gossipavlina gossipavlina komentáře u knih

Zakázaná láska Zakázaná láska Miloš Smetana

Pěkné čtení na úrovni. Nenechte se odradit názvem knihy, o červenou knihovnu rozhodně nejde.

04.07.2015 4 z 5

Severně od šedesáté páté Severně od šedesáté páté Zdeněk Hanka

Utlá knížka, kterou budete mít přečtenou za odpoledne, ale doslova napěchovaná lidskými dramaty a zkouškou charakteru..
Jen ta přímá řeč, ta nebyla moc uvěřitelná, taková moc vykonstruovaná.
Ale určitě stojí za přečtení. Doporučuji.

30.06.2015 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Jako novorozený geo-kačer se na tuhle knížku těším o mnoho víc. :-)

19.04.2015 5 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Jacqueline Sheehan

Příběh plný emocí - smutek, strach, radost, lítost, vztek - to všechno jsem pociťovala během čtení spolu s hl. postavou - Rocky.
Knížka se četla dobře, nicméně zas tak velký dojem ve mně nezanechala, abych dávala pět hvězd. Dostala jsem méně, než jsem čekala.
Pokud si chcete přečíst pěknou knížku o psech, doporučím spíš Psí poslání.

11.04.2015 4 z 5

Holešovice - Bubny v objetí Vltavy Holešovice - Bubny v objetí Vltavy Jan Jungmann

Letos to bude 10 let, co bydlím v Holešovicích. A tak logicky se už počítám mezi holešovičáky. Tuhle knížku jsem si ,,musela" povinně prohlédnout a pročíst.
Do 19. 4. 2015 je v Muzeu hl.m. Prahy i výstava. Tak doufám, že ji ještě stihnu.
V každém případě je knížka moc zajímavá, pěkné, zachovalé fotky. Některé části Holešovic jsou v podstatě nezměněné, svou ulici bych zase vůbec nepoznala, tak se změnila.

21.03.2015 5 z 5

D.O.M.E.K. D.O.M.E.K. Aleksandra Machowiak Mizielińska

Nejsem architekt, takže to posuzuji z laického pohledu. Moc se nám se synem líbila. Fantazie některých lidí nemá hranice.

20.02.2015 5 z 5

Ostrov Ostrov Victoria Hislop

Příběhů o odkrývání rodinné historie už bylo napsáno nespočetně. Některé mě bavily víc, některé méně. Ale tenhle byl jedna velká nuda. Ani jsem nedočetla.
Styl psaní mi vůbec nesedl. Absolutně bez emocí. Celkově vyzníval ploše.
Těšila jsem se, neb jsme osobně Krétu několikrát navštívila. Ale byla jsem hodně zklamaná.

21.01.2015 2 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

3/4 knihy se nic nedělo, jen jídlo ve fast-foodu a mlčení v autě. Těch pár zajímavých okamžiků knížku nezachrání. Bohužel, pro mě knížka byla zklamáním. 400 stran skoro o ničem, podle mě se z toho dalo vytěžit mnohem víc. Průměrná knížka.
Snad jen ty fotky z cesty, ty byly zajímavé.

03.12.2014 3 z 5

Kouzelný meč Abaddon Kouzelný meč Abaddon Otomar Dvořák

Pěkné čtení pro děti, krásné ilustrace. A na konci si můžete ještě zahrát stolní hru.

28.11.2014 4 z 5

Kruté moře Kruté moře Nicholas Monsarrat

Až na pár hluchých míst se mi knížka líbila. Hlavně se mi líbily popisy postav, jejich vlastností, jejich myšlení, od začátku knihy jsem měla jasno, koho budu mít ráda a koho ne.
Autentické vyprávění, autor sám se za války účastnil těchto konvojů na válečné lodi.

17.11.2014 4 z 5

Šifra Givenchy Šifra Givenchy Julie Kenner

Celkem zábavné čtení se šiframi hádankami. Cíleně je zaměřená na ženy. Hl. hrdinka Mel tu kromě záchrany svého života prostřednictvím šifer a hádanek řeší i vztah, trochu sex a hodně nákupy ve značkových obchodech
Nemůžu se ubránit srovnání s Erebosem, tak mě bavila o dost víc.
Tady mi přišly některé věci jaksi nedodělané, jakoby odfláknuté. Ale jinak je knížka celkem čtivá, vhodná jako odpočinkové čtení.

01.11.2014 4 z 5

Nekonečná láska Nekonečná láska Scott Spencer

Nuda.
Víc k tomu dodat není třeba.

18.10.2014 2 z 5

Bílá jako sníh, rudá jako krev Bílá jako sníh, rudá jako krev Alessandro D´Avenia

Možná dobrá myšlenka, ale styl autora mi vůbec nesedl. Dočetla jsem na 50. stránku a odložila.

03.09.2014 2 z 5

Můj strýc Odysseus Můj strýc Odysseus Jiří Marek (p)

Na knížku jsem dostala doporučení, když jsem sháněla knihu s dějem z první republiky. Bohužel, nějak se nemůžu sžít s jazykem, jakým je napsaná. Vůbec mi nejde se začíst. S lítostí knížku odkládám, nedočetla jsem ani na stou stránku.

15.08.2014 2 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Fakt trapné, ani jsem nedočetla.
Odkud je Ziggy? Spadla snad z Marsu?

12.08.2014 2 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Nic jiného od autorky neznám, Drahokamy jsem nečetla, tudíž jsem knížku brala do ruky a nic jsem od ní neočekávala. Což bylo dobře, protože takhle můžu jen říct, že pro mě to byla nuda. Stěží jsem ji dočetla do konce.
Pochvalu dávám za originální a nápaditou obálku, kterou mě vlastně knížka zaujala. Obsahem nikoliv.

21.07.2014 2 z 5

Ehm, jak začít. Tak jak se mi série Mládí v hajzlu líbila, tak z této jsem, mírně řečeno, rozpačitá. Zápletka se mi líbila, vymyšleno to bylo pěkně, napínavě. Jen ten jazyk mi vůbec neseděl. Hovorové až moc, autorem zahnané až do extrému. A pokud 16-leté dcery v Americe mluví s rodiči tak jako Heleniny dcery, jsem ráda, že jsem vychovávaná v Čechách.
Jinak docela příjemné čtení, pohodové. Místy i vtipné.

18.07.2014 3 z 5

Žhavý hrob Žhavý hrob Yrsa Sigurðardóttir

Celkem napínavé, čtivé. Nejvíc mě ,,štvalo" že autorka na konci kapitoly vždy nakousla něco důležitého, takže jsem prostě musela číst dá. A najednou koukám, a knížka byla přečtená. :-)
Ale Poslední rituál se mi líbil víc.

11.07.2014 4 z 5

Paní Hemingwayová Paní Hemingwayová Naomi Wood

Moc hezké čtení, napsané citlivě a s emocemi. Čtivé a milé.

21.06.2014 5 z 5

Smrtící polibek Smrtící polibek Alice Moss

Za mě nuda. Nic objevného. Dvojnice z historie, hm, kde jsem to už viděla??? A vadily mi občasné chyby v textu, ne hrubky jako spíš špatný překlad, který občas nedával smysl.

30.05.2014 2 z 5