Akta Golgata

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Přes kilo a půl tmavohnědé rosolovité tkáně – lidská játra určená pro transplantaci. Pro profesora Gropiuse, vynikajícího chirurga z univerzitní kliniky v Mnichově, jsou tyto operace rutinní záležitostí. A přesto pacient, slavný archeolog Schlesinger, při zákroku zemře. To, co nejprve vypadá jako odborné pochybení, se záhy ukáže jako cílený útok. Gropius je s okamžitou platností suspendován. Vyšetřování se protahuje, případ nabývá širších rozměrů. Tajné služby na obou stranách Atlantiku se zabývají zašifrovaným poselství neznámé mezinárodní organizace, která jde doslova přes mrtvoly. Pátrání však nepřináší žádné výsledky. Chirurg se v zoufalství rozhodne hledat stopy na vlastní pěst. Jeho cesta vede do Itálie, Izraele, Čech a do Španělska. Setkává se s dvěma vášnivými ženami, jež jsou zásadně a ve všem odlišné: s bohatou vdovou Schlesingerovou a tajuplnou Italkou Franceskou, která je zřejmě do případu nějak záhadně zapletena. Pozvolna se potvrzuje domněnka, že útok nesouvisí s mezinárodní mafií obchodující s lidskými orgány, nýbrž byl namířen přímo na archeologa, jenž se chystal uveřejnit akta, která by vzbudila světovou senzaci. Je tu však nebezpečný protivník, jenž tomu hodlá za každou cenu zabránit – Vatikán....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/1595/akta-golgata-1595.jpg 3.962
Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub
Orig. název:

Die Akte Golgatha (2002)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Akta Golgata

Přidat komentář
princeznaaura
08. února

Ctiva kniha bez zbytecnych omacek.porad se tam deje neco noveho.autor nam neserviruje jen jeden pribeh,ale od zajimaveho predlozeni spisovateli od samotneho aktera a jeho vlastni vypraveni pribehu.Takze je tam akce,zeny,detektivni zapletka,tajna,cirkev,vysetrovatele a doktor,ktery si nenecha jen tak neco libit a patra na vlastni pest.

davas
07. února

I když jeho příběhy mají podobnou šablonu ,líbí se mi ...opět velmi dobré čtení

prestiggio
01.08.2017

Akcia, láska, sex, napätie, happyend. Lepsi priemer. Pri bazene dobrá.

DavidGreňa
03.02.2017

Mňa tato kniha ničím nezaujala.

ditul
18.01.2016

Čte se jedním dechem, krásný napínavý příběh plný zápletek. Jen na ní je potřeba klid a soustředit se... ;)

Babo
28.01.2015

Kniha je jako akční film,pořád se něco děje,ale tak jako u akčního filmu,nesmí se moc přemýšlet co je pravděpodobné,prostě čtení u kterého jsem se nenudila,ale ani nic nového nedověděla.

hadak
07.07.2013

Nedávno jsem četl Purpurové stíny a tak mě toto téma trochu překvapilo, podobné Purpurovým stínům. Vandenberga čtu rád.

Bobšule
14.02.2013

Tak tahle knížka mi přišla už kapánek odbytá. Míním tím, že po tom, oc jsem na tohle téma přečetla od stejného autora několik jeho předchozích děl, přišlo mi, že se v zásadě nedozvídám ani nic nového, ani překvapivého, prostě jsem nijak zvlášť nebyla ani napnutá ani nadšená. a navíc mě moc nebavily pasáže z "českého prostředí" naznačující, že se autor, pokud vůbec byl v Čechách, opravdu nedostal dál, než do hospody u tygra a před hotelem mu vrazili dor uky ještě letáček inzerující ozdravné pobyty v lázních Středočeského kraje. Tak to na mě aspoň působilo.

Autor a jeho další knihy

Philipp Vandenberg
německá, 1941

všechny knihy autora

Kniha Akta Golgata je:

v Přečtených102x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených5x
v Knihotéce83x
v Chystám se číst26x
v Chci si koupit4x
v dalších seznamech3x