HCh HCh komentáře u knih

Hodina mrtvých očí Hodina mrtvých očí Harry Thürk

Knihu jsem četl poprvé na průmyslovce někdy v roce 1992, kdy to byl můj pohled na válku na východní frontě z "druhé" strany, tedy z německé. Děj jsem hltal a prožíval s jednotlivými postavami. Podruhé jsem četl někdy před rokem a měl jsem naprosto stejné pocity. K této knize se určitě ještě někdy vrátím.

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Po přečtení knihy Pět od této autorky jsem se pustil do čtení jejího "volného" pokračování, tedy do slepých ptáků. Kniha má opět zajímavý námět a velmi zajímavé rozuzlení, které jsem opravdu nečekal. Jak psali někteří přede mnou, že jim vadilo "tápání" přes 3/4 knihy, tak mě to naopak nevadilo. Nenašel jsem zde prázdné pasáže u kterých bych se nudil. Děj mě opět pohltil a držel od začátku do konce. Těším se na další knihu. Za mě hodnocení 5.

Pět Pět Ursula Poznanski

První kniha od této autorky, kterou jsem četl a zároveň první detektivka, u které jsem správně tipnul pachatele ještě před koncem. Jako aktivní hřáč geocachingu jsem ocenil nápad, jakým způsobem byl do děje zakomponován. Rovněž ústřední dvojce detektivů (pardon detektiva a detektivky), byla podle mě napsána dobře. A při čtení jsem byl vtažen do děje od začátku do konce. Za mě hodnocení 5.