Gurus Gurus komentáře u knih

Elrik: Příběhy bílého vlka Elrik: Příběhy bílého vlka Michael Moorcock

Musím říct, že se mi celkově libila dost :-), ale je tam pár povídek, které jsou hodně slabé jako třeba ta co se odehrává během 2. sv. války. Jsem rád, že ty dobré až vynikající převládají a některé mi vystávají na mysli i teď pár let po přečtení.

23.11.2016 4 z 5

Střet myslí Střet myslí Martha Wells

Sice to neni nejlepší díl, ale pořád super! Tak snad se dalsi díl v ČR vyjde dřív.

29.06.2023 4 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

Chvilku jsem přemýšlel, že dám tři hvězdy, ale to by nebylo fér. Knížka se mi líbíla ale mohla být tak od 200 stran kratší...200 stran okecávek, které byli o ničem...

11.04.2021 4 z 5

Ami 3: Vnitřní civilizace Ami 3: Vnitřní civilizace Enrique Barrios

Trošku slabší než předchozí díl, ale i tak pořád fajn čtení. S manželkou jsme si to četly nahlas před spaním.

30.09.2020 4 z 5

Zpráva o životě vesmířanů Zpráva o životě vesmířanů Becky Chambers (p)

Ze začátku jsem se nemohl začíst ani nevím proč, ale pak se příběhy začali spojovat. Knížka pak působila jako další klasická Becky což je dobře. I když pro mě tohle byl asi nejslabší díl, je škoda, že je poslední. Alespoň se můžeme těšit na nové světy nebo nové nápady od Becky Chambers.

04.03.2020 4 z 5

Odvrácená strana matky podruhé Odvrácená strana matky podruhé Monika Valentová

5/5, výborné a vtipné

25.11.2019 5 z 5

Prostě Hawking! Prostě Hawking! Rüdiger Vaas

Čtivě napsaná knížka o nejdůležitějších objevech a teoriích Stephena Hawkinga.

30.10.2019 4 z 5

Věk nenávisti Věk nenávisti Pavel Renčín

Tak poslední díl nakonec nepřekonal druhou knížku a je to škoda. Chvílemi mi přišlo, že je příběh natahovaný a občas jsem pak stránky jen prolítl.

Asi je to spíš za 3/5 ale nakonec jsem dal 4/5.

Proč?
*spoiler*
protože Vašek neumřel :-D

21.09.2019 4 z 5

Zlatý kříž Zlatý kříž Pavel Renčín

Super a ještě jednou Super :)

14.08.2019 5 z 5

Učedník a pyramida Orků Učedník a pyramida Orků Taran Matharu

Byla to jízda, která i často dojala. Musím říct, že překlepů bylo daleko méně než v prvním díle, ikdyž pořád je co zlepšovat.
*Spoiler*
Rozuzlení na konci na mě působilo trošku přehaně...že zrovna Jef bude ten zrádce to jsem nečekal.
Jsem zvedavej na ten milostný 4 úhelník jak dopadne haha, Sylva vs Cress vs Verity vs Fletcher

28.01.2019 4 z 5

Kaldera Kaldera John Flanagan

Něco tomu chybělo, takové to fň. Knížka byla moc krátká, chyběl mi tam příjezd do Skandie a nějaká oslava. Celkově byl konec takový useknutý a odbitý,
za mě asi zatím nejslabší knížka spolu s Nájezdníky.
Je to škoda potenciál to mělo.

Ještě jedna věc, ale ta se netýká obsahu knihy, ale obálky. Pokud vím tak volavka má trojuhelníkové plachty a né čtvercovou jako je na obalu knihy.

28.11.2018 3 z 5

Datapoušť Datapoušť Zdeněk Záhora

Vynikající kniha!! :) Jsem opravdu rád, že jsem knihu podpořil na Startovači.
Na první pohled vás upoutá umělecká stránka knihy, hlavně kvalitní papír :). Příběh je opravdu poutavý a opravdu se mi líbí jak Zdeněk píše, je to přesně můj styl.
*možný spoiler*
Ke konci mi už bylo jasné jak to všechno skončí, ale vlastně to je koloběh života, který se moc neliší od toho na zemi.
*konec možného spoileru*
Mám jednu vítku a to je vazba knihy..strašně rychle se ošoupe tak doporučuji nějaký obal :).

28.03.2018 5 z 5

Stroj do lepších časů Stroj do lepších časů Jiří Olšanský

za mě 3 hvězdy...po přečtení jsem měl velmi rozporuplné pocity, které neodezněli do teď. Některé povídky byli až přímo geniální a jiné byli zase...řekněme podprůměrné.

Těch průměrných až podrůměrných však byla většina. Nejhorší byla asi Militantní pohádka, která byla v knize jako první povídka..no horší povídkou to snad ani začít nemohlo a myslel jsem, že knihu odložím a nedočtu. Další opravdu špatná byla Můj příspěvek k výzkumu barokní hudby, tu jsem pro změnu už nedočetl, protože jsem na to neměl :-).

Pak tu byly povídky, které jse mi velmi líbili jako například Stroj do lepších časů, Vrongvudu, Společnost Avonská labuť, Muž z Mangalpuru.

Potom tu jsou povídky, které byly mírně nadprůměrné. Fialový bod, Felícitera, Piruetam, Slečna asistenta Analgopterotrona.

09.03.2018 3 z 5

Pradorský měsíc Pradorský měsíc Neal Asher

Knížka se mi líbila, byl to dárek k vánocům. Sám bych si ji asi nevybral ke čtení, ale jsem rád, že jsem tu možnost měl. Příběh má spád a postavy/UI jsou celkem oblíbitelné. Pradoři jsou jinak pěkně vykreslená rasa a je lehké si je na základě popisu představit. Kdyby ve mě knížka zanechala nějaké výraznější pocity po dočtení asi bych jí dal 5/5, ale takhle to jsou 4/5.
Trošku jsem měl po dočtení pocit jako Morii na konci knihy :-D

24.01.2018 4 z 5

Oblíbená hra Oblíbená hra Leonard Cohen

Hotovo, další životní kapitola je za mnou. Asi tak bych shrnul své pocity po přečtení Oblíbené hry. Cohenovi se povedlo něco neskutečného, nikdy jsem nic podobného nečetl a ani jsem takto žádnou jinou knihu neprožíval. Jako bych se stal Bravemanem, žil jsem, miloval jsem jako on, ale i tak jsem si na konci říkal je to kniha o člověku co se nedokázal ze života radovat. Pokaždé, když kněmu přišlo štěstí měl tendenci utéct, protože radši uteče dřív než by ten pocit štěstí měl skončit.

Cohen mi pomohl si uvědomit jaké to mám štěstí :-).
Román Oblíbená hra doporučuji všem.

25.10.2017 5 z 5

Turnaj na Gorlanu Turnaj na Gorlanu John Flanagan

Nebylo to špatné, ale Císaře Nihon-džinu asi nic nepřekoná. I tak to byla zábava....knihu sem četl krátce po 12 díle a celkem jsem si vychutnával Crowlyho :-), protože ten ve 12 díle jak si už ani být nemohl :-/.

29.03.2017 4 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Ta knížka je nářez:) nejlepší povidky 1,2 a 5. Čtvrt a taky docela šla.

Moje první Kotletovka:-D.

Měl sem často pocit, že advokátní kancelář je něco jako kancelář pro odhalování pravosti v knihách ze Saturnina.

13.03.2017 4 z 5

Conan žoldnéř Conan žoldnéř Andrew J. Offutt

Nebylo to špatné, ale ani nic extra. První povídka lepší než ta druhá, která na první přímo navazovala.

18.01.2017 3 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

za mě to byla nejslabší knížka serie, ale musím říct, že jí nemám dočtenou ale do 9 knihy rozhodně nejslabší.

07.12.2016 3 z 5

Ohlas Li Poa Ohlas Li Poa Zdenka Bergrová

Vynikající! Nic jiného ani nelze dodat :-)

23.11.2016 5 z 5