hanka24 hanka24 komentáře u knih

Alef Alef Paulo Coelho

Čekala jsem trochu jiný příběh. Zde autor vypráví o své cestě po Rusku, která skutečně proběhla. Co je skutečnost a co jen vymysleno do příběhu knihy? Nicméně to ve mně vyvolalo spoustu úvah a myšlenek, takže jsem nakonec dala 4*

13.06.2023 4 z 5

I tento díl skončil tak, že potřebuji hned sáhnout po dalším. Trochu nudné byly části o politických bojích, je pravda, že neznám tuto dobu v Itálii a asi to prostě k tomu patří a nemohlo to v příběhu chybět. Dále pak ale knížka nabývá spádu a závěr jsem teda úplně zhltala. Nemůžu si pomoct, ale autorka prostě ví, co píše, tohle člověk nevymysli nebo nevyslechne, tohle musí prožít na vlastní kůži, jinak to nedokáže popsat.

07.06.2023 4 z 5

Nejšťastnější batole v okolí Nejšťastnější batole v okolí Harvey Karp

Baví mě přirovnání k lidem doby kamenné a celému vývoji lidstva, který náš miláček projde od početí to 3 let, ufff to je fuška nacpat vývoj několika milionů let do pár roků. Nicméně postupy uvedené jsou tak na půl cesty s mými postoji, ale i tenhle úhel pohledu se počítá.

18.05.2023 3 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Původně jsem chtěla dát 3 hvězdičky, ale kniha mě na konci hodně dojala tak dávám 4. Je úžasné, jak Anna umí říct věci na rovinu a svou bezprostrednosti si umí lidi kolem sebe získat.

12.05.2023 4 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

První díl byl pro mě asi zajímavější, jednu chvíli jsem si říkala, že Lenú je pěkně ufnukana a pořád si jen stěžuje, ale druhou půlku jsem už úplně zhltla. Nevím, čím to je, že kniha a v podstatě i její překlad mě umí tak vtáhnout do děje, že mám kolikrát pocit, že se na těch životních drahách obou hrdinek rozhoduji já, nebo mě často napadá, co bych na jejich místě já udělala. Myslím, že u jiné literatury se mi tohle ještě nestalo.

21.04.2023 4 z 5

Cvičíme s kojenci a batolaty Cvičíme s kojenci a batolaty Iva Dolínková

Inspirace pro cvičení s dětmi, některé cviky jsou vhodné určitě i pro dospělé. Popis mi nicméně nepřišel vždy úplně podrobný, jasný a na některých fotografiich mi cvik připadal špatně provedený a to bylo pro mě zavádějící (někde je uvedeno, že na foto je cvik chybně, ale určitě ne vždy). Zmíněna i Vojtova metoda, která nicméně musí být v rukou odborníků, ale je dobré vědět, že existuje.

11.04.2023 3 z 5

100 hodin, kdy umírala republika 100 hodin, kdy umírala republika Roman Cílek

100 hodin, které se zapsaly do naší historie. Text byl pro mě místy náročnější, líbilo se mi citovaní z novin, dochovaných textů, je zjevné, jak bylo vše naplánováno. Navíc letos v roce 2023 vychází ty 4 dny úplně stejně jako tehdy, dokonce se zmiňuje Velký pátek 7.4., opět jako letos. Myslím, že o to víc na mě knížka zapůsobila.

31.03.2023 4 z 5

Bosorka Alžběta Nádašdyová, rozená Báthoryová, alias čachtická paní Bosorka Alžběta Nádašdyová, rozená Báthoryová, alias čachtická paní J.J. Duffack (p)

Myslím, že autor do celého textu promítá svůj názor, že čarodějnice jsou sexuálně frustrované, sadistické satanistky. O Bathory a její době občas jen pár stránek, názor na ni opět neobjektivní. Spíše mi to přišlo jako historie sexu a násilí, ovšem pořád narážíme na to, sex a násilí je Satan. Knížku jsem chtěla několikrát odložit, ale vzhledem k tomu, že nemá ani 200 str, jsem to kousla, a víc jak jednu hvězdu dát nemůžu.

14.03.2023 1 z 5

Sedm démonů Sedm démonů Barbara Wood

Nenadchne a neurazí. Podle první kapitoly jsem si myslela, že děj je už předem jasný, nakonec to bylo jinak než jsem očekávala, ale až tak nějak moc vyumělkované a spíš k nevíře.

07.03.2023 3 z 5

Kletba čachtické vražedkyně Kletba čachtické vražedkyně Vladimír Liška

Nahlédnutí na postavu Alžběty Bathory z jiného úhlu. Autor na základě historických souvislostí a dochovaných dokumentů spekuluje o případu čachtické paní. Co když to vše bylo opravdu úplně jinak?

19.02.2023 3 z 5

Přehled vývoje dítěte Přehled vývoje dítěte K. Eileen Allen

Líbilo se mi rozřazení, co a v jakém přibližně věku má dítě zvládnout, jak si s ním rozvíjet a hrát. Některé názory s autorkami sice nesdílím, ale zpracování knihy mi sedlo.

15.02.2023 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Viděla jsem seriál asi před 3 roky. Myslím, že jinak bych to asi vzdala, motají se mi i tak některé postavy dohromady. Sáhla jsem po knižní verzi s tím, jestli najdu něco víc mezi řádky, co v seriálu nebylo. Knížka mě opravdu vtahla do děje. Najednou jsem se ocitla ve čtvrti s Lenu a Lilou. Moc mě příběh baví. Jak tu někdo píše je to povrchní, já za tím vidím víc. Cítím, že každá v sobě máme asi trochu každé z nich a že i v životě máme vedle sebe nějakou tu Lilu, se kterou chceme z nějakého nejasného důvodu držet krok. Myslím si, že v určité obyčejnosti tohoto příběhu je jeho neobyčejnost.

13.02.2023 4 z 5

Řeka Řeka Peter Heller

Noooo.... Moc mě nebavily popisy přírody, vybavení atd. , často jsem se ztrácela a vracela v textu, co že to vlastně popisují. Ani historie jedné z hlavních postav, nechci prozrazovat, mi do příběhu nezapadla, přišlo mi to tam trochu zbytečné. V jedné části knihy, někde po polovině mě příběh skutečně vtáhl a čekala jsem na rozuzlení. Nakonec mě to naštvalo a žádné zajímavější rozuzlení se nekonalo. Přestože na závěr je ještě epilog, nedozvím se z něj skoro nic a mám plno otázek. Asi jsem očekávala víc.

21.01.2023 3 z 5

Pohádkový příběh o cestě malého hobita, v kterém je víc než by si kdokoli mohl myslet. Příjemné čtení, příběh rychle ubíhá.

11.01.2023 4 z 5

Mytologická zvířata: Od bazilišků k jednorožcům Mytologická zvířata: Od bazilišků k jednorožcům Tam O'Malley

Útlá knížečka o legendárních tvorech. Úplně základní informace doplněny ilustracemi a odkazy zpravidla na starověké autory. Nepřestává mě fascinovat, jak si jsou některé příběhy z různých částí světa podobné.

05.01.2023 4 z 5

Deník v dopisech Deník v dopisech Vincent van Gogh

Období Vincentova malířského života zachyceného ve výběru a úryvcich dopisů, doplněno malbami a obrazy. Na konci knížky i malý přehled jeho života předtím než začal malovat. Pro přehled o jeho životě dostačující.

19.12.2022 4 z 5

Královna Alžběta II. - Pamětní album k diamantovému výročí vlády Královna Alžběta II. - Pamětní album k diamantovému výročí vlády Priscilla Jane Stephanie Roberts

Album fotografií s popisky za dobu vlády královny Alžběty do roku 2012. Jsou zde i dopisy, které psala jako malá.

15.11.2022 5 z 5

Keltský šaman Keltský šaman John Matthews

Čekala jsem, že knížka bude víc o keltských tradicích. Zaměřuje se ale především na cvičení a praxi, jak se stát šamanem.

26.10.2022 3 z 5

Karmínový kámen Karmínový kámen Anna Šochová

Taková červená knihovna na pozadí skutečných historických osob, zvyklostí a událostí. Ze začátku jsem měla trochu problém s jazykem a se spoustou postav podobných jmen. Závěr jsem ale vyloženě hltala, jen konec mi přišel tak jako useknutý. Kdyby to šlo hodnotím 3,5 hvězdičkou.

07.09.2022 3 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Chvílemi se mi zdálo, že příběh se zbytečně zamotava a zamotava jen proto, aby seděl k fotkám. Nicméně ke konci jsem začala být víc a víc napnutejsi a závěr mě překvapil, takže už teď se těším, jak bude vše pokračovat.

04.07.2022 5 z 5