Guenevra Guenevra komentáře u knih

Zločin v Yorku Zločin v Yorku Sam Thomas

Trochu zdlouhavé, trochu umělé. Jako oddychovka ok, ale že by příběh člověka úplně pohltil se říct nedá.

26.10.2016 3 z 5

Mistr popravčí Mistr popravčí C. C. Humphreys

Super čtení!!! A navíc dooost pěknej spisovatel :)

22.09.2013 5 z 5

Ta, kterou jsem se nestala Ta, kterou jsem se nestala Majgull Axelsson

Priznam se, ze nevim, co si o knize mam myslet. Clovek se ztraci, je tezke urcit, co je realita a co sen. Prijde mi, ze jsem celou knihu cekala na podstatu pribehu, ktera se ale nakonec bohuzel nedostavila. Nemyslim, ze je to ten typ knihy, ktery by mel nechavat prostor pro ctenarovu fantazii. Dle meho nazoru zustalo prilis mnoho bilych mist a velmi zvlastni dojem...

09.08.2013 3 z 5

Královna Hedvábné stezky Královna Hedvábné stezky Agnes Imhof

Jedna se o celkem typicky pribeh jedne "osudove" zeny, udajne zalozeny na historickych udalostech. Vsechny tyto pribehy jsou si vesmes podobne. Nicmene se mi kniha libila, mela spad, pripravila par prekvapeni a prijemnou formou spojila romantiku osudovych lasek se surovou realitou zivota.

09.08.2013 5 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Super knizka!!! Neuveritelne neobvykly namet a styl, uplne z ni dycha pohoda.

09.08.2013 5 z 5

Kukla motýla Kukla motýla Heather Terrell

Prolinajici se dejove linie chvalim, to je vec, ktera me bavi. Tema take. Rozhodne dobre k zamysleni. Nicmene si nejak nemuzu pomoci, ale kniha mi prisla tak nejak melka, nepropracovana, postavy ploche - cerne nebo bile, eventuelne se rychle menici z cernych na bile a naopak, dej naprosto predvidatelny. Knihu jsem precetla celkem bez nuceni sebe sama, ale podle me dane tema tvori mnohem vetsi prostor k propracovanosti, hlavne asi te psychologicke.

28.03.2013 4 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Tak tahle knizka je presne muj salek caje :) Kombinace prolinajici se minulosti a soucasnosti a k tomu nejaka ta zahada, tajemstvi, osud, je pro me to prave orechove, proste oblibene cteni. Navic dej byl nepredvidatelny, nechaval v nejistote, jak to vlastne bude dal. Knizku jsem precetla jednim dechem a moc jsem si ji uzila. Tleskam!!!
P.S. Rozhodne nesouhlasim s nize uvedenym komentarem, ze v knize chybely emoce. Prave naopak.

21.03.2013 5 z 5

V rytmu charlestonu V rytmu charlestonu Sophie Kinsella (p)

Zacatek knihy me moc nezaujal, nejak jsem nebyla schopna se zacist a prislo mi to cele jen radoby vtipne. To vsak jen do cca ctvrtiny knihy. Pak uz me dej pohltil a knizka se mi moc libila. Autorka skvele vystihla, jak zajimave mohou byt zivoty tech, ktere mnohdy povazujeme za nudne. A osobne jsem v ni nasla par dalsich zivotnich pravd :)

Čas pomsty Čas pomsty Jeffrey Archer

Obecne Monte Cristo patri k mym oblibenym pribehum, takze ja si tuhle nodobou verzi uzila. I kdyz to prvni soudni preliceni bylo "neeeekonecne" dlouhe :)

Věci a vzpomínky Věci a vzpomínky Georgia Bockoven

Příjemné čtení!!!

11.11.2012 5 z 5

Dvojčata Pat a Isabela Dvojčata Pat a Isabela Enid Blyton

Stejně jako ostatní...dvojčata jsem milovala a doma jsem měla celou sérii. Vlastně jsem si tyhle knížky přestěhovala i do nového bytu jako malou vzpomínku na dětsví a jako malé dědictví, pro mou dceru, pokud se mi někdy nějaká narodí :)

28.10.2012 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Až v průběhu čtení mi docvaklo, že kniha je určena zřejmě poněkud mladším čtenářkám než jsem já. V pubertě by mě ten příběh nadchnul, teď už je to o kapku horší, ale nápad to je určitě zajímavý. A když už jsem se do toho dala, tak si přečtu i další díly :)

28.10.2012 4 z 5

Muka Muka Lauren Kate

Po prvním díle celkem zklamání. Já nevím, ale pokud už píšu o nehynoucí lásce, tak proč je to plné nedorozumění, komunikačních problémů apod. Navíc, hlavní hrdinku bych za její chování občas prohodila oknem :D

28.10.2012 3 z 5

Doktore, teď to chce klid! Doktore, teď to chce klid! Patrick Taylor

Správně relaxační čtení! Přijde mi, že i vážné případy a události v knize ztrácejí své ostré hrany kouzlem pohody irského venkova. Ale zároveň kniha poskytuje důkaz o určité životní moudrosti autora. Zcela jistě bude patřit mezi tituly, ke kterým se budu ráda vracet, protože jakmile to jednou přečtete od začátku do konce, můžete příště začít klidně odprostředka nebo číst kapitoly na přeskáčku.

28.10.2012 5 z 5

Náhradní dcera Náhradní dcera Lisa Gardner

Super čtivá knížka...dobrý příběh, zajímavá zápletka, dobře napsáno/přeloženo.

Dům iluzí Dům iluzí Pauline Gedge

Tahle knížka patří přesně do toho stylu, který mě vždycky nadchne...kombinace dobrého příběhu a reláných informací.

Pán much Pán much William Golding

Kniha mi byla doporučena, ale i přes velkou snahu jsem to nebyla schopna dočíst a skončila někde před půlkou.

21.10.2012 2 z 5

Panenská vdova Panenská vdova Jean Plaidy (p)

Stejně jako ostatní knihy této autorky je kniha velmi čtivá a zároveň poučná. Jindřich VIII. je literárně i filmově vděčné téma, které se však většinou omezuje na období vztahu s jeho druhou manželkou. Tato kniha se naopak věnuje době lehce před jeho nástupem na trůn a já jsem ráda, že jsem se zase jednou přiučila další část historie a ještě jsem se u toho pobavila a zrelaxovala.

21.10.2012 5 z 5

Prokletí minulosti Prokletí minulosti Madeleine Brent (p)

Fajnové a odpočinkové čtení...podle mě je však znát, že knihu vlastně napsal muž. Jeho porozumění ženské psychiky je místy malinko prkenné :-)) Nicméně, nejedná se o žádný psychologický román, ale o dobrodružný příběh. Pro chvíle pohody určitě doporučuji.

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Knihu mi doporucil kamarad a jsem za to vdecna. Knihu clovek precte prakticky jednim dechem, jedna se vazne o strhujici pribeh, ktery za to stoji. Jen ta nejistota "stalo se to nebo ne?" pretrvava.

18.10.2012 5 z 5