hanoule hanoule komentáře u knih

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Docela povedená kniha, ale viděla jsem v ní dotek autorky Harryho Pottera. :)

20.04.2016 4 z 5

Pérák Pérák Petr Stančík

čtivé a vtipné

12.04.2016 5 z 5

Pestré vrstvy Pestré vrstvy Ivan Landsmann

Skvělá kniha, část z dolu je neskutečně "ostravsky" vtipná a holandská část je správňácky syrová. Moc se mi líbí, že si Ivan na nic nehraje a píše tak, jak to je.

08.04.2016 4 z 5

Mata Hari Mata Hari Anne Bragance

Čtivý a zajímavý příběh, zase něco nového. :)

22.03.2016 4 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Rozhodně velice zajímavý obsah, každopádně jde vidět, že ji psal Američan. :)

18.03.2016 3 z 5

Všichni odcházejí Všichni odcházejí Wendy Guerra

Velice čtivá a hluboká kniha.

13.03.2016 5 z 5

Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Jeannette Walls

Zajímavá, velmi čtivá kniha.

27.02.2016 4 z 5

Myši Natálie Mooshabrové Myši Natálie Mooshabrové Ladislav Fuks

Fantaskní kniha, která ponechává spoustu prostoru fantazii.

24.02.2016 4 z 5

Bordelmamá aneb Čas svlékání šněrovaček Bordelmamá aneb Čas svlékání šněrovaček Olga Lipecká

Milé čtení, taková pohádka pro dospělé.

16.02.2016 4 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Po dlouhé době jsem konečně narazila na knihu, která mě opravdu chytla. Zajímavý příběh v kvalitním podání.

12.02.2016 5 z 5

Hruškadóttir Hruškadóttir Jana Šrámková

Docela čtivá kniha, ale asi jsem čekala trochu víc...

06.02.2016 3 z 5

Matky Matky Pavol Rankov

Zajímavé a dobře zpracované téma, ale určitě by se dalo napsat více. Taky vztah Lucie a její matky není v podstatě vůbec vysvětlen, jen víme, že je špatný. Třeba se dočkáme pokračování. :)

25.01.2016 4 z 5

Expres Praha–Radotín Expres Praha–Radotín Pavel Bušta

Vcelku vtipné a milé povídky.

18.01.2016 3 z 5

Muži, kteří nemají ženy Muži, kteří nemají ženy Haruki Murakami

Ač povídky moc nemusím, toto je prostě Murakami, moje oblíbená klasika.

14.01.2016 4 z 5

Myslím, že hlavně díky tomu, že je kniha psána stroze a autorka příliš nezabíhá do detailu, má čtenář při čtení pocit lehkého odcizení a syrovosti, který k tomuto příběhu vlastně patří.

08.10.2015 3 z 5

Koleje osudu Koleje osudu Eric Lomax

Příběh je určitě zajímavý, ale vypravěčsky nic moc. Troufnu si říct, že ani překlad zrovna nenadchl.

06.10.2015 2 z 5

Dost vtipné, i když ze mě otec na mateřské nejspíš nikdy nebude. :)

23.09.2015 4 z 5

Co skrývá tvé jméno Co skrývá tvé jméno Clara Sánchez

Poté, co jsem propadla beznaději, že už jsem ke všem tématům něco četla, jsem narazila na tuto knihu. Vřele doporučuji.

16.09.2015 5 z 5

Café Museum Café Museum Robert Makłowicz

Velice milá kniha, po přečtení jsem měla chuť okamžitě sednout do malucha a vyrazit na Balkán za kvalitním krmením. :)

03.09.2015 4 z 5

Jiříkovy starosti o minulost Jiříkovy starosti o minulost Jan Faktor

Mé pocity z této knihy byly docela ambivalentní, některé pasáže jsem doslova zhltala, zato u některých jsem doufala, že to brzy skončí. Ale jinak dojem celkově pozitivní.

02.09.2015 3 z 5