Gordonlord Gordonlord komentáře u knih

Batman: Kameňák a další příběhy Batman: Kameňák a další příběhy Alan Moore

Nevím, jaké jsou další příběhy v této knize, protože jsem četl pouze příběh "Kameňák", ještě v době, kdy vycházel na pokračování na stránkách kultovního magazínu Crew, na konci devadesátých let. Joker se zde mění ve skutečnou nemsis, totálního nelidského magora a tahle poloha mu absolutně sedí a definuje jeho osobnost pro moderní éru Batmanovské mytologie. Pokud comics o netopýřím muži sledujete již od zlatého, či stříbrného věku, tak si tento příběh prožijete o to intenzivněji, když víte, kdo je Barbara Gordon a co všechno si jako Batgirl po boku Batmana a Robina prožila. Temný, obskurní a velmi krutý příběh, který ovlivnil Batmanovu mytologii na dalších dvacet let dopředu. Ode mne absolutní hodnocení za samotný Kameňák a další příběhy, které tato kniha obsahuje, mohou být už jen příjemným zpestřením, bonusem či doplněním děje.

Mozart: Člověk a génius Mozart: Člověk a génius David Weiss

Velmi dobře, krásně čitelně, detailně, s citem a poutavě popsaný příběh Mozartova života od jeho zrození až do hořkého konce. Krásný příběh hudebního "Supermana", který si dokázal zapamatovat několikahodinovou bohoslužbu s deseti nástroji a tón po tónu ji doma přepsat bez chyby do notových linek...tahle a spousta dalších dechberoucích pasáží jsou pro mě vrcholem knihy.

Zabíječ démonů Zabíječ démonů William King

Nejlepší kniha o Gotrekovi a Felixovi. Fůra epických soubojů, jednoduchý a poutavý příběh, hlavní padouch, z kterého mrazí, neskutečně vtipný trolobijce Snorri, kterého si každý musí oblíbit, fůra krve, bitev, hlášek, skvěle napsaných postav, kouzelné interakce mezi oběma hlavními hrdiny a ten závěrečný souboj ...to je jeden z nejmocnějších a nejepičtějších závěrečných bojů, které mi kdy fantasy žánr nabídl. Skoro jsem při čtení stál na nohou a řval "Gotreku jo, jo, kurva jo!!!"
Takhle to má vypadat ! Korunovační klenot žánru akční fantasy, na který do své nejdelší smrti nedám dopustit !

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Kniha naprosto o ničem. Zapšklý dědek, co po úrazu odjede na ostrov a tam si kreslí. Žádný děj, žádné napětí, žádný příběh, naprosto nic. Tahle kniha není dobrá ani na to, abych si s ní podložil stolek. A to mám Kinga rád.

27.03.2017 odpad!

Batman: Rok jedna Batman: Rok jedna Frank Miller

Od roku 1939, kdy se Batman poporvé objevil, byly jeho příběhy vcelku barevné, rozjuchané, plné černobílých postav a hlavně zaměřené na malé děti. Od konce sedmdesátých let to již bylo čitelné i pro normálního odrostlejšího člověka, avšak až s příchodem Franka Millera se všechno konečně dostává na ty správné, temně kruté netopýří koleje. Frank Miller je po padesáti letech, co se Batman prohání po stránkách comicsových časopisů jeho prvním autorem, který na ploše plnohodnotného příběhu popsal jeho origin. Postavy jsou najednou uvěřitelné, zranitelné, lidské , mnohovrstevné a tím pádem zajímavé a poutavé. Čtenář, který Batmana sledoval do té doby, tak konečně mohl ocenit, jak tvrdý a těžký chléb má komisař Gordon a jak zanícený a nezastrašitelný bojovník proti zločinu to skutečně je - nemluvě o samotném Batmanovi, který zde už není tím nezastavitelným, nezranitelným a neomylným vysmátým bojovníkem proti zločinu, ale pronásledovaným, nepochopeným a velmi tvrdě zkoušeným Temným rytířem Gothamu. Pokud chcete začít s Batmanem, tohle je ten nejlepší odrazový můstek do dalších příběhů !

Puls Puls Stephen King

...Takový "Zombie horor", ve kterém nejsou zombíky oživlé mrtvoly, ale pouze živí lidé. Zajímavá myšlenka, zajímavý příběh i postavy. King umí dobře a originálně zpracovat i takovýhle post-apo nápad. Není to nic, z čeho bych skákal do stropu, nevyrovná se to Kingovým mistrovkým dílům, ale zase je to stokrát lepší, než spousta jeho propadáků :-) Hlavně mě potěšil svižný děj, srdcervoucí zvraty a dokonce mi nevadil ani vcelku předvídatelný konec, protože byl prostě dobře a poutavě napsaný.

Lobo: Kostěj nesmrtelný Lobo: Kostěj nesmrtelný Alan Grant

Legendární "Lobovka" ! Je tu všechno, co máme na posledním Czarnianovi rádi ..."Jsem moc tvrdej na to, abych chcípnul normálním způsobem" a další hlášky...to je zlato comicsového fondu, které si budu pamatovat už nadosmrti :-)

Batman: Deset nocí KGBeasta Batman: Deset nocí KGBeasta Jim Starlin

Osmdesátková vize a pojetí Batmanovského příběhu, s padouchem, který je slabým odvarem nejtvrdší Batmanovy nemesis - páteř-lámajícího svaly obrostlého obra, zvaného Bane. Příběh je jednoduchý, avšak vcelku poutavý. Jen mi dodnes nedává smysl scéna, kdy ....SPOLIER !!! ...si KGBeast uřízne ruku, aby se zbavil Batmana....něco takového udělat nemusel a vypadá to fakt blbě....a závěr příběhu a to, co Batman udělá, mi k jeho stylu přemýšlení taky moc nesedí. Ale jinak je to celé fajn, průměrná, dobrá, 80´s Batmanovka.

27.03.2017 3 z 5

Spoiler : Holčička se ztratí v lese, pár dní bloudí a odvahu ji dodává poslech rádia se zprávami o jejím oblíbeném baseballovém hráči. A na konci se postaví medvědovi. Sorry, že jsem vám vykecal celý děj, zápletku i vyvrcholení, ale tahle kniha podle mě nestojí za přečtení. Jedna hvězdička za řemeslně zvládnutou ubíjející nudu a zajímavě popsané myšlenkové pochody malého děvčete v krajní situaci.

27.03.2017 1 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Neskutečná blbost. Žádný děj, nuda na X-tou. Dočíst to bylo ryzí utrpení.

27.03.2017 odpad!

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Pěkné úsměvné vyprávění :-) Není to humor k popukání, u kterého by se člověk řehtal, ale spíš takové ztřeštěné, veselé, příjemné čtení a jako takové je fakt na jedničku :-)

27.03.2017 4 z 5

Batman a syn Batman a syn Grant Morrison

Vcelku průměrný, klasický Batmanovský příběh, který vyšel zřejmě jen proto, že je dost zásadní pro jeho mytologii. Příběh má trochu mezery, celé je to dost vytržené z kontextu moderního Batmanovského vyprávění, pro které je holt potřeba mít načteno hodně z předchozích dílů sešitové série "Batman" i "Detective Comics", které u nás bohužel nevyšly a pravděpodobně - vzhledem k jejich ohromnému počtu, kolísající kvalitě a dlouhodobé provázanosti - nevyjdou. Ale jinak je to fajn čtení, s vynikající, mainstreamovou kresbou. A samozřejmě potěší i dva bonusové sešity ze zlatého ( či stříbrného ? ) věku comicsu na závěr knihy :-)

Putování Měsíčního stínu Putování Měsíčního stínu Sean McMullen

Taková trochu volovina, sem tam jsem se v tom ztrácel, některé postavy se mi už pak i pletly, některé mi přišly dost zbytečné, děj a události v příběhu se mi sem tam zdály jako jedno velké zmatečné "what the fuck?", ale na druhou stranu to mělo vcelku originální přístup, postavy i zápletku a děj zas tolik nenudil...

...jo a to, že to mělo být "humorné fantasy" asi značí těch pár trapných nepovedených vtipů, co se v knize sem tam objeví. Jsem příznivce Zeměplochy, či knih Craiga Shaw Gardnera, dokonce i série o Kedrigernovi...ale pokud se v Putování měsíčního stínu humor objevil, tak špatný a nucený.

27.03.2017 2 z 5

Charonův spár Charonův spár Robert Anthony Salvatore

Další na výsost povedená kniha o Drizztovi ! Nečekal bych, že s tou brutální kadencí, s jakou Salvatore seká jednu knihu za druhou, si udrží tak vysokou kvalitu, ovšem daří se mu to na výbornou ! Perfektní postavy, mnohoznačné, nečernobílé a velmi zajímavě napsané, napínavý a vypointovaný děj, spousta dobré akce, dechberoucí souboj s jedním ze stěžejních padouchů se dokonce odehraje již uprostřed knihy na ploše celých 16-ti stran a tudíž tentokrát nemusíme na všechny zásadní bitvy čekat až na konec knihy. A ke konci jsem se dokonce o Entreriho skutečně bál.

Jediné mínus je pro mě opět velké množství prostoru, které dostalo nudné a nikam nevedoucí intrikování vedlejších postav, které je přítomno snad v každé knize. Ale to je jen můj názor, chápu že pro někoho jiného to může být zajímavým kořením knihy.

Vzhledem k tomu, že první trilogii o Drizztovi jsem četl, když mi bylo 15, tak jsem skutečně rád, že série stárne, dospívá a vyzrává společně se mnou, aniž by ztratila napínavého, akčního ducha a svoji úžasnou jiskru !

Cesta lebek Cesta lebek Josh Reynolds

Velmi přímočaré a syrové čtení. Samozřejmě není možné knihu srovnávat s předchozími díly z pera W.Kinga, není dokonce ani tak dobrá jako lepší kusy od Nathana Longa, ale pořád rozhodně není špatná. Je tu hodně soubojů, velmi dobře, zajímavě a zapamatovatelně vykreslené postavy (Kousáka jsem měl vážně rád ! ), děj je tak akorát jednoduchý. A kdyby závěrečná bitva byla epičtější, nebo alespoň z části tak monumentální, jak slibuje lineární šipka příběhu, která k ní celou knihu směřuje... a kdyby nekonečné popisy chaosu nebyly tak zdlouhavé, únavné a repetitivní, tak mohla být kniha o dost kratší, svižnější a vygradovanější.

26.03.2017 3 z 5

Letohrad Letohrad Robert Anthony Salvatore

Nejlepší Drizztovka od trilogie Planiny ledového větru ! Všechno je tu jinak, postavy jsou mnohorozměrné a to hlavně díky absenci Společníků Síně, bez nichž to tu není samý Mirek Dušín, ale každá postava má v sobě nějaké to zlo i dobro ...na téhle knize bylo super snad všechno...

12.10.2016 5 z 5