hadak hadak komentáře u knih

Tajemství císařovy milenky Tajemství císařovy milenky Naďa Horáková

Super čtení, autorka dokáže čtenáře zaujmout a připravit svým způsobem vyprávění o spánek.

27.12.2013 4 z 5

To na tobě doschne To na tobě doschne Ivan Kraus

Moc fajn čtení pro pobavení a pro zasmání. Ivan Kraus jednoduše nezklame a ve svých povídkách rozdává dobrou náladu a humor plnými hrstmi.

24.12.2013 4 z 5

Doktor z Honkongu Doktor z Honkongu Heinz Günter Konsalik

Oddechovka, dobré na dovolenou pro chvíle odpočinku.

24.12.2013 3 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Naďa Horáková

Mně se tahle knížka četla velmi dobře, sama, stránky ubývaly tak rychle, že jsem si jejich otáčení uvědomoval. Oddechové čtení na dovolenou, na víkend, určitě čtenáře nezklame a možná i naláká na další knihy autorky, zejména její historické romány se dobře čtou.

09.12.2013 4 z 5

Bestie z Karlštejna, aneb, Kronika hříšného kněze Bestie z Karlštejna, aneb, Kronika hříšného kněze Naďa Horáková

Výborné, čtivé, napínavé, uvěřitelné. Bavilo mě.

01.12.2013 3 z 5

Pro jméno a čest Pro jméno a čest Naďa Horáková

Výborné čtení, nejsem čtenářem historických románů, ovšem tato kniha si mě držela a nechtěla mě pustit. Pochopitelně se proto chci podívat po dalších knihách této autorky. Vřele doporučuji k přečtení všem milovníkům knih.

17.11.2013 4 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Ve skutečnosti jsem čekal víc, nicméně mě čtení bavilo a doporučil bych také ostatním. Dočkají se překvapivých zvratů. Kniha patří mezi silnější, ale je vytištěná na nějakém silnějším papíře a tak by ona tloušťka neměla nikoho odradit.

13.11.2013 3 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Zdeněk Svěrák svoje čtenáře nezklame - milé, české, citlivé vyprávění o dobrodružstvích, která zažil se svými rodiči během války na českém venkově. Knížka na jeden večer a ten večer svého čtenáře okouzlí.

20.10.2013

Hra se lvem Hra se lvem Nelson DeMille

Četlo se mi to výborně, dobře napsané, postava Johna Coreye nešetří bonmoty a čtenáře jimi baví, autorovi se podařilo držet celou knihu čtenáře v napětí, kdy se mu knihu nechce odložit.

20.10.2013 4 z 5

Kleště Kleště Leoš Šedo

Náhodně potkaná kniha v knihovně mě chytila hned na prvních stránkách. Vynikajícím způsobem napsané vyprávění si mě drželo u sebe. Před autorem klobouk dolů, všem dalším čtenářům přinese kniha příjemný zážitek.

25.09.2013 4 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

V podstatě opravdu vynikající čtení o svým způsobem vynikajícím člověku. Dal bych si k ní maximum hvězdiček, ovšem tím bych nezohlednil to, jak moc může být knížka přitažlivá pro ostatní čtenáře. Čtenáře typu "babička" bych tím neoslovil. Je to však jednoznačně výborné čtení pro lidi z oboru, milovníky Stevovy značky a fandy moderních technologií.

08.09.2013 3 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

Výborné, užil jsem si druhý díl trilogie a moc se těším na ten další. Vzhledem k tomu, že v tomto díle již vystupují převážně děti postav z prvního dílu, začalo být v postavách trochu nepřehledno, ale nevadí. Kniha se čte moc dobře.

25.08.2013 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Vtahovalo mě to postupně tak, že jsem tomu ani nemohl uvěřit. Četlo se mi to samo.

29.07.2013 4 z 5

Nedostatek důkazů Nedostatek důkazů Scott Turow

Dobrá zápletka, nicméně ve druhé polovině knihy mi některé kapitoly připadaly "utahané", nezáživné. Přesto za přečtení kniha rozhodně stojí.

07.07.2013 2 z 5

Akta Golgata Akta Golgata Philipp Vandenberg

Nedávno jsem četl Purpurové stíny a tak mě toto téma trochu překvapilo, podobné Purpurovým stínům. Vandenberga čtu rád.

07.07.2013 3 z 5

Lampionový průvod Lampionový průvod Jiří Slavíček

Prima čtení typu "bylo nás pět" z padesátých let 20. století. Je z toho vidět, že děti i v té době mohly prožívat celkem normální dětství, ačkoli kolem nich se děly absurdní věci, kterým byly vystaveny i ony. Ve vyprávění ústy dítěte ta absurdita doby opravdu vynikne. Je to oddechové čtení, které pobaví, ale také přiměje k zamyšlení.

21.06.2013 3 z 5

Ruleta smrti Ruleta smrti Stanislav Vácha

Překvapilo mě několik věcí - že je to podle skutečné události vyšetřování vraždy v Bratislavě, skutek samotný a způsob jeho literárního ztvárnění a jako třetí i to, že kniha vypadá jako takové ty tuctové sbírky kriminálních příběhů, které pamatuju prodávat v trafikách jako čtení do vlaku.
Kniha napsaná ve třech dějových liniích, které se navzájem střídají, zajímavý přístup. Četlo se to celkem dobře.

21.06.2013 2 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Moje první od tohoto autora, vnímám ji jako nový objev. Četlo se mi to samo a drželo si mě to a nechtělo pustit, konec se blížil rychleji, než bych si přál.

14.06.2013 4 z 5

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Opravdu mě tohle čtení zaujalo a celá knížka mě bavila. Ačkoli jsem si občas vzpomněl na knihu Paměti kata Jana Mydláře nebo na Kladivo na čarodějnice, tohle bylo nakonec jiné, téměř detektivka z doby pobělohorské.

09.06.2013 3 z 5

Prohra Prohra Stanislav Vácha

Vydal Československý spisovatel, většinou vydával dobré knihy, ale tohle? Myšlenka a příběh dobré, ale zasazením do komunistického výzkumáku a papaláš atmosféry to deklasoval autor tak, že jsem chuť s knížkou praštit a nedočíst ji.

26.05.2013