HankaL. HankaL. komentáře u knih

To nejhorší v nás To nejhorší v nás Viktória Dominová Drgoncová

(SPOILER) Právě dočtena. Líbilo se mi jak kniha plynula a jak byly vykresleny jednotlivé postavy. Martinu jako kamarádku by opravdu nikdo nechtěl. I když Soňa mi občas přišla jako naivka. I když jsem tušila jak kniha dopadne, tak se mi líbila. Jen překlad ze slovenštiny trochu pokulhával.

22.03.2024 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Já se tam na několika stránkách poznala .

01.03.2024 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Četla jsem večer před spaním s dcerou. Díky tomu, že byly přeloženy jména i názvy měst se dceři hezky četla. Knížka o vztahu nevlastních sourozenců, hledání milovaného Pašíka a naději v jeho nalezení a společného návratu domů.

31.01.2024 5 z 5

Ani mrtvá, ani živá Ani mrtvá, ani živá Ursula Poznanski

Za mě teda ne. Děj se vlekl bez nějakého zvratu, pokud by jsem neměla to nutkání vše dočítat tak by jsem knihu odložila.

27.01.2024 2 z 5

Ten, co kráčí se Smrtí Ten, co kráčí se Smrtí Barb Rýdl

I když jsem nevěděla co od knihy čekat, jsem byla mile překvapena. Oddělené odstavce se hezky četli. Kniha byla doplněna pro mě nádhernými ilustracemi. Jak je tu popisována smrt je úplný opak je všude zmiňována a vykreslena. Příběh hezky plynul a někdy jsem se usmívala a někdy skoro slza ukápla.

12.01.2024 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Silné téma, které bylo lehce a čtivě napsané. Kniha se moc dobře četla a jsem ráda, že jsem se k ní konečně dostala a přečetla ji.

16.11.2023 5 z 5

Kdo spí ve spíži Kdo spí ve spíži Kristýna Nesvedová

Moc hezká dětská knížka, četli jsme společně dcerou. Místy jsme se i smáli a drželi Brambůrkovi palce, aby našel svoji rodinu .

24.10.2023 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Nádhený a smutný příběh. Moc hezky se četla i slza na konci ukápla.

12.08.2023 5 z 5

Pozorovatel ptáků Pozorovatel ptáků Christina Olséni

Za mě tedy ne. Hrozně se to táhlo bez jakýchkoliv zvratů a čehokoliv zajímavého. Humor jsem tam tedy nikde nenašla.

31.07.2023 1 z 5

Velká kniha dračích legend Velká kniha dračích legend Tea Orsi

Koupila jsem dceři, která miluje draky. Za mně by příběhy mohly být delší, ale ilustrace jsou moc hezké .

20.07.2023 4 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Co ten konec? Doufám, že brzy vyjde další díl a vím jak to dopadlo

01.07.2023 5 z 5

Vita nostra Vita nostra Sergej Djačenko

Nezaujala mě a bylo dost míst kde jsem se musela i nutit ke čtení. Čekala jsem od ní něco jiného, pořád se tak unyle táhla a i ten konec byl takový nic neříkající.

26.06.2023 2 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Přesný název Mezi krásou a ošklivostí, někdy víc ošklivosti někdy víc krásy. Je to taková romance, neromance. Krásná knížka o tom když se setkají dva odlišní co k sobě pasují.

05.06.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Příjde mi lepší než první díl. Jen mě mrzí takový trochu otevřený konec

06.05.2023 5 z 5

Deset tisíc životů Deset tisíc životů Michael Poore

Některé části se mi libíly, ale těch bylo pomálu. Čekala jsem od knihy něco trochu jiného.

14.04.2023 2 z 5

Vdovy Vdovy Pascal Engman

Kniha se ke mně dostala formou knižní štafety. Předchozí díly se mi líbili víc. Alei tak nebyla špatná. Jen mi moc nesedí knížky s tématem terorismu. Konec mi přišel tak trochu otevřený, pokud bude další díl tak si ho ráda přečtu.

30.03.2023 3 z 5

Místy jsem se i poznala .

17.03.2023 5 z 5