Strůjce snů

Pokaždé, když jdete spát, strůjce uchopí vřeteno a začne z vláken neskutečna spřádat sny. Dřímejte klidně a ničeho se nebojte. Je velmi nepravděpodobné, že by měl zrovna s vámi nějaký plán. To byste museli být jako Lištička; někdo tak křehký, že to všechno vydrží. Tenkrát mi zavolala ve čtyři hodiny ráno a já hovor přijal. Udělal bych to pro ni i dnes, přestože vím, že jsem si tím vysloužil rok plný ztrát a pádů; rok tak podivný, že mě donutil uvěřit v existenci růžových koček. Dřímejte klidně a ničeho se nebojte. Možná ani žádný strůjce snů není, možná jste stejní jako já, možná jste strůjci svých snů jen vy sami....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/274926/strujce-snu-caE-274926.jpg 3.46
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Čenžák Filip

Kniha Strůjce snů

Adelschutzova
07.04.2017odpad!

Chvíli po tom,co mi ta kniha přišla šla jsem ji prodat....viděla jsem ty odporné bílé stránky a otřesný fond a to mi stačilo.....ale abych nebyla za blázna tak jsem kus přečetla.bylo to hrozné :D

vlcka
04.09.2016

Kniha nebyla špatná, četla se pěkně. Ale tak nějak se nemůžu ubránit pocitu, že z toho potenciálu se dalo dostat víc. Přes pěkné nápady působí celý příběh tak trošku začátečnicky. Jako by zbývalo něco dotáhnout, dotvořit, jako by ještě chyběla jiskra a kouzlo. Možná kdyby příběh zůstal jen naznačený v povídce našlapané všemi těmi nápady, zapůsobil by víc. I přes to, že mě Strůjce snů zaujal, zmizel pak jaksi do ztracena a nic víc než krásné jméno Lištička nezanechal.

Boboking
05.08.2016

Strůjce snů, už samotný název ve mně evokoval něco fantaskního, magického, a když ještě k tomu přidáme anotaci "Pokaždé, když jdete spát, strůjce uchopí vřeteno a začne z vláken neskutečna spřádat sny. Dřímejte klidně a ničeho se nebojte", nebylo proč tomu nevěřit. Z knihy se přesto vyklubal román o milostných, či erotických eskapádách vysokoškolského studenta psychologie v Brně, který kromě kouzla ženského těla a duše propadl i své studijní vášni - psychoanalýze. A tak autorka předložila čtivý příběh, ve kterém se prolínají reálné situace se snovýma, s jejich výkladem ve freudovském stylu, točící se tedy především kolem sexuality a erotična.

Kexina
29.02.2016

Věříte v existenci růžových koček? A dokázali byste svou kladnou nebo zápornou odpověď logicky zdůvodnit?
Ne, tohle není nějaký praštěný návod na to, jestli se vám bude knížka líbit, nebo ne. Ono snad ani žádný návod vymyslet v tomto případě nejde. Dost dobře se totiž může stát, že knížku budete stejnou měrou (a ve stejném čase) nesnášet, i zbožňovat.
Strůjce snů je příběh, u kterého se neubráníte pocitu "Sakra, o co vlastně autorce jde?", ale který vám zároveň nedovolí knihu jen tak odložit, protože doufáte, že někde v textu přece musí být na vaši otázku odpověď.
Snad že mám ráda specifický styl knih Murakamiho, dávám příběhu 4 hvězdičky z 5.
Hvězdičku dolů ale dávám za n a p r o s t o u a b s e n c i korektur - to množství chyb mně opravdu dokázalo kazit jakýkoli požitek ze čtení. Tak pro příště, pane nakladateli, myslím, že korektorů je u nás dost. ;-)

Miloslava Erika Veselá
česká, 1987