handlovas handlovas komentáře u knih

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Nemám co vytknout. I přes délku knihy, mě bavila každá stránka, příběh neztrácel na tempu. Doporučuji všem a těm, co mají rádi špionážní thrillery obvzlášť.

12.04.2016 5 z 5

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

Je to takova jednussi a primocarejsi Hra o truny.

27.12.2018 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Výborná knížka. Příjemná změna oproti severským detektivkám, doporučuju všema deseti :)

03.02.2017 5 z 5

Kniha bylo jedno velke zklamani. Chybel mi dej, osudy postav byly ploche, nudne, bez napadu. Vubec me nezajimalo, co se s nimi bude dal dit. Kniha je rozvlacna, parovani ruznych druhu mi prislo nesmyslne, nelogicke a pri nejmensim zvlastni. Svet, ve kterem se kniha odehra je nevysvetleny, nelogicky a na to, ze se kniha odehrava v celem sirem vesmiru, nesmirne nezazivny.

Hype kolem toto knihy jsem vubec nepochopila, snazila jsem, ale sto stran pred koncem jsem to vzdala...

23.01.2019 1 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Paradní kniha, přečetla jsem ji jedním dechem. Rozuzlení mně překvapilo, vždycky mě poteší, když me autor oblbne :-)

29.04.2016 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Zajímavý námět, propracované, sympatické postavy.

11.02.2016 4 z 5

Game Game Anders de la Motte

Knize dávám velmi slušné 4 hvězdičky, četla se jedním dechem. Děj mě velice zaujal, myslím, že celá myšlenka Hry je z autorovi strany velmi dobře promyšlená a ve výsledku ani ne zas až tak nereálná nebo vyloženě přitažená za vlasy.

Způsob mluvy a myšlení HP se mi velmi líbil, velmi dobře celkově dokresloval jeho osobnost a pohled na svět - velké díky také překladateli, který si se spoustou anglických hovorových výrazů zakomponovaných do mluvy HP poradil na výbornou.

20.09.2016 4 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Po přečtení zůstává víc otázek, než odpovědí, ale kupodivu mi to vůbec nevadí, příběh skončí tak, jak skončit má. Magické a metaforické prvky zasazené do života a putování dvou lidí, přestože jsou nereálné, zapadají výborně, dávají smysl i nám, kteří jsme se prostřednictvím Kafky na pobřeží s dílem Murakamiho setkali poprvé. Doporučuju :-)

30.07.2016 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Kniha se mi líbila, prostředí a příběh jsou zajímavé a originální. Trochu méně mě bavilo milostné trápení Parzivala uprostřed knihy, jinak se čte kniha dobře a rychle. Trochu jsem postrádala nějaké zvraty v ději, co se jednou dalo do pohyby, to už tak většinou zůstalo, bez nějakého "šokujícího" zvratu, ale to je spíš můj problém, protože jsem moc zvyklá na thrillery a detektivky :-)

30.06.2016 4 z 5

Invaze Invaze Luke Rhinehart (p)

Kdyby byla knizka polovicni, uplne by to stacilo.

24.11.2018 2 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Knížka se čte dobře a rychle, děj je celkem zajímavý, ikdyž nic, co by vás oslnilo originalitou a spletitostí - je to přímočaré. Líbilo se mi prostředí Londýnského podzemí a metra. Knížce dávám lepší 3 hvězdičky.

28.08.2016 3 z 5

Neklidné kosti Neklidné kosti Mel Starr

Mně bohužel kniha nezaujala a musím říct, že jsem se do dočtení musela nutit. Kriminální příběh mi přišel příliš povrchní, hlavní hrdina si mě ničím nezískal a ani dobové líčení 14. století mi nepřišlo zajímavé. Slibovaný humor jsem v knize nenašla vůbec.

26.04.2016 2 z 5

Největší záhady kriminalistiky Největší záhady kriminalistiky Jaroslav V. Mareš

Kniha je velmi ctiva, doporucuju

10.12.2018 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Knize dávám 3 hvězdičky - líbil se mi koncept, ve výsledku do sebe oba příběhy pěkně zapadly a doplnovaly se. Nicméně místy byla knížka až příliš nerealistická a některé náhody až moc přitažené za vlasy. Prvně jsem četla příběh Veroniky, který se mi líbil víc, do dočtení Jáchyma jsem se musela trochu nutit.

26.12.2016 3 z 5