harmonicka harmonicka komentáře u knih

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

(SPOILER) Čtivě napsáno,zápletka se mi líbila. Ale! Přijde mi divné,aby prvňáček pátý den školy šel ze školy sám bez doprovodu. Navíc matky se za celu detektivku nikdo nezeptal,kde v tu dobu byla...V tomhle ohledu to bylo nedotažené.Navíc první zmizení zůstalo nevyřešeno,to je taky do očí bijící...Jsem z toho v rozpacích.

02.10.2022 4 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

(SPOILER) Úplně mě to pohltilo,styl vyprávění jako z dokumentu o hudební skupině přesně odpovídá obsahu.Celkově mě příběh zaujal a chápu,že kdyby spolu Billy a Daisy skončili,bylo by to obrovské klišé,ale stejně mi to bylo trochu líto...

18.03.2023 5 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Pokud hledáte vánoční dárek pro nějakýho zemitýho chlapa se zálibou v jitrnicích jste na správné adrese:)

22.09.2017 4 z 5

Tržiště Tržiště Petr Hugo Šlik

Skvělá knížka na jedno odpoledne, která řeší aktuální témata a problémy. Přečetla jsem to na přeskáčku a nebyl to problém. Otevřený konec z principu knihy sice vyplývá, ale mě trošku dráždil. Celkově to bylo příjemné překvapení.

22.09.2017 5 z 5

Lela a Kika se hádají Lela a Kika se hádají Ivana Janišová

Velmi výstižné,pro rodiče zrcadlo každodenních půtek. Děti moc bavilo.Ilustrace jsou překrásné.

16.05.2023

Tajný pánský knižní klub Tajný pánský knižní klub Lyssa Kay Adams

Nalákal mě zajímavý námět,ale bylo to plné amerických klišé a celkově mě to zklamalo.Thea by si měla uvědomit,že každá mince má dvě strany, její sestra zase, že se svět netočí jen kolem ní.

02.10.2022 2 z 5

Sestra Sestra Louise Jensen

Zápletka nebyla špatná, ale celkově to bylo takové nemastné, neslané...

27.12.2021

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Zábavné, ale už to nějak není ono. Čekala jsem, že uzavře sérii. Vypadá to však, že se Aristokratka ještě ukáže na scéně. Doufám, že nás nezklame.

22.09.2017 3 z 5

Beton a hlína Beton a hlína Viktorie Hanišová

Pěkné shrnutí toho,co se dá dělat hned a jednoduše.Název má ode mě pět hvězdiček. Líbily se mi zmínky o ekologických knížkách,zasloužilo by si to seznam literatury na konci :)

16.06.2022

Projekt potomek Projekt potomek Graeme Simsion

Dona mi bylo celkem líto, naštěstí je řešení problémů jeho silnou stránkou.

10.01.2022 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Po To prší moře to bylo příjemné překvapení. Příběhy se zajímavě prolínaly, líbilo se mi, že již zmíněné postavy vykoukly někde v pozadí a dozvěděla jsem se, co se s nimi dělo dál. Některé nakousnuté epizody by si nicméně zasloužily rozpracování a dokončení. Celkově to bylo pěkné a nenáročné čtení.

14.11.2017 4 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Chvíli jsem se sice sžívala, ale když jsem se začetla, přirostli mi doktoři k srdci. Půjdu si do knihovny pro další díl.

22.09.2017 4 z 5

Nestydaté plavky Nestydaté plavky C. D. Payne

Skvělá oddechovka na pláž. Dobře jsem se bavila a ráda si přečtu od autora něco dalšího.

11.09.2017 4 z 5

Vybrané okruhy z mechaniky pohrom Vybrané okruhy z mechaniky pohrom Marisha Pessl

Knihu jsem ke svému překvapení úplně hltala.Konec mě zklamal,na můj vkus v něm bylo až moc otevřených otázek.

24.10.2021 4 z 5

Evangelium podle Jidáše Evangelium podle Jidáše Simon Mawer

Nebylo to spatne,ale kdyz knihu srovnam s ostatnimi knihami autora,proste to neni ono.

14.10.2021 4 z 5

Úřad pro zahrady a rybníky Úřad pro zahrady a rybníky Didier Decoin

I když jsem se jí nechytla na první dobrou, překvapivě mě strhla. Líbilo se mi neobvyklé prostředí a také oddanost Mujuki jejímu rybářovi.

13.03.2021 4 z 5

Na druhej strane je tráva zelenšia Na druhej strane je tráva zelenšia Kerstin Gier

Dobře jsem se bavila.

02.12.2020 4 z 5

Peču, peču mazance Peču, peču mazance Anna Kaucová

Synek ji ve svých šestnácti měsících miluje a čteme ji večer několikrát za sebou.

08.08.2017 5 z 5

Starožitník Starožitník Julián Sánchez

Naivní hlavní hrdina, zvláštní způsob vyprávění, který mlží úplně o všem, detektivní zápletka, která odhaluje stopy až v druhém plánu a velmi rozplizlé popisy nepodstatností. Hlavní hrdina se na konci vraha zastává, což mě úplně dorazilo. Nejzajímavější na knize byl přepis středověkého deníku. Čekala jsem detektivku s historickým pozadím nebo nahlédnutí do starožitnického života prostřednictvím napínavého příběhu. Ale nedočkala jsem se - velké zklamání.

23.06.2017 2 z 5