Hanaa Hanaa komentáře u knih

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Neuvěřitelné, jak někdo může dát tak krásné knize "odpad". Je to skvělý detektivní román, jaký málokdo dokáže napsat. Profesionálně psaný a čtenáře dobrých knih uchvátí od první stránky. Skvělé.

16.05.2019 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Naprosto úžasná kniha je jedna ze čtenářských lahůdek. Jak se spisovatelka dokáže vžít do této osamělé ženy je neuvěřitelné. Děj nemá chybu, styl psaní úžasný a já vždy, když si utrhnu třeba mátu k usušení, si na knihu vzpomenu.

Motýlí křik Motýlí křik Jan Tománek

Napínavý a čtivý konspirační thriller.

27.04.2020 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Přidávám se ke všem čtenářům, kteří paní Lednickou obdivují a milují její knihy. Skvělé, lidské, čtivé a nezapomenutelné.

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Překrásný příběh žen tří generací, babičky, matky a dcery, kde se řeší rodinné vztahy. Velmi blízké životu. Když se u nás sejdeme my, ženy tří generací, nastávají podobná nechtěná nedorozumnění. I když se zdá, že se příběh líně odvíjí, má v sobě dost moudra a citu.

14.10.2020 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Styl psaní paní Klevisové prostě miluju. V domě na samotě bych určitě nechtěla bydlet, měla jsem strach jen když jsem to četla. Výborně psané, příběh vás hned vtáhne do děje.

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Tuto sérii mám ráda a tento díl je ještě lepší, než předcházející. Dobře se čte, nemá hluchá místa a tak rádi sáhnete po pokračování.

Království Království Jo Nesbø

To byl opravdu silný psychothriller. To není žádné odpočinkové čtení, příběh člověka vtáhne a nepustí. Moc dobře napsáno, vždyť Nesbo je zkušený spisovatel.

Vykupiteľ duší Vykupiteľ duší Iveta Pačutová

Tak určitě ano. Pět hvězdiček je málo. Příběh vyprávěný poetickým jazykem vtáhne do děje, drží a téměř nepustí na poslední stránce.Překrásná kniha, znovu a znovu na ni vzpomínám, i když jsem už četla další. A na postavu "NIKDO" s fialkovýma očima, na tu nezapomenu. Stejně člověk mnoho svých šancí promrhá.Doporučuji

29.06.2020 5 z 5

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Petra Vejvodová

Trošku zdlouhavé, trošku úsměvné , (např. Média - hlídací pes demokracie?), a trošku manipulativní. V závěru se říká, že máme používat rozum. Hmm, a to si říká Nejlepší kniha o fake news? Asi je dobrá pro ty, kteří si přečtou něco v novinách a slyší v televizi a hned tomu věří. Ale doufám, že těch je málo.

22.04.2019 1 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Napínavé od začátku do konce. Spisovatel v tomto žánru má jen malou konkurenci, jeho knihy jsou zatím vždy skvělé.

Údolí Údolí Bernard Minier

Právě dočteno, musím říct, že se mi Kruh líbil ještě víc než Údolí. Napínavé, dobrá zápletka, skvělý závěr

18.05.2021 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Na začátku pomalejší rozjezd, ale pak už to jede. Jinak ponuré, depresivní, ale pakliže vám to nevadí, je to skvělé čtení. Asi potom bude potřeba si vzít ke čtení něco odlehčeného a optimistického.

26.01.2021 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Už první stránky vás chytí a pustí až na konci thrilleru. Ten se panu Freemanovi opravdu poved. Chci další díl.

26.07.2019 5 z 5

Zázrak svaté Winifredy Zázrak svaté Winifredy Ellis Peters (p)

Snad někdo řekne, že se děj sune jen pomalu kupředu, ale přesně to mi vyhovovalo. Spisovatelka nám pěkně popsala prostředí i chování lidí v tehdejší době a vrah byl dopaden opravdu hodně zajímavým způsobem. Pohodové, pěkné čtení

08.04.2022 5 z 5

Bez tváře Bez tváře Lucie Salová

Jsem ráda, že taková kniha vychází. Připojuji se ke čtenářům, kteří knihu dále doporučují k přečtení. Myslím, že autorka popsala naprosto přesně, jak nemoc začíná, jak s ní člověk bojuje, i jak ji lze pomocí odborníků zvládat. Určitě se mi vyprávění nezdálo useknuté a ještě bych chtěla podotknout, že to, jak se zachoval manžel, je obdivuhodné. Jsem ráda, že snad nejen v knize, ale i ve skutečnosti to s pomocí rodiny zvládají.

08.12.2021 5 z 5

Lehce neuvěřitelné příhody z hor Lehce neuvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Tady si člověk opravdu odpočne. Setřesete starosti a jen si užíváte, relaxujete a bavíte se. Moc se mi líbila.

Ani muk Ani muk David Jackson

Tak tento psychothriller patří k těm nejlepším. Pravda, že se člověk moc nevyspí, protože kniha je neodložitelná. Konec by se mohl trochu víc rozvést, ale jinak super čtení.

02.10.2019 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Skvělý styl psaní, zajímavé postavy a také oceňuji, že lze psát detektivku bez zbytečné brutality. Vypadá to na vyjímečně dobrou sérii.

12.05.2019 5 z 5

Horečka Horečka Deon Meyer

Veliká spokojenost. Nedivím se, že se tolika čtenářům líbí. Perfektně nadávkovaný příběh o lidstvu, čtivé a plné napětí.

"Nech na chvíli stranou trauma z Horečky a podívej se, jak a v čem žijeme tady a teď. Taky se to neobejde bez stresu, musíme řešit spoustu nepříjemných a náročných situací. Ale mezi stresem, který lidé prožívali před Horečkou, a tím naším dnešním jsou obrovské rozdíly. Je to jiný stres. Lidé teď musí řešit uspokojování těch úplně základních potřeb: jídlo, teplo, útoky zdivočelých psů.....!

04.04.2019 5 z 5