Čas pomsty

Čas pomsty https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/4153/cas-pomsty-4153.jpg 4 80 21

Měl to být kouzelný, romantický večer. Mladý automechanik Danny a jeho snoubenka vyrazí do vyhlášené restaurace v luxusní čtvrti, aby oslavili své zasnoubení. Zkříží cestu právníkovi Spenceru Craigovi. O pár hodin později je Danny obviněn z vraždy, zatčen a poté odsouzen k dvaadvaceti letům vězení. Jak je možné, že Craig podal nezvratné svědectví o jeho vině? Co se onu noc stalo? Jisté je jen jedno: ti dva se neměli nikdy potkat.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Alpress

Prisoner of birth , 2008

Janadvorackova
Janadvorackova
17.11.2023 1 z 5

Prvotní nadšení zkazily zapeklitosti následujícího děje. Neuvěřitelné, až divné.

uzivatel6305
uzivatel6305
13.11.2023 5 z 5

Teda lidičky, to je něco. Archer je prostě geniální vypravěč a ještě jsem se nenudila ani u jedné z jeho velké sbírky. Má svůj typický styl, ale je to taaaak na úrovni, že se opravdu divím, že u nás není zdaleka tak známý. Je to ten typ autora, jehož další knížku chcete číst hned po té první, a která vás opět nezklame a nutí vás číst/poslouchat prostě dál. Je napínavý, zábavný a pro mě ještě navíc velmi anglický.

Filmy a knihy od soudu snad musí milovat každý, obzvlášť když zápletka je tak zapeklitá. Já si nemůžu pomoct, ale pan Archer je spisovatel přesně dle mého gusta a nezbývá mi po této knize jen a jen chválit. Jestli si jí prostě nepřečtete nebo neposlechnete, tak uděláte velkou chybu. (Jen mezi námi, na pana Knota jako interpreta audioknihy jsem si musela zvyknout.)

hana1039
hana1039
14.10.2022 5 z 5

Audiokniha :
Musím se přiznat, že jsem ještě žádnou knihu od J.Archera nečetla,proto jsem si pustila audio a pááni, tohle jsem nečekala...i p.Václava Knopa jsem slyšela v audiu poprvé a s trochou nedůvěry , ale po pár minutách jsem ji zahnala :-) Archer je opravdu skvělý, popis soudního řízení, otázky na tělo, pochybnosti, křížové výslechy,to miluju :-) Kniha je rozdělena na pět nebo šest části, podle vývoje...jedno je jisté, že to nebylo moje poslední audio od tohoto autora....

zoew
zoew
06.09.2022 5 z 5

Kniha dle mého gusta - pořád se něco dělo.

iceVS
iceVS
10.08.2022 5 z 5

Kolik talentů má Jeffrey Archer? Kolik znalostí, jaké IQ?
Mně osobně přijde geniální.
Smysl pro humor, talent spřádat sítě příběhu, nachystat zvraty, podat příběh tak čtivě, že se vám nechce knihu odložit ani na jedinou minutu.
Znalost výtvarného umění, dostihového sportu, bankovnictví a finančnictví, práva, politiky, žurnalistiky a asi milionu dalších věcí.
Tahle kniha je jedna z těch nejlepších, které jsem četla.

Přesto mě zaujala jedna taková z mého pohledu fakt zvláštní věc. Rok cca 2000 a třicetiletý bílý rodilý Londýňan z nižší střední vrstvy, sice přirozeně velmi inteligentní, ale přesto takřka negramotný...? Co si mám myslet o britském školství? :-)

jaroiva
jaroiva
27.12.2021 5 z 5

Zpočátku vypadalo, že to bude dlouhé, necelých 22 hodin poslechu je už celkem dávka.
Ale ani nevím jak, uteklo to jako po másle. V druhé polovině se to už nedalo vypnout a bez ohledu na spánek jsem musela poslouchat dál a dál.
A teď mě mrzí, že už je konec.
Je to sice až srandovně černobílé, klaďasové i záporáci přesně vymezení, ale bavilo mě to, jako zatím všechny knihy J.A.
Určitě není tahle tou poslední, jde jen o to vybrat další v pořadí.

Opatov
Opatov
02.10.2021 3 z 5

Audiokniha, nalákal mě obsah. Bohužel se jedná spíš o pohádku. Některé situace a okolnosti, na kterých je příběh vystaven, jsou opravdu stěží uvěřitelné. Docela zklamání...

SilvaK
SilvaK
24.04.2019 5 z 5

Archer je naozaj skvelý rozprávač. Dokáže vtiahnuť do príbehu. Ďalšia z jeho výborných kníh.

princeznaaura
princeznaaura
13.06.2018 4 z 5

Trochu taková pohádková kniha, že nakonec všechno dobře dopadne. Nevzdělanec se naučí cobydup číst a psát a ještě když se náhodou dostane z vězení při změně identity, protože zabili toho nepravého a zrovna jeho kamaráda (protože si byli strašně podobní), tak získá větší bohatství než doufal díky změněné identitě a začne kout plány, jak se pomstít chlapkům, kteří vyvázli bez trestu, když mu zabili jeho jiného kamaráda. Začne spravovat peníze jako rozený finančník a nakonec to dobře dopadne. :)

Kacule88
Kacule88
15.10.2017 5 z 5

Velice dobře napsané a čtivé.

anais
anais
26.06.2017 5 z 5

Kdybych mohla, přidám ještě dalších 5 hvězdiček. Kniha byla úžasná, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Neustálé zvraty a napětí mě dostaly do pozice, kdy jsem nemohla v klidu zavřít knihu a jít pracovat. Úžasné!

brectanka
brectanka
09.05.2017 5 z 5

Vynikající kniha. Přečetla jsem si ji několikrát, pokaždé jedním dechem, a vždy se k ní ráda vracím.

Silmarien
Silmarien
17.04.2017 5 z 5

Jedna z najlepších od Jeffreyho (aj keď si to myslím o viacerých jeho knihách a šliapem si tak na pomyselný "jazyk" :-)).
Prešpekulovaný motív pomsty á la Monte Christo v sympatickejšom duchu domyslený do posledného písmenka využívajúci všetky možnosti britského systému, ako má Archer vo zvyku.

milamarus
milamarus
24.05.2015 5 z 5

Mnoho cílů přežilo útok jen proto, že se smrtící pasti ukázaly méně smrtícími, než si ten, kdo je rozmístil, myslel. Aby měl jistotu, musel likvidovat důkladně. Koneckonců metody diskreditace jsou pestré. Za základní lze považovat: matení veřejnosti nejasnými informacemi a vytváření záhad.

Pěkně zmodernizovaná klasika Dumasova díla!!!!

raty
raty
13.05.2015 5 z 5

Kniha na motivy Hrabě Monte Christa. Velmi pečlivě propracovaný a čtivý příběh od mého oblíbeného autora.

malen
malen
28.09.2013 5 z 5

Také jsem se nemohla odtrhnout, nejraději bych mrkla na konec, jak to dopadne. Ale vydržela jsem ..

08.06.2013 5 z 5

Vynikajúca kniha, čítal som ju skoro na jeden nádych.

08.06.2013 5 z 5

Vynikajúca kniha, dojímavý príbeh, nevedel som sa od knihy odtrhnúť.

Guenevra
Guenevra
21.03.2013 5 z 5

Obecne Monte Cristo patri k mym oblibenym pribehum, takze ja si tuhle nodobou verzi uzila. I kdyz to prvni soudni preliceni bylo "neeeekonecne" dlouhe :)

putpuda
putpuda
23.05.2012 5 z 5

Začátek mi přišel trošku zdlouhavý a nějak jsem se jím pořád nemohla prokousat, ale pak to stálo za to, výborná :)