HCh HCh komentáře u knih

Vzpoura goliardů Vzpoura goliardů Vlastimil Vondruška

Váhal jsem, zda mám knihu vůbec koupit, protože ač mám Vondrušku rád, připadá mi, že při psaní posledních románů měl "vyjeté koleje", kterých se držel a ztrácel tak "šťávu". Tady mě mile překvapil a jednotlivé dějové linky si udrželi spád a nápaditost. Suma sumárum, celkově kniha potěšila.

12.12.2017 4 z 5

Zdislava a ztracená relikvie Zdislava a ztracená relikvie Vlastimil Vondruška

Po několika letech jsem se k této knize vrátil. Opět příjemné čtení se zajímavou zápletkou. A došel tak k názoru, který nikomu nevnucuji. Tyto starší příběhy mi přijdou nápaditější a propracovanější než Vondruškova novější tvorba (např. Nitranská brána smrti, Králův dluh, nebo Podivná svatba na Lichnici), která mi přijde na jedno brdo. A mám i pocit, že je téma kapku vyčerpané.

20.11.2017 5 z 5

Nazí a mrtví Nazí a mrtví Norman Mailer

Tohle pro mě bylo hodně náročné na čtení. Přes hodně zajímavý námět mě ta kniha nechytla. Spíš naopak. Vlastně mi hodně vadily retrospektivní skoky, které většinou padly do slibně se rozvíjejícího děje.

31.10.2017 3 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Poslední nepřečtená kniha od Ursuly Poznanski. Po té co jsem včera okolo deváté večer dočetl Paganiniho smlouvu, nemohl jsem spát a potřeboval jsem si zlepšit chuť, sáhl jsem po této knize, že si butu chvíli číst. Skončil jsem po nějakých 300 stránkách v půl čtvrté ráno.
Námět knihy byl hodně zajímavý a zápletky překvapivé a neotřelé. Četlo se to prostě samo. Děj mě strhnul po pár stránkách a nepustil až do konce do rozuzlení. Žádná hluchá místa, vše načasováno takjak mělo. Za mě je to kniha, ke které se určitě rád vrátím.

27.06.2017 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Dnes jsem dočetl Paganiniho smlouvu a uvědomil si, že toto je o něco lepší. K vyššímu hodnocení přispělo to, že jsem knihu naposlouchal v podání Petra Rimského, který ji načetl velmi pěkně. V papírové, nebo elektronické podobě jí určitě číst nebudu.

26.06.2017 3 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Do této knihy jsem se pustil jako do čtenářské výzvy a od poloviny jsem trpěl. Schéma neschopní policajti a to včetně příslušníků speciálních jednotek, superprofesionální mezinárodní vrah, velmi slabý námět, zbytečné a samoúčelné masakrování policistů a neustálé odvádění od děje různými nepodstatnými epizodami. Ke znepřehlednění dějě rovněž přispívá rovněž velké množství vystupujících osob.To je asi celá charakteristika této knihy. No a jednotlivé osoby vyšetřovatelů, to snad ani nemá cenu komentovat. Evidentě nejsem cílová skupina a Lars Kepler prestě není můj šálek kávy.

26.06.2017 1 z 5

Moje nejoblíbenější povídání pro sladké sny Moje nejoblíbenější povídání pro sladké sny Sabine Streufert

Krátké pohádky na jednu stránku. Celkově ani nenadchly ani neurazily.

29.05.2017 2 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

K této knize jsem se vrátil po nějakých 6 až 7 letech v rámci plnění čtenářské výzvy. Stejně jako poprvé mě kniha vtáhla do děje od samého počátku. Klobouk dolů před autorem, který toho musel evidentně hodně nastudovat, aby to co napsal bylo čtivé, nebyly tam nesmysly a aby to "drželo" pohromadě. Určitě se k této knize po čase vrátím.

25.05.2017 4 z 5

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

Příjemná, oddechová detektivka, která se dobře čte.

21.05.2017 5 z 5

Ostrov vyhnanců Ostrov vyhnanců Ingrid J. Parker

Po dlouhé době jsem vytáhnul jednoho Sugawaru a začet se do této detektivky.

21.05.2017 4 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Vzhledem k tomu, že jsem od této autorky přečetl "Pět" a "Slepé ptáky" a byl jsem jimi nadšen, těšil jsem se i na tuto autorčinu prvotinu. Nebyl jsme zklamán. Kniha mě vtáhla do děje už od prvních stran. Jednoduchá a příjemná četba se zajímavým námětem. Neměl jsem zde žádná hluchá místa u kterých bych se nudil. Námět závislosti na hraní počítačových her zde byl dobře zpracován a to včetně prolínání hry do reality zadáváním úkolů od těch jednoduchých a neškodných úkolů až po ty, které jsou za hranou zákona. Jak již psali mí předchůdci a co bych autorce trochu vytknul, rozuzlení bylo překvapivé, ale přišlo tak nějak rychle a nečekaně.

18.05.2017 5 z 5

77 pražských legend 77 pražských legend Alena Ježková

Příjemné a svěží čtení. Většinu pověstí jsem zanl už od p. Cibuly, ale našlo se pár které jsem neznal.

15.05.2017 4 z 5

Na mušce lovce Na mušce lovce Albrecht Wacker

Knihu mám naposlouchanou jako audioknihu, kterou parádně načetl Marin Stránský. Popisuje bez příkras a patosu přerod mladého kluka z vojína nováčka střelce z kulometu na profesionálního odstřelovače (válečníka). Kniha podle mého názoru, přibližuje přijatelným způsobem tento netradiční způsob boje.

15.05.2017 5 z 5

Doba zkoušek a naděje (deník děkana Františka Wonky z let 1938 - 1945) Doba zkoušek a naděje (deník děkana Františka Wonky z let 1938 - 1945) František Wonka

Uf dočteno. Poprvé jsem jí četl někdy před dvěma lety, kdy jsem se o ní dozvděl v jednom seriálu ČT, ve kterém byy použity ukázky z tohoto deníku. Tehdy jsem jí přečetl jedním dechem. Tentokrát mi čtení šlo hůře, louskal jsme jí snad dva měsíce. Velkou devizou této knihy je poutavý popis událostí v malém městečku v době protektorátu. Ke knize se určitě vrátím.

15.05.2017 5 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Když jsem na tuto knihu narazil, vlastně jsme nic moc neočekával a byl jsme mile překvapen. Zajímavý námět a čtivě napsané. Kdosi psal předemnou, že začátek byl utahaný. Ani mi to nepřišlo. Některé kapitoly byly drsnější, ale dalo se to. Závěr docela překvapivý.

17.03.2017 4 z 5

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Kdysi jsem tuhle knížku dostal a a ni nevím proč jí tehdy začal čst a nedočetl. Dnes jsem opět nemohl spát a tak jsem se k této knížce vrátil. Byl to takový příjemný balzám na duši a četlo se to úplně samo a není na knížce vůbec znát, že je skoro 60 let stará. Při čtení jsem se dobře bavil a určitě se k ní jěště někdy vrátím.

16.03.2017 5 z 5

Maigret na dovolené Maigret na dovolené Georges Simenon

Moje první čtenářské setkání s Maigretem. Samosřejmě, že Maigreta znám z různých dramatizací, hlavně s Rudolfem Hrušínským. Toto bylo ale úplně něco jiného, kniha se četla úplně sama.

16.03.2017 5 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Ověřil jsem si, že tenhle žánr pro mě není. Z celé knížky se mi líbily asi 4 povídky. První a druhá výprava, Usher II (ta se mi líbila asi nejvíc) a pak ta postapokaliptická s domem. Zbytek mi přišel takový roztříštěný, nesouvislý a u některých povídek jsem nepochopil proč tam jsou. Když to tak proberu suma sumárum tak 4 povídky z celé knihy, které se mi líbily jsou vlastně strašně málo. Jsem rád, že jsem to přečetl, ale vracet se k této knize určitě nebudu.

15.03.2017 2 z 5

Pověsti o zvonech, zvonařích, zvonicích a zvoničkách Pověsti o zvonech, zvonařích, zvonicích a zvoničkách Pavla Jungmannová

Toto byla jedna z prvních e-knih, kterou jsem si koupil. Jelikož mám pověti rád, přečetl jsem si tuto knížku znovu.

13.03.2017 4 z 5

Má veselá jitra Má veselá jitra Ivan Klíma

Na knihu jsem se chystal už poměrně dlouho a čtenářská výzva to vlastně jen urychlila. Nějak jsem dnes nemohl spát a tak jsem hmátnul po této útlé knížce a celou jí přečet na jeden zátah. Náměty povídek byly více než zajímavé a způsob občas ironického psaní mi rovněž vyhovoval. Některé povídky se mi líbily více, některé méně, ale to už tak bývá. Celkově se mí knížka líbila.

10.03.2017 4 z 5