gutman gutman komentáře u knih

Teorie času Teorie času Tomáš Košumberský

Jestli "Zdravotnický vzdělávací institut" vydává pro lékaře víc podobných perel, mělo by se vedení urychleně nechat vyšetřit na psychiatrii.

14.07.2016 odpad!

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Ta kniha absolutně nestárne, po šedesáti letech se mi líbí možná ještě víc.

19.09.2023 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Doktorka doporučila zdravotní procházky, což je nuda, tak jsem zkusil audioknihu. Ale stejně jsem se vrátil k papírovému vydání, člověk si uvědomí, že i tento žánr si člověk víc vychutná při pozornějším čtení. Když jsem Kulhánka četl poprve, ještě neexistovali následovníci. O to zajímavější je dnes opakované čtení, najednou mi připadá Kulhánek komplikovanější v nápadech i textu.

08.12.2023 4 z 5

Hvězdolet Vltava Hvězdolet Vltava Tomáš Lipner

Zábavné, v retrostylu, ale primárně pro ty, kteří mají hodně načteto a ještě i hodně pamatují. Kouzelná obálka, celá řada vtipných nápadů a hlavně odkazů. Jenom by to chtělo rozdělit na dva díly, tahle kvalitně vyrobená vázaná kniha by mohla sloužit jako činka do posilovny.

13.06.2023 5 z 5

Strasti vánočních svátků Strasti vánočních svátků Lenka Hnátová

Proboha, co to je, reklama na obchod se zeleninou? Člověk si říká, že by měl podporovat české autory a LGBT téma, ale někde by měla být hranice pro ubohost stylu. Ty dialogy jsou děsivé, za nimi i příběh ztrácí smysl.

07.12.2023 odpad!

Helgoland: O vzniku a smyslu kvantové teorie Helgoland: O vzniku a smyslu kvantové teorie Carlo Rovelli

Velmi úsporně a přitom srozumitelně napsáno. Momentálně asi nejlepší čtení v tomto oboru.

13.06.2023 5 z 5

Smrdutý kojot Smrdutý kojot Rosana Zvelebilová

Když to shrnu, prostě báječná zábava.

10.09.2023 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Ve výsledku trapná politická agitka.

19.09.2023 1 z 5

Bubáci pro všední den Bubáci pro všední den Pavel Buksa

Mrtvá kočka je mou celoživotní láskou.

16.09.2023 5 z 5

Vzpoura deprivantů - O špatných lidech, skupinové hlouposti a uchvácené moci Vzpoura deprivantů - O špatných lidech, skupinové hlouposti a uchvácené moci František Koukolík

Aktuální jednání v poslanecké sněmovněmne nás přimělo, vrátit se k Prof.nKoukolíkovi: Vzpoura deprivantů. Zlí liné nejsou jen Ti, kteří nám rozkopávají hračky nebo kradou Červenou Karkulku.
Znovu knihu otvírán, protože svět kolem ní ji aktualizuje.

11.09.2023 4 z 5

X X David Demchuk

Kniha má jen jednu chybu - název "X". Aspoň mělo zůstat půvovodní "Red X". Co začíná trochu s odstupem a nezaujatě se postupně mění na nadpřirozený horor.

11.09.2023 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Zhruba první polovina je průměrnou až podprůměrnou červenou knihovnou, kde představitelé jsou spíše z loutkového divadla. Žádný uvěřitelný vztah a jeho vývoj, popisuje je jen oblečení a co poslouchají. Později se román zvrhne v politickou agitku.
Je škoda, že se knize věnuje tolik pozornosti, přitom třeba u nás máme v této oblasti daleko zajímavější autorky, třeba romány Lydie Strong, Evy a Kláry Pospíšilových nebo Lenky Křížové.

06.06.2023 1 z 5

Obojek Obojek Rosana Zvelebilová

Kojot mne hodně navnadila, byla hravá a zábavná. Na Obojku mi nevadí ani tak potřeba většího soustředění nejen na časové linie, ale už mi přijde překombinovaný. Místy už jsem se ke čtení musel nutit. Hvězdičky se nedají půlit, bylo by to 4,5, ale za časkou autorku dám 5.

14.09.2023 4 z 5

Případ mrtvého redaktora Případ mrtvého redaktora Josh Lanyon

V žádném směru nic moc, ale přečíst se to dá, hlavně když píši komentář dodatečně, po dočtení druhého dílu. Tady jsem aspoň neměl chuť to nedočíst, ale možná proto, že to bylo první setkání s postavami.

28.06.2023 3 z 5

Všechno, co napsala Všechno, co napsala Josh Lanyon

Je to nepovedené, horší než první kniha. Především strašně užvaněné, neprve v první půlce popisnější než Agatha, potom nehoda, aby mohla přijet další osoba, zase žvanění, občas nějaká mrtvola. Jako detektivka nesmysl a aby to čtenáři nebylo tak líto, najednou dvě stránky 18+ (podle staropannenské představy).

28.06.2023 2 z 5

99 kluků Micaha Summerse 99 kluků Micaha Summerse Adam Sass

Taková veliká porce růžové cukrové vaty, hodně předvídatelný příběh, ale odpočinkové čtení. Mladý americký gay asi vždy musí malovat nebo řešit hadry a sociální sítě, to už je šablona. Tady tak sladce pohádková, že už to ani nepřekvapí. Zlaté české autorky, které mají větší fantazii.

24.06.2023 2 z 5

Následky lásky a sexu Následky lásky a sexu Robert Bryndza

Pro čtenáře letní odpočinek.

10.06.2023 3 z 5

Odstíny náhody Odstíny náhody Jenny Naomi (p)

Nějak nechápu, proč mají začínající české autorky pocit, že když budou psát gay přípěh, tak jim projde neschopnost vytvořit příběh a postavy. Tento druhý pokus po "Ty a já" má sice dvojnásobek stránek, ale za čtyři roky se autorka nezlepšila. Je to toporné, bez logiky i bez emocí a svět gay mužů neviděla ani z rychlíku. Vlastně to téma jen zneužívá.

24.03.2023 1 z 5

Strasti s Bertem Strasti s Bertem Lenka Hnátová

"Zelinářská" kniha pokračuje dalším díle .Vyplatili se, stáhnout ukázku, aby člověk věděl, že koupě by byla chyba.

26.02.2024 odpad!

Čest a sláva Čest a sláva Pavel Buksa

Morální dilema, které nestárne. A to filmové zpracování bylo naprosto geniální, škoda, že muselo zmiet v trezoru.

16.09.2023 5 z 5