, podle mně je to to nejlepší, co Anne Jacobs napsala. Upřímně doporučuji. A děkuji za hezké chvíle při čtení

20.07.2021 5 z 5

Ve stínu erbu Ve stínu erbu Hana Marie Körnerová (p)

Knížky Hany Marie Körnerové jsou pro mě sázkou na jistotu. Jsem ráda, že znovu vyšla tato starší kniha, dlouho jsem ji marně sháněla. Je v ní trochu od všeho, co mám v knihách ráda-pomalu se rodící láska, napětí, trochu intrik a nakonec...ale nebudu prozrazovat ;-) Doporučuji všem čtenářům, nastavených podobně, jako jsem já

09.03.2021 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Asi mi trochu stoupl tlak...;-) Kate Mortonová, tohle se vám opravdu povedlo a moc děkuju za čtenářský zážitek, na který nezapomenu. A zkusím i další Vaše knihy. A tuto všem čtenářkám upřímně doporučuji!

19.02.2021 5 z 5

Cukrářova dcera Cukrářova dcera Laura Madeleine

Překrásná kniha o lásce, která neměla být naplněna, o vině, která nemohla být napravena ani odpuštěna...kniha s krásným závěrem, aniž by byla z laciné červené knihovny. Vím, že se k ní budu vracet. A sametová obálka s portrétem krásné dívky je milým bonusem.

25.10.2020 5 z 5

Otec vyhoštěných Otec vyhoštěných Wilhelm Hünermann

Když se zdá,že žijeme ve zlé době, je nejlepším lékem na trudnomyslnost přečíst si knihu o empatii, sebedarování, prostém lidském zájmu o druhé,tady malomocné. Krásná kniha.

20.08.2020 5 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Líbilo se mi to. Moc. Mám ráda styl psaní této paní spisovatelky, líbí se mi dvě dějové linky, líbí se mi zvláštní nevysvětlitelný klid, který cítím, když od ní čtu cokoli.
Možná tomu mému zvláštnímu rozpoložení pomohl Corona virus, který nějak všechno zpomalil a dovolil nahlížet na život svůj i postav knihy jinak...

25.05.2020 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Každá z detektivek Michaely Klevisové má svoji zvláštní atmosféru a moc se mi to líbí.

24.07.2018 5 z 5

Almužna jen pro bohaté Almužna jen pro bohaté Hana Marie Körnerová (p)

Dobrá oddychovka přečtená za dva volné dny. Paní Körnerová umí tím jak píše tak zvláště navodit atmosféru doby i místa, ve kterém se její příběh odehrává. Miluju její knížky-jak dlouhé rodinné ságy z francouzského prostředí, tak příběhy z našich končin....

21.04.2018 5 z 5

Hospodyňkám od A do Z Hospodyňkám od A do Z Ružena Murgová

Koupila jsem si ji dnes na Knihobotu. Protože to je další z "totalitních knih", které jsem tehdy kdysi nesehnala a trochu ji záviděla kamarádce;) Líbil se mi tehdy i dnes široký záběr knihy, od všeho co se kuchyně týká trochu...a přitom všechno, co je důležité vědět.

21.08.2023 5 z 5

Italská dívka Italská dívka Lucinda Riley

Přiznávám,že nadšené komentáře tady mě přesvědčily sehnat si tuto knihu. A nelituji. Nádherný příběh opravdové lásky ve všech podobách -rodičovské, sourozenecké, milenecké, manželské...taky ale příběh o tom jak bolí zrada, zklamání. Jak se s nikým život nemazlí. Jak platíme za své chyby.
Jako milovnici hudby se mi moc líbí i prostředí, ve kterém se příběh odehrává.
Druhá kniha, kterou jsem od této paní autorky četla a určitě ne poslední.

13.04.2023 5 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Připojím se k těm čtenářům, které Poslední bitva opravdu zasáhla a posadila na zadek...Kolik mi toho běželo během čtení hlavou a srdcem.
Třeba že jde zakrýt hloupost a vypočítavost pláštěm "ušlechtilosti" a není snadné poznat, jak odporná je to lež.
Nebo že musíme bojovat i zdánlivě marný boj, když jsme přesvědčení že je to dobrý boj.
A taky věřit, vytrvat, umět žasnout...a taky dokázat pokorně přijmout že k pravdě a dobru přicházíme z různých stran.

Pane Lewisi, děkuji vám.

04.04.2022 5 z 5

Bůh své bitvy neprohrává Bůh své bitvy neprohrává Vojtěch Kodet

Čtivě, formou rozhovoru,napsaný životopis kněze Vojtěcha Kodeta. Kniha, ke které se budu vracet a moc za ni děkuji.

27.12.2021 5 z 5

Prstýnek z vlasů Prstýnek z vlasů František Kožík

Kniha, ke které se od dětství pravidelně vracím, protože je nesmazatelně zapsána v mém srdci. Křehký, poetický a na druhé straně až syrový příběh přátelství a rodící se lásky nešťastného chlapce Petra a chudé dívky Jenky. Lásky která se rodí navzdory rozvodu, násilí v rodině, navzdory bídě, neúspěchům, odmítnutí a nepochopení. Tomu všemu jsou oba hlavní hrdinové vystaveni. A přesto, nebo možná právě proto, jsou schopni opravdové lásky....a když je to potřeba, lásky na život a na smrt.
Miluju tuto knížku.

21.09.2021 5 z 5

Nejhorší obavy Nejhorší obavy Michal Sýkora

...takové dvě príma milé české detektivky, sympatická Velká Sova, tak akorát napínavé. Třetí povídka...ach jooo. Ale je to u mě za pět (hvězdiček) a těm kdo mají rádi napětí upřímně doporučuji

31.01.2021 5 z 5

Mariana Mariana Susanna Kearsley

Krásný tajemný příběh, velice čtivě a poutavě napsaný. Moje první setkání s touto spisovatelkou a tématikou "minulého života". Opravdu hezky se to četlo.

29.03.2019 5 z 5

S trochou nostalgie aneb jak se vařilo a jedlo za císaře pána S trochou nostalgie aneb jak se vařilo a jedlo za císaře pána Miroslava Kuntzmannová

Asi nejlepší kuchařská kniha jakou znám. Kromě receptů nabízí něco navíc-fotografie které z ní udělaly skvost a daly jí "duši"... Při jejím prohlížení se vracím do kuchyně mé babičky a je mi krásně

05.12.2018 5 z 5