Vzpoura deprivantů: o špatných lidech, skupinové hlouposti a uchvácené moci

Vzpoura deprivantů: o špatných lidech, skupinové hlouposti a uchvácené moci

Populárně-vědecká publikace navazuje na předchozí knihy autorů z let 1996 (Vzpoura deprivantů: O špatných lidech, skupinové hlouposti a uchvácené moci; Galén) a 2001/2002 (Život s deprivanty I.: Zlo na každý den a Život s deprivanty II.: Základy stupidologie; obě Galén). Také v této knize se pokoušejí pochopit, proč jsou někteří lidé zrůdy, bez ohledu na to, zda se chovají kriminálně, nebo zákonu unikají a jsou z nich lidé někdy nesmírně mocní, bohatí - a oblíbení. Kniha hledá odpověď na otázku, kdo jsou lidé, o nichž hovoří současné zprávy sdělovacích prostředků, klinické zkušenosti i historické příklady, a proč se dopouštějí takových činů. Teoretická možnost, že tito lidé nejsou nemocní a nejde ani o poruchu osobnosti, ale o druh parazitní evoluční strategie a krajní variantu lidské normy, se zejména v posledních letech prohlubuje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25448/zivot-s-deprivanty-vzpoura-deprivan-H5a-25448.png 4.358

Život s deprivanty (3.)

Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Galén, Makropulos

Viky007

Skvěle a hlavně poutavě sepsaná kniha o tom, kde se v lidech bere zlo. Nejzajímavější mi přišla kapitola o poruchách osobností a pak o důležitosti citového pouta v životě. A líbilo se mi, že se v celé knize objevují praktické příklady. Akorát posledních pár kapitol jsem tak trochu přetrpěla - na mě už to bylo moc vědecké - ale stejně jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

milan2310

Zajímavé, ale z argumentů či prezentovaných dedukcí v některých pasážích (většinou v cca závěrečné třetině knihy) mám rozporuplné pocity.

Godžaver
31.10.2017

Skvělá kniha, rozhodně stojí za přečtení, člověku pomáhá pochopit chování druhých. Leckde z toho mrazí, jak je pravdivá.

ksuia
27.03.2017

Každé téma je na jednu celou knihu :)

Vesmich
30.01.2017

Dnes už se jedná o téma, které je vcelku známé, ale v době, kdy kniha vyšla, to byla dost bomba a téma tak originální a "nové", až se v zúčastněných a angažovaných hlavách rozbřeskávalo!