Karmínový kámen

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V čtenářsky přitažlivém, silném příběhu, zasazeném na odlehlé Ašsko pobělohorské doby, tedy do konce 17. století, sledujeme osm let v životě šlechtičny Anny Dorothey Zedwitzové, vzorné manželky, matky a hospodyně na Mikulášském vrchu. Zvrat v jejím životě nastává, když se na projížďce v lese zaplete se starou cikánkou, která ví něco, co Anna nikomu neprozradila, a nyní věští, že se její osud rozdvojuje: buď bude bohatá, spokojená a uvidí své děti vyrůstat, nebo ji čeká brzká smrt... Linie zahrnující tajemnou věštbu se odvíjí na pozadí významných událostí v českém i evropském kontextu. Život střední šlechty, píle a sebeobětování pro rozvoj svěřeného panství jsou v mnohém příkladné i pro současnost. Nedat se ubít osudem, ale dokázat se za jakýchkoli okolností opět zvednout, takové je poselství napínavého vyprávění o osudu hlavní hrdinky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234862/big_karminovy-kamen-giA-234862.jpg 3.212
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Karmínový kámen

irousek9
16.01.2018

Kniha mě bohužel ničím nenadchla. V podstatě celou knihu jsem čekala, kdy už se konečně začne dít něco zajímavého. Pořád tomu něco chybělo... Nevím, no.

orinka3
18.02.2016

Školometské, nudné čtení o jedné paní ze 17. století. Paní je čítankově vzorná, stále se kontrolující, nadpozemsky zodpovědná a bohužel, pro čtenáře bezkrevná:) Její největší starostí je obstát ve společnosti, být na úrovni a chovat se přiměřeně stavu. Asi patří k běžným úkazům doby povyšovat se nad služebnictvo. Jenže způsob, jakým to paní Anna D. činí, je mi z duše protivný. I to, jak poučuje toho, koho za poučování hodna uzná. Kniha se mi nelíbí a pasáže, ve kterých naši hrdinku navštěvují zlé sny a kde se rozpitvává její duše, jsou hodně kostrbaté a nešikovně napsané. Proto knihu odkládám, s velkou úlevou a ráda ji vrátím zpět do knihovny. A souhlasím s MichelleS. Postavy jsou natolik nepřehledné, že by bylo vhodné věnovat aspoň jednu stránku schématu kdo je kdo a ke komu patří. Já se tedy zorientovala jakž takž, ale i toto je výrazný nedostatek knihy.


MichelleS
22.11.2015

Zajímavé téma - postavení ženy v 17.století, množství detailů ze života nižší šlechty. Anna mi byla velmi sympatická svou skromností, zásadovostí, uměním poprat se se životem. Je sice fajn, že se autorka dostala k dokonale zpracovaným rodokmenům několika šlechtických rodů, ale množství postav, které tak uvedla do příběhu, mu moc neprospělo, občas se v postavách ztratila i ona sama. Místo prožívání příběhu jsem byla stále zmatená, který Jan nebo Johana je na scéně, pořadí a jména Anniných dětí jsem nedokázala pochopit do posledních řádků.

kolacky
23.06.2015

Docela zajímavá zápletka, nápad, průběh děje... ale je to TAK habsburkovské... Nějak mi tahle doba k srdci nepřirostla.