haWranka haWranka komentáře u knih

Citlivá místa Citlivá místa Lisa Kleypas

Jak mě první dva díly bavily, tenhle mě zklamal. Postava Jacka byla podivně nevýrazná, Ella mi nebyla nijak moc sympatická, děj byl extrémně průhledný a sexuální scény mi vlastně překážely. Chápu, že jde o červenou knihovnu, ale tady už se na city hrálo prostě moc.

11.12.2023 2 z 5

Malované pohádky Malované pohádky Vladimír Sutějev

Nádherná knížka. Moc se mi líbí propojení textu a krásných ilustrací. Děda Mráz není sice dnes kdovíjak aktuální, ale to se pro ten zbytek rádo promine.

09.12.2023 5 z 5

Místo v životě Místo v životě Lisa Kleypas

Opět skvělé čtení, sympatičtí hrdinové a silný příběh. První polovina a počátky vztahu mě bavily hodně, pak to pomalu ztrácelo tempo, ale pořád jde v rámci žánru o nadprůměrný počin. Doporučuju číst sérii opravdu postupně, jinak se člověk připraví o různá “překvapení.

08.12.2023 4 z 5

Místo na slunci Místo na slunci Lisa Kleypas

Romány od Lisy Kleypas mám moc ráda. Tenhle ze současnosti byl úplně jiný, takový hořkosladký, ale četlo se to samo a já se nenudila ani chvilku. Krásný příběh, krásní hrdinové.

07.12.2023 4 z 5

Cvrček a mravenci Cvrček a mravenci Jiří Zdeněk Novák

Jako dítě jsem ji neznala, objevila jsem ji až se svým mládětem. Je nádherná, dojemná, perfektní.

07.12.2023 5 z 5

Jen ve tvém náručí Jen ve tvém náručí Lisa Kleypas

Já mám knížky od Lisy Kleypas opravdu moc ráda, ale tahle mi vůbec nesedla. Nelíbilo se mi prostředí, nezaujal mě příběh (byl extrémně překombinovaný, přeplácaný), vadily mi hlavní postavy - ona děsná naivní a ukoktaná nána, on vyloženě hnusák. Nejsem schopná pochopit, co na sobě ti dva viděli. A trocha dominantnějšího namlouvání mi v knížkách nevadí, ale tady byl prakticky každý sex na pokraji znásilnění a to mi fakt v pořádku nepřišlo.

06.12.2023 2 z 5

Domácí zvířátka Domácí zvířátka Lucie Krystlíková

Je moc hezká jako první knížečka k albi tužce. Ale je opravdu pro ty nejmenší, našeho dvouleťáka už mnohem víc baví třeba Doprava.

06.12.2023

Vánoční koledy Vánoční koledy Eva Malá

Nádhera! V knížce jsou krásně nazpívané známé koledy a do toho jedna rodinka seznamuje nejmenší s vánočními zvyklostmi (včetně úklidu pokojíčku). Prcka to hodně baví.

06.12.2023 5 z 5

Krtkovy příběhy Krtkovy příběhy Lucie Krystlíková

Ta je opravdu skvělá! Mrzí mě jen jedna věc, že postavičky aspoň trochu nemluví a dělají jen zvuky. Ale u krtka to tak prostě je. Pak Horák to namluvil naprosto perfektně!

06.12.2023 4 z 5

Půlnoční anděl Půlnoční anděl Lisa Kleypas

Miluju knížky Lisy Kleypas, ale s tímhle příběhem jsem prostě měla problém. Postavy mi nic moc neřekly a zhruba od poloviny jsem se vyloženě nudila. Nechápu proč, třeba při příštím čtení budu spokojenější. Dám šanci i pokračování.

02.12.2023 2 z 5

Létající opice Létající opice neznámý - neuveden

Milé kraťoučké příběhy plné fantazie. Jako dítě jsem knížku četla moc ráda. Jen mě tedy fascinuje, že kniha vyšla s chybou v názvu na přebalu (Létajíci opice).

29.11.2023 4 z 5

Jak zkrotit svůdníka Jak zkrotit svůdníka Evie Dunmore

Kniha je opět celkem čtivá, ale ostatní díly se mi líbily víc. Nějak jsem si nedokázala oblíbit hlavní hrdinku (zato Tristan stál za to) a té politiky bylo chvílemi už trochu moc na úkor plynulosti děje. Není to špatná kniha, ale znovu ji číst nebudu.

10.11.2023 3 z 5

Jak ulovit boháče Jak ulovit boháče Evie Dunmore

Dlouho se mi nestalo, abych se od knihy tohoto žánru nemohla od samého začátku odtrhnout a potřebovala ji rychle dočíst. Moc se mi líbí zapojení důležitých historických milníků do příběhu i zmínky o uměleckých dílech, dělá to z knížky trochu hlubší červenou knihovnu. Oba hlavní hrdinové se mi líbili, ale konec a krizovky v jejich vztahu už byly trochu moc na sílu (i když důvod autorka na konci vysvětlila).

09.11.2023 4 z 5

Vše pro lásku! Vše pro lásku! Lisa Kleypas

Taková roztomilá jednohubka, tečka za milými Čekankami. Je dobré knihu číst ve správné náladě a přes Vánocemi, pak to má větší kouzlo.

31.10.2023 3 z 5

Skřeti z podsvětí Skřeti z podsvětí Theun de Vries

Tahle kniha se hodnotí těžce. Ona se totiž i těžce čte. Autor si dal obrovskou práci s vykreslením tehdejší doby a smýšlení lidí. Atmosféru středověku navodil perfektně. Možná i proto pro mě ale bylo složité se s postavami více sžít, alespoň zpočátku. Vlastně se mi to podařilo až v poslední čtvrtině knihy. Osobně jsem také měla problém s nábožensko-filozofickými pasážemi, kterých bylo v knize hodně. Občas jsem se musela vracet. Ovšem vždy mě obrazy Hieronyma Bosche fascinovaly a tady jsem si ty popisy užívala a dohledávala si i konkrétní díla. Podtrženo, sečteno, jedná se o výjimečné dílo, ne jednoduché, ale rozhodně stojí za přečtení a jsem moc ráda, že jsem nepolevila a dočetla ji.

28.10.2023 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Mělo to skvělé momenty, mělo to nudné momenty, mělo to několik velice napínavých pasáží i několik opravdu zbytečných a nudných. Musím říct, že je příběh promyšlený dobře, zajímalo mě to. Ale kdyby se mě někdo zeptal, jestli se mi to líbilo, musela bych říct ne. Všechno bylo hrozně chladné, až hnusné. A to nejenom případ, ale vlastně i všechny postavy včetně hlavních (snad s výjimkou inspektora Linny). Další díl mě neláká.

19.10.2023 3 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Až na pár trochu křečovitých vtípků vlastně nemám co vytknout. Bavila jsem se celou dobu, moc se mi líbily medailonky o zajímavostech jednotlivých míst a událostí (googlila jsem při čtení jak divá a dozjišťovala si podrobnosti) a chtěla bych hned do některých zemí vyrazit taky. Navíc je kniha krásně graficky zpracovaná.

01.10.2023 5 z 5

Chobotem sem, chobotem tam Chobotem sem, chobotem tam Ivona Březinová

Je to velmi milá knížka a díky pracovnímu sešítku se s ní skvěle procvičuje čtení s porozuměním. Četla jsem ji s dětmi ve škole a díky jednoduchý větám ji zvládaly velmi dobře. Vždy měla úspěch. Ale je třeba počítat s tím, že jde opravdu o první čtení pro děti (začínající čtenáře), ne o klasickou knížku, to pak může jazyk na někoho působit kostrbatě.

21.09.2023 4 z 5

Lev a myš Lev a myš Marie Tetourová

Není to vůbec špatné leporelo, prckovi se líbí. Ovšem rýmy jsou občas kostrbaté (ten rytmus AABBA - asi, nejsem odborník - do dětské říkanky nesedí). Ilustrace jsou celkem zajímavé, ale vlastně jsou si obrázky dost podobné a slévají se. Jsem ráda, že máme knihu jen půjčenou, domů bych ji nekupovala.

15.09.2023 3 z 5

Velryba a pruhované tričko Velryba a pruhované tričko Jiří Žáček

Úžasná knížka pro nejmenší! Moc se mi líbí ilustrace - dětské, ale zároveň velmi realistické. Příběh je jednoduchý, ovšem prcka stejně moc baví (je nadšený, když má při čtení pruhované tričko:).

15.09.2023 5 z 5