haaabi haaabi komentáře u knih

Oskar a měsíční kočky Oskar a měsíční kočky Lynda Gene Rymond

Tak tohle je úplně nejoblíbenější knížka obou dětí (a že jich máme! teda knížek, ne dětí). Moc milá a ty ilustrace jsou překrásné. Když si ji přinesou ke čtení, tak ji vždy musíme přečíst minimálně 2x :-) A já jim ji teda čtu moc ráda.

03.03.2016 5 z 5

O princezně a štěstí O princezně a štěstí Ulf Stark

Jako všechny knihy z IKEA je i tato kniha moc milá, vše dobře dopadne a i ta zlá čarodějnice je nakonec vysvobozena a stane se z ní hodná babička.

03.03.2016 5 z 5

Dějí se větší podivnosti Dějí se větší podivnosti Kelly Link

Otevřu knížku a tam zelené písmo, přišlo mi to naprosto geniální! A povídky jsou naprosto stejně originální, po přečtení první z nich jsem měla sto chutí sem naklusat a lípnout hned pět hvězdiček, ale vydržela jsem to s hodnocením až do konce a názor jsem nezměnila :-) Povídky jsou skvělé, výborně se čtou, ale ty konce... ach ty konce... ty mě ničily... ne, že by nebyly dobré (jak sama autorka slibuje), ale.... nutně potřebuju i tu druhou autorčinu knihu :-)

16.02.2015 5 z 5

Aromaterapie pro léčení duše Aromaterapie pro léčení duše Gabriel Mojay

Rozhodně jedna z nejlepších knížek o aromaterapii (ne-li nejlepší) :-)

15.02.2014 5 z 5

Žal je to s křídly Žal je to s křídly Max Porter

To byla taková nádhera. Divné knihy mám ráda, ale tahle byla speciálně divná, nádherně divná. I přes celý ten smutek v ní jsem se při čtení tetelila blahem. Myslím, že mám nového oblíbeného autora. Velké bravo posílám i překladatelce.

23.08.2022 5 z 5

Rozkvétající žena - Příběh zasvěcení dívky v ženu Rozkvétající žena - Příběh zasvěcení dívky v ženu Mary Dillon

Povídka na cca 40 stran, což je fajn, jistě zvládne přečíst i slečna, která čtení úplně nemiluje. Příběh sice vůbec nepřipomíná naše životy, ale je moc krásný. Těším se, až si ho přečte moje dcera. Věřím, že příběh o Korině oslavě nám bude inspirací.

08.01.2022 5 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Úžasná kniha, úžasný magický Caraval. Také mi několikrát proletěla hlavou Alenka v říši divů a ačkoliv ji mám ráda, Caraval mě nadchla o dost víc. Jsem nadšena i koncem a velice se těším na další díl.

21.11.2021 5 z 5

Probuzení Probuzení Amanda Stevens

Neee, poslední díl. Amando, hoďte tam prosím ještě jeden... Ikdyž né, série je uzavřena bravurně. :-)

02.01.2021 5 z 5

Dvojí mysl Dvojí mysl Martin Rousek

Po přečtení první kapitoly jsem si říkala jak je možné, že má kniha tak vysoké hodnocení, styl psaní mi nesedl, zdálo se mi to celé takové jednoduché a strojené. Ale nakonec mě to vážně chytlo a těším se až si přečtu další díl a znovu se setkám s Lilly.

28.12.2020 4 z 5

Strůjce snů Strůjce snů Miloslava Erika Veselá

Podle anotace jsem čekala snové fantasy, ale bohužel jsem se dočkala náhledu do hlavy nadrženého studenta psychologie. Asi bych byla nadšená, kdyby se jednalo čistě o příběh Lištičky, části o ní mě moc bavily.

22.04.2020 3 z 5

Sherlock Holmes: Případ čtyř případů Sherlock Holmes: Případ čtyř případů kolektiv autorů

Ve srovnání s gamebooky Rytíři a Unesená mě tento bavil asi nejmíň. Rytíře a Unesenou už jsem hrála mockrát, ale na další hraní Sherlocka si budu muset počkat až zapomenu kdo byli pachatelé.

04.04.2020 4 z 5

Ada a myší strašidlo Ada a myší strašidlo Chris Riddell

S dětmi jsme se do Chrise Ridella úplně zamilovali. Skvělý příběh, úchvatné ilustrace a ty stříbrné lebky na předsádce - waaau, jsem okouzlena.

03.04.2020 5 z 5

Domeček pro skřítky Domeček pro skřítky Andrea Popprová

Tak tohle jsem si s dětmi hodně užili! Četli jsme (běžně, obrázkově i komiksově), plnili úkoly, stavěli domeček. Krásná kniha.

31.03.2020 5 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

No... ten začátek byl děsný... kluk nesnáší svou babičku, je pro něj nudná a smrdí, začne ji mít rád až se dozví, že je zlodějka. Toto jsem s odporem četla svým dětem (7 a 8), které ale stále chtěly ať pokračuji ve čtení. Nakonec byla knížka docela fajn, četla se sama a závěr byl vážně hezký a dojemný. Pro jedenáctileté (věk hl. hrdiny) asi fajn. Já jsem mohla s věkem dětí ještě vyčkat.

13.03.2020 3 z 5

Talent na vraždu Talent na vraždu Andrew Wilson

Kniha se moc dobře četla, celou dobu mi tedy chování Agathy přišlo docela nelogické, ale musím uznat, že celkově se mi příběh líbil a autor zajímavě zakomponoval fakta, která jsou o zmizení Agathy známa.

01.03.2020 4 z 5

Podivuhodná odhalení Artura Peppera Podivuhodná odhalení Artura Peppera Phaedra Patrick

Kdo by nechtěl takový náramek.... Kniha se četla moc dobře, ale stejně jako u Oveho jsem hrdinovi nevěřila věk. V 69 letech z něho autorka udělala úplného starce.

19.01.2020 4 z 5

Asi jsem čekala trochu víc magie než v knize bylo, ale čtení to bylo moc příjemné.

21.07.2019 5 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Kniha je úúúžasná! Po přečtení jsme se dětma dívali na film a vůbec to nebylo ono.

26.04.2019 5 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Celou dobu jsem si říkala, kdy už to konečně začne o něčem být. Bylo to sice čtivé, ale oproti předchozímu dílu takové ploché.... No ale tedy na posledních cca 50 stránkách jsem se dočkala. Úžasně se to rozjelo a ten konec bych si absolutně netipla.

17.04.2019 5 z 5

Procházky po pražských hřbitovech Procházky po pražských hřbitovech Petr Kovařík

Krásná, obsáhlá kniha se spoustou fotografií. Hlavně historie pohřbívání je velmi zajímavá.

03.04.2019 5 z 5