Ada a myší strašidlo

Ada Hrůzová, jediné dítě Lorda Hrůzy, žije s tatínkem v rozlehlém Hrůzohradě. Lord Hrůza je přesvědčen, že děti mají být slyšet, ale ne vidět, a tak musí Ada celý den dupat po chodbách ve velkých, těžkých botách. Ada se cítí osamělá, a tak se zaraduje, když se jednoho dne v hradě objeví Emily a William Bebíčkovi, děti slavného vynálezce. Společně s myším strašidýlkem Ismaelem musí zmařit tajné plány odpudivého hajného Zlověstníka, dřív než bude pozdě! Nádherně ilustrovaný napínavý strašidelný příběh pro děti, plný slovních hříček, bláznivých nápadů a originálních jinotajů, v nejlepším britském duchu!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219600/ada-a-mysi-strasidlo-V7n-219600.jpg 4.338

Fantómová Ada 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno, Knižní klub

Goth Girl and the Ghost of a Mouse, 2013

Kniha Ada a myší strašidlo

Yuuki24
03.08.2020

Úžasný svět s nádechem duchovna a strašidelna. Rozhodně doporučuji. Kreslíře této série zbožňuji a mám i jiná dílka od něj. Rozhodně napínavé. Ada je velice zajímavá dívka se zajímavou rodinou a i další díl stoji za to ????

haaabi
03.04.2020

S dětmi jsme se do Chrise Ridella úplně zamilovali. Skvělý příběh, úchvatné ilustrace a ty stříbrné lebky na předsádce - waaau, jsem okouzlena.

Alex.Barunka
05.02.2020

Moje první setkání s Chrisem Riddellem a rozhodně ne poslední. Miluju příběhy, ve kterých jsou podivnosti, které jsou brány jako normální věci a nikdo je neřeší. K tomu má tato kniha neskutečnou magickou atmosféru, kterou podtrhuje ještě i prostředí Británie a Skotska.

Na dětskou četbu jsou tam věci, které pochopí spíš dospělý. A musím se přiznat, že skalním fanouškem jeho ilustrací také nejsem. Ale příběh se četl neskutečně krásně :)

Mosula
04.05.2019

Pro Riddella mám velkou slabost a ani tady mě nezklamal. První díl série o Adě Hrůzové je milé vyprávění pro děti, které stojí za přečtení už jen kvůli těm úžasným ilustracím. Vtipné slovní hříčky ocení spíš dospělí. Palec nahoru pro překladatelku, český text mi přišel lepší než originál.

zanetkov77
16.03.2019

Miluju ilustrace Chrise Riddella, primárně pro ně mě tahle knížka zaujala. Ale ani samotný příběh nezaostává, jde o velmi milou, vtipnou a dětsky strašidelnou pohádku o malé Adě a velkém hradu plném nejrůznějších rozmanitých bytostí, i když s klasickou zápletkou odhalování něčích nekalých úmyslů dětmi. Příběh je ale plný slovních hříček, jinotajů a aluzí, které celý příběh obzvláštní dospělému čtenáři, takže si ho může užít ještě z jiné perspektivy než děti.

parvitas
17.10.2017

Milujem jeho ilustracie, musela som sa drzat, aby som ich nezacala vyfarbovat. Milujem slovne hracky pana prekladatela, (Vladislav Galis) proste som si knihu uzivala aj ja a mozno viac ako mala , lebo ona nepoznala tie suvislosti.. tak som vysvetlovala a vysvetlovala.
Proste z tej som nadsena. Aj ked goticky pribeh pre 7-rocnu osobku je doooost... ale pisu ze je kniha pre 9r., co je uz onedlho. Takze kludne smelo do toho! A na konci knih je vzdy maly bonus, komiks (v jednotke o myciakovi Mysmaelovi a jeho dobrodruzstvach aka Gulliver, a v druhej casti o mlcanlivej komornej - medvedici). Proste rozkosne.

Aleen
21.09.2017

Ačkoliv rozhodně nejsem "cílovka", už dlouho :-)), ráda čtu autorovy knihy. Jeho hrdinky, včetně Ady, jsou trochu jako z pohádek pana Lady (Pamatujete si je? Dávali je v TV, když jsem byla malá) - odvážné, rozhodné a tak trošku emancipované a přitom Princezny! Ilustrace, které jsou součástí příběhu, jsou naprosto dokonale detailní, můžete si je dlouze prohlížet a vždy v nich najdete něco nového. Riddell je prostě božan a já ho žeru!

surynas
18.06.2017

Ano, vím že je mi 15- náct a že ta kniha je určena mladším čtenářům, ale ty ilustrace a ten děj... Já si tu knihu musela koupit!