Gold351 Gold351 komentáře u knih

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Úžasný román z cirkusového prostředí sledující nejen dějiny jednoho rodu, ale i dění v tehdejší společnosti. Sáhla jsem pro něj kdysi do rodičovské knihovny , protože jsem byla nemocná a neměla zrovna co číst. Začetla jsem se a doufala, že ho stihnu dočíst dřive, než mě lékař pustí do školy! Stále se k němu vracím...

11.09.2015 5 z 5

Uprchlík na ptačím stromě Uprchlík na ptačím stromě Ondřej Sekora

Díky této knize o Modráčkovi jsem se naučila poznávat některé opeřence. Příběh se mi moc líbil, jen toho ťuhýka jsem se trochu bála a neměla jsem ráda kukačku.Ilustrace jsou úžasné a jsem ráda, že ji pořád děti čtou.

08.09.2015 5 z 5

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Medvídka Pú jsem potkala jako malá holka, kdy mi předčítala jeho příběhy starší sestra. Časem jsem si ho půjčovala v knihovně a ještě později ho četla svým dětem. Nejen, že se líbil i jim, zamilovaly si ho i další děti v rodině. Myslela jsem si, budu-li mít jednou syna, bude to Kryštůfek. Ale mám dvě dcery :-)

08.09.2015

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Nádherna kniha. Četla jsem s chutí všechny romány J.Loukotkové, ale Villona prostě miluju. Od puberty jsem ji četla mnohokrát, některé části jsem znala už zpaměti, zvlášť "Já u studanky jsem ..." Doporučuji všem.

08.09.2015

Dům drobných radostí Dům drobných radostí Colette Vivier

Přesně tohle vydání jsem dostala k narozeninám, byla jsem skoro stejně stará jako hlavní hrdinka. Četla jsem ji ráda, po čase se k ní vracela. Jen mé dcery moc neuchvátila. Přečetly ji a vrátily se zas ke svým Ransomovkám a Verneovkám... Asi jim přišla málo akční, ale já ji měla ráda.

02.09.2015 4 z 5

Dědeček automobil Dědeček automobil Adolf Branald

Tuhle knihu jsem milovala, měla jsem pocit, že Frantíka Projsu, hraběte Kolowrata nebo "cestujícího kováře" znám osobně. Mnoho míst, o kterých A.Branald psal, mi bylo blízkých, protože jsem celé dětství jezdila k babičce do Mladé Boleslavi. Neumím si představit nikoho, kdo by lépe ilustroval příběh Laurina a Klementa, než K. Lhoták...

22.08.2015 5 z 5

Domov pro Marťany Domov pro Marťany Martina Drijverová

Senzačně napsaná kniha. Jemně, ale názorně a přiměřeně věku, líčí trable rodiny s postiženým chlapcem. Jeho sestra se setkává s nepochopením a výsměchem jiných dětí. Ukáže se důležitá role rodiny. Dochází k vysvětlení problému a snad i k uvědomění, co je v životě důležité.

08.12.2015 5 z 5

Lentilka pro dědu Edu Lentilka pro dědu Edu Ivona Březinová

Bez zaváhání řadím "Lentilku" mezi nejlepší knižky pro děti ! Mám ráda knihy Ivony Březinové a byla jsem zvědavá, jak si poradí s tak závažným tematem. Objasnit malým čtenářům tuto chorobu a problémy, které přináší nejen pacientům, ale i jejich rodinám, je velice obtížné. Ale klobouk dolů, tady se to podařilo ! Autorce patří velký dik .

26.10.2015 5 z 5

Gabra a Málinka: Povedené dcerky Gabra a Málinka: Povedené dcerky Amálie Kutinová

Pro někoho možná zastaralé příběhy dvou děvčat, pro mne oblíbené čtení v dětství. Moc mi byla blízká Gabra, zvlášť její lumpárny a nechtěné průšvihy :-)

18.09.2015 5 z 5

Herec nejen na udici Herec nejen na udici Jozef Kroner

Vyprávění pana Kronera je veselé, laskavé - stejně, jako on sám. Příjemné počtení.

08.09.2015 5 z 5

Jan Cimbura Jan Cimbura Jindřich Šimon Baar

Krásný příběh. Četla jsem ho už v dětství a ráda se k němu vracím. Vždycky jsem obrečela, když armáda rekvírovala lidem koně. Pro sedláky to byla pohroma. Říkalo se, že pořádný hospodář se nejdřív postaral o zvířata, pak o lidi a nakonec o sebe. Proto mi bylo Cimbury líto. Někdo řekne, že takový "klaďas" ve skutečnosti nemůže existovat, ale znám pár podobných lidí a díky za ně.

04.09.2015 5 z 5

Naschválníčci Naschválníčci František Nepil

Úžasná dětská kniha ! Každoročně jsem s ní zahajovala letní tábor a dětem se vždycky moc líbila.

02.09.2015 5 z 5

Tajemný hrad Svojanov Tajemný hrad Svojanov Bohuslav Březovský

Oblíbená dětská kniha, díky které jsem nutila rodiče navštívit hrad Svojanov, obhlížela hlásku a snažila se zahlédnout aspoň jedno strašidlo. Potěšilo mě, když jsem viděla knížku v novém vydání u dětí mých známých.

01.09.2015 3 z 5

... šťastný František ... šťastný František Dalibor Janek

Fanánek Šťastnů - ohromný člověk a závodník. Taky vlastenec - málo se ví, že měl mnoho výhodných nabídek ze zahraničí a odmítal je, protože chtěl závodit za českou značku . Kosti měl snad všechny zlámané a sešroubované... Nepovažoval se za celebritu, zůstal prostě klukem z Kochánek !

27.08.2015 4 z 5

Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění Zdeněk Šmíd

Historii mám moc ráda. Je pravda, že máme asi trochu zkostnatělý pohled na vlastní minulost. Proto bych tuhle knihu předčítala v hodinách dějepisu....

24.08.2015

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Kouzelný dobrodružný příběh, který jsem četla jako dítě. Poprvé jsem se setkala s jménem Sienkiewicz. Hledala jsem pak jeho další knihy, trošku mne překvapilo, že téma je už poněkud jiné, ale nikdy mě autor nezklamal.

22.08.2015 5 z 5

Prosím tě, neblázni! Prosím tě, neblázni! Ivan Kraus

Vtipná kniha, pohladí po duši. Přiznávám, že To na tobě doschne, mě dostala víc a ráda se k ní vracím.

18.08.2015

Tichá srdce – kláštery a jejich lidé Tichá srdce – kláštery a jejich lidé Alena Ježková

Zajímavě sestavená kniha. Líbí se mi historie jednotlivých řádů, popis některých zaniklých klášterů i rozhovory s řeholníky. Jen se nedá přečíst "jedním dechem". Působí na člověka a také láká k návštěvě uvedených míst. Doporučuji :-)

06.01.2017 4 z 5

Jak byl vynalezen židovský národ Jak byl vynalezen židovský národ Shlomo Sand

Přiznávám, že jsem se obšírnou knihou prokousávala pomalu a klopotně. Zažité představy z četby i hodin historie braly pomalu zasvé... Doporučuji přečíst.

11.04.2016 4 z 5

Rychle a nespoutaně Rychle a nespoutaně Kristy Bromberg

Romantika, erotika, vášně, psychologické momenty.... vše v jednom, čtivě napsáno, ale nějak mě to neuchvátilo. Od posledního dílu jsem čekala víc.

10.02.2016 1 z 5