Hedwik Hedwik komentáře u knih

Pět neděl v balónu Pět neděl v balónu Jules Verne

Velice ctive, seznacni ! Ale co jineho se da napsat o romanech tohoto spisovatele? :)

29.05.2013 4 z 5

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Prvni kniha, kterou jsem od tohoto spisovatele cetl a hned si me ziskal. Knihu jsem cetl, kdyz mi bylo 15 let a stale se k Vernemu vracim, stale ctu jeho knihy a doufam, ze jeste dlouho budu cist.

29.05.2013 5 z 5

Má vzpomínka je Bugatti Má vzpomínka je Bugatti Eliška Junková

Nepřestávám žasnout, stále mě tato paní udivuje a tímto se jí pomyslně klaním. Snad nebudou takový to lidé nikdy zapomenuti.

14.05.2017 5 z 5

Povídky z druhé kapsy Povídky z druhé kapsy Karel Čapek

Krásné! Některé povídky veselé, některé méně, ale je zajímavé jak celá kniha povídek graduje.

31.05.2016 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Chtěl bych také svoji truhlu :)

25.05.2016 4 z 5

Tajemný Etrusk Tajemný Etrusk Mika Waltari

Wateari mě baví. Po Sinuhetovi jsem si dal hned Tajemného Etruska a to jsem neměl dělat, zkrátka jsem to nedal. Ke knize jsem se vrátil, až jsem ucítil svůj čas, tedy to trvalo snad tři roky a to více jsem čtení užíval. Kniha je velice působivě napsána a líbila se mi, skvělé opáčko dějin. Jen jsem si říkal jak to kdysi měli s bohy, jestli stačilo víno a vzácné masti a ejhle bůh u vás a nebo v tom bylo něco většího. Samotná postava hlavního hrdiny mě místy lezla na nervy, buď bojoval nebo chodil po ulicích a pozoroval lidi a při tom čekal neustále na znamení, které trvalo někdy i několik let, zajímavá činnost :) Však někteří z nás na to znamení také čekají a v tomto se asi moc nelišíme od našich předků. Avšak to je zas na jinou knihu :) Velmi knihu doporučuji ke čtení a zapřemýšlení.

02.02.2016 4 z 5

3001: Poslední vesmírná odysea 3001: Poslední vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Tento poslední díl jsem nehltal tak jako tři předešlé, člověk je nastaven na napětí, tajemství a zde je tak trošku všechno jinak. Ale proč vlastně ne, celkem zajímavá budouctnost a já to beru, z předešlých knih jsem se málo dozvěděl jak společnost žije, kde lidé vyrůstají, zde je vše skvěle popsané, místy až moc fantastické a ideální. I tak se už těším na první dovolenou mimo Zemi :) Finále mi přišlo velice uspěchané a nezvykle pozitivně vyřešené, bez žádných komplikací a blokování. I tak všem doporučuji si knihy přečíst !

14.10.2014 4 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Velmi zajímavé téma, které by se dalo ještě rozpracovat. Nemyslím o dalších x stránek, ale zkrátka mi v knize něco chybělo, to hlavní z čeho bych si sedl na zadek.

09.06.2014 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Přiznám se, že na to, jak jsem se na knihu z těšil a jaký byl kolem ní humbuk, bohužel jsem byl ze začátku spíše zklamaný. Od Browna jsem přečetl vše a jeho rukopis a dějové linky má už člověk trochu zažitý. Když jsem začal číst, absolutně mě nic nepřekvapilo (krásná, inteligentní doktorka, padouchové a jiné), ale moment...něco se přeci jen objevilo, zvrat, který mě ke knize přitáhl a který nastudovaný brownovský rukopis trochu změnil a i když jsem nedočítal s pocitem největšího uspokojení a s hlavou zmatenou, byl jsem pozitivně překvapen a rozhodně bych doporučil pro přečtení.

28.04.2014 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Já nevím, první kniha od Kinga kterou jsem si přečetl a moc jsem z ní nebyl moudrý. Je jasné, že tento styl mi moc nesedí a těžko hodnotit, ale to je má chyba. Kniha je velice čtivá i když místy pro mě velice zdlouhavá, účinek byl však pravurní neb se mi po čtení špatně stalo a zdáli se mi zajímavé sny. Kniha určitě je dobrá k zamyšlení "buďme rádi za to co máme a to co se stalo zkusme brát s chladnou hlavou a rozvahou, vše se nám tisícekrát vrátí"

14.06.2013 4 z 5

Kniha, ktera bych rekl byla pro jedna z klicovych. Nez jsem ji precetl hodne jsem o ni slysel a musim rici, ze jsem byl vuci ni diky zvestem imunni. Pak jsem ji vzal do ruky a četl a musim napsat, ze se stala jednou z nejoblibenejsich knih co jsem kdy cetl, zvesti nelhaly a ja podlehl. Cetl jsem ji pred nekolika lety a stale mam v hlave jakousi historii Egypta v kostce a ma pritelkyne, ktera je egyptofil, toto velice ocenuje :) Velice vsem doporucuji.

22.05.2013 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Zajimave cteni do mestske hromadne dopravy, zvlast pro ty, kdo vam kouka pres rameno :) Knihu bych nazval klasikou, avsak kvuli tomu, kdo ji napsal, kdyby ji vsak napsal nekdo jiny knihu bych ohodnotil zcela jinak.

22.05.2013 3 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Úchvatné čtení, které mě pohltilo a nepustilo ani o několik měsíců po přečtení. Můj zájem o příběh pokračoval filmem, mluveným slovem z rozhlasu (velice povedené, dopiručuji) a konče prozkoumáním internetu co je a není pravda. Veliká závislost !

21.05.2013 5 z 5

Co čmeláci nevěděli Co čmeláci nevěděli Adéla Fialová

Veliká paráda, která se velice líbí jak synkovi, tak i mě :) Těším se na další počiny této autorky.

05.03.2021 5 z 5

Lišiak Pax Lišiak Pax Sara Pennypacker

Citlivé, životní, lidské.

04.01.2019 5 z 5

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Napínavý příběh, který doceňuji až ve svých třiceti letech. Knížku jsem četl na základní škole a až nyní jsem se k ní zas vrátil.

15.11.2016 5 z 5

Homo adaptabilis: Lidé jsou přizpůsobiví Homo adaptabilis: Lidé jsou přizpůsobiví Miroslav Kutílek

Kniha je velice čtivá na to o jaké se jedná těžké téma. Je skvělé, že v knize je popisován Egypt jako příklad. Škoda jen, že krom Egypta není do knihy přiřazena další starověká civilizace.

03.11.2016 5 z 5

Planeta mezi dvěma slunci Planeta mezi dvěma slunci Robert Fabian

Zajímavá kniha, která mě zprvu příliš neoslovila, avšak postupem času jsem knihu otevřel i v práci :) Rozhodně doporučuji ke čtení.

20.10.2016 4 z 5

Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda John Irving

Irvinga mam velmi rád a fandím mu, bohužel od této knihy jsem čekal trochu více.

06.10.2016 3 z 5

Řeka bohů II Řeka bohů II Wilbur Smith

Kniha je velmi hezky napsána a opět mě pohltila celou svou originalitou. Co mě však trochu vadilo a nepůsobilo zas tak lehce jako celá kniha, je popis milostných scén. Však je to jedna nepatrná vada na kráse :)

12.05.2016 4 z 5