Conan žoldnéř

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nedlouho po zkáze arenjunské Věže slona vyslechne Conan jedné noci rozhovor dvojice zlodějů, kteří se chystají vykrást dům proslulého čaroděje Hisarra Zula a velký Cimmeřan se rozhodne, že je předběhne. Tady se poprvé objevuje zlodějka Ispharana, s níž se Conan později a v jiných příbězích, setkal ještě několikrát. Bohužel, v tajemném Zulově domě, střeženém zombiemi, ho čeká smrtelné nebezpečí... přijde o vlastní duši! To je mimo jiné důvod, proč se dá najmout jako osobní strážce vznešené paní Khasthris, která cestuje ve službách své sestřenky – královny Khauranu. Nájemní zabijáci, intriky u Královského dvora, temná magie i Písečný démon – to vše najdeme ve dvou pevně vázaných příbězích mladého Cimmeřana, která začnou v zamorském Arenjunu a skončí až v dalekém Khauranu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/78961/conan-zoldner-78961.jpg 3.34
Série:

Conan (knižní série)

Žánr:
Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno:, Klub Julese Vernea
Orig. název:

Conan the Mercenary (1981)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Conan žoldnéř

Přidat komentář
Gurus
18.01.2017

Nebylo to špatné, ale ani nic extra. První povídka lepší než ta druhá, která na první přímo navazovala.

trudoš
12.09.2016

Co lze od x-té knihy navazující na R. E. Howarda čekat? No, fanoušci nenásilného osmdesátkového braku získají kvalitní kousek do sbírky. Conan žoldnéř naštěstí není titul, který by si na něco hrál, nesnaží se líbivým přebalem a tvrdými deskami dokázat, že je něco víc, než ve skutečnosti je. Takže ano, jako oddechovka, kde se nehledí na všednost zápletky, kýčovité dialogy (jež prostě musí obsahovat minimálně pět vykřičníků na stránku), lacinou vykonstruovanost a předem jasný závěr, je román naprosto ideální. Ovšem jako dobrodružství postavy, kterou vymyslel někdo jiný? To už tak úplně směrodatné není. Možná jsem moc velký hnidopich, ale tohle prostě s původním kánonem nic společného nemá. Spíše jen další pastiš, napsaný v určitém období a v určité atmosféře, vyhrazený specifickému okruhu lidí, kteří návaznost považovali za sofistikovaný druh recese. Kdybych byl hůře vychován, s chutí bych si do něj kopnul. Ale protože babička byla světice, jen si povzdechnu nad promarněným potenciálem.

Eigis
04.10.2015

Autorovi se úplně nepodařilo vystihnout Conanovu povahu, tak jak ji napsal Howard. V příběhu bylo až moc náhod a působil trochu kostěně, ale základní dějová linie nebyla špatná, zvláště první část byla dobrá.


Autor a jeho další knihy

Andrew J. Offutt
americká, 1934 - 2013

Kniha Conan žoldnéř je:

v Přečtených5x
v Knihotéce4x
v Chystám se číst1x
v Chci si koupit2x