georginaa georginaa komentáře u knih

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Erika nezklamala, spíše Robert Brynza nezklamal. Pořád si udržuje laťku vysoko a já jsem za to nesmírně vděčná. Erika vyšetřuje tak zvláštní případ, že jsem po celou dobu hledala toho správného vraha a stále jsem obměňovala výsledek a nakonec? Uhodla jsem to přesně v tom okamžiku kdy to nastalo, takže vlastně neuhodla a to je na detektivkách to skvělé, že vás to nutí u toho přemýšlet a ty návaznosti si dáváto po chvilkách dohromady a bum...autor vás stejně překvapí. Co říct na závěr? Byla bych moc ráda kdyby se Erika s Igorem dali dohromady, moc to Erice přeju, takže doufám, že v dalším díle se Robert více rozvášní.

04.12.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Takovou matku bych opravdu nechtěla, Josie musela bojovat s matčinými náladami a vůbec jsem nechápala co matku vedlo takhle ubližovat dítěti. Bohužel si Josie nesla z dětství plno nepříjemných tajemství, které v tomto příběhu vyplují napovrch. Můžu říct, že jsem byla fakt překvapená co vše vylezlo ze záhrobí, nejen mrtvola. Nakonec velké rozuzlení a jako bonus sblížení s Noahem, to jsem jim fandila už od začátku.

04.11.2022 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Velice dobře popsáno sychravé místo v pochmurné krajině vřesovišť, kam za mlhy by mě nedostalo ven ani párek volů. Pro mě je tento příběh jako jeden z nejlepších a pokud ho dávají v televizi, vždy se na něj kouknu znova.

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Tak já si myslím, že Nora vůbec neví co od života chce. Proto se ubírá k různým možnostem a vždy co se jí přestane líbit, skončí opět v knihovně. Vždyť svůj život si utváříme sami, to co jsme , co cítíme, kam se vydáme, vždy jen sami máme na výběr a jako ona se mi zdá, že to nějak nechápala. Vlastně bych řekla, že v sobě měla prázdno, snažila se to něčím vyplnit, ale bohužel neměla čím, jelikož ji nic nebavilo, jen jako by hledala cestu nicoty. Příběh byl takovým zamyšlením nad sebou samým. Jednou mi jedna žena řekla, že mám dvě cesty, když se vydám po té cestě co mám, tak to nedopadne moc dobře. Když překonám strach a půjdu tou druhou cestou, budu se mít lépe a to se taky stalo. Dodnes musím na to myslet, že jsem měla opravdu na výběr a já to využila. (podrobnosti si nechám samozřejmě pro sebe.) Měla pravdu a to přesně i vystihuje příběh půlnoční knihovny, máme všichni na výběr. I když je to někdy zoufalé, smutné, prostě vždy se nějaká ta cesta najde, jak žít dál a naplnit život něčím, co ve vás nechá skvělý pocit, radost a štěstí, vždyť život máme jen jeden a plno možností jak ho využít.

25.07.2022 4 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Fascinuje mě, jak z jedné maličké indicie Josie vyřeší případy i 14 let staré. Aby pomohla policistce Gretchen, která na sebe vzala vraždu, musí se vrátit v čase a řešit Gretchinu minulost. Tím se dostává do zapeklité situace. Nikdo ji nevěří , že je nevinná, jen ona bojuje za její život bez vězení. Opravdu opět zvláštní a napínavý příběh.

31.10.2022 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Příběh který opravdu chytí za srdíčko. Bála jsem se, že budu plakat, ale v tomto příběhu i když byl chvílemi smutný, končil radostně a s láskou. Též mám pejska - labradorku je jí 12 let, a jsem moc ráda, že jsem ji dala krásný život plný lásky a radosti a nemusela si procházet trpkým životem. Oni dokáží pohladit na duši, když je vám smutno tak se přitulí, když je vám veselo tak se s vámi radují, myslím, že žít s nějakým tím pejskem člověka duševně naplňuje.

20.12.2021 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Tuhle knihu jsem četla před 40 lety a dodnes si ji pamatuji, protože mě ten příběh prostě zasáhl. Každý hledá nějaké to spříznění, lásku a to za každé situace, ať je prostředí jakékoliv i válečné, ten pocit milovanosti je prostě nejvíc ze všech pocitů. Sice příběh nekončí happy, ale v srdci zůstává napořád do konce života.

14.01.2023 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

To je pro mě od Kinga nejlepší kniha co jsem četla. Nehledě že i film byl perfektně natočený a moc zajímavý. Někdy se filmy moc nepodobají předlohám, ale u tohoto až na pár detailů se to povedlo.

30.12.2022 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Čtvrtý díl s Kate byl opět plný tajemství, vyšetřování ztraceného chlapečka po jedenácti letech. V příběhu se postupně dopracovává k motivu, hledá jakékoliv podrobnosti k případu a hlavně si spojí vraždu sociální pracovnice s únosem dítěte. Tenkrát to nikoho nenapadlo, což Kate pozvedá její vyšetřování na úplně jinou rovinu. Nejednou ji pomohlo, že se stala známou vyšetřovatelkou, jelikož odhalila nevyjasněné případy a tím si získala i úctu jiných detektivů. V půlce knihy jsem si udělala takový nástin, jak by to asi mohlo být a moc jsem se nemýlila. Uhodla jsem počin a jsem moc ráda, že mě to baví společně s Kate přemýšlet o motivu. Její příběhy mě fakt baví.

06.06.2023 5 z 5

Vinnetou 1 Vinnetou 1 Karel May

Tuto knihu jsem si půjčovala z knihovny mého bratra jako mnoho dalších. Víc mě bavily než dívčí románky. Byly víc dobrodružnější a vždy jsem chtěla být indiánkou vedle krásného Vinnetoua. Představovala jsem si tu nespoutanost, jízdu na koni a nádhernou krajinu. Přesně jak je v knize popsáno. Je to vzpomínka na dětství, dnes jsou jiné žánry které čtu, ale ráda se ke vzpomínkám a pocitu z těchto krásných knih vracím.

18.08.2022 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Opět klasika, která svým humorným vyprávěním čtenáře pobaví. Film též stál za to, a není ani jednomu co vytknout.

29.08.2021 5 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

(SPOILER) Nádherný příběh o nepochopení, žalu, určité bezcitnosti a naopak o vášni, lásce a splněných snů. Clifford, manžel Connie ve válce ochrnul a ocitl se tak na vozíčku. Connie mu všemožně pomáhala, snažila se ve všem vycházet vstříc, ale on byl stále odtažitý. Víc si rozuměl s ošetřovatelkou, než s Connie. Jednoho dne ji řekl, ať si udělá někde dítě a pak ho budou spolu vychovávat jako manželé. Byla hodně zaražená a ponížená. Na jedné vycházce potkávají hajného Mellorse, Connie se stydí za své hříšné myšlenky, ale nedá ji to a každou volnou chvíli utíká do lesa do domku hajného, a sleduje ho, co vše dělá. Nějakým způsobem ji přitahuje, zatím ale neví co to je. Jednou když přišla zkontrolovat narozená kuřátka se sesypala a Mellors se ji snažil uklidnit. Pak se stalo něco, po čem stále toužila a to po spojení. Postupem času se do sebe bezmezně zamilovali. Connie otěhotněla a manžel to nedokázal vydýchat, tak Mellorse vyhodil s panství. Connie odjela za sestrou do Londýna a stále hledala svého milého. Jednou ji přišel dopis a ona konečně zjistila, kde Mellors žije. Rozjela se za ním do Skotska, do jeho rodného místa. Našla ho ve stavení postavených z kamenů, bez všech vymožeností, ale ji to nevadilo, jejich láska překonala všechny překážky a konečně byla šťastná se svojí láskou a očekáváným dítětem.

07.06.2023 5 z 5

Když v televizi začali vysílat další sérii byla jsem natěšená. Myslím, že naše kriminálky jsou velice poutavé. Tím spíše když vyšla tato kniha, musela jsem si ji přečíst. Moc mě zajímalo jak si povede Josef Mareš v odpovědích a bylo to úchvatné a velice zajímavé. Normálně se k takovým případům člověk nedostane a vlastně ani neví co se kolikrát děje mezi zločinci a kriminalisty.

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

Tuto knihu jsem vyhrála v soutěži, spisovatelku jsem vůbec neznala a můžu říct, že mě neskonale chytla za pačesy a četla jsem skoro do rána, než jsem ji celou přečetla na jeden zátah. Každá kapitola byla něčím zajímavá, nebyly nudné pasáže, vtipné dialogy a ta chemie mezi nimi byla opravdu žhavá. Bojovali se svým já, nepodřizovali se tomu druhému a každý si stál za tou svou osobností, dokud si sami nepřiznali, že to překročilo hranici samotné lásky. Je to vlastně návod, jak předělat egoistického mafiána v muže, který se naučí i naslouchat a nejen dávat rozkazy. Čím víc ho ho vytáčela, tím víc ji propadl.

30.07.2023 5 z 5

Metráček aneb Nemožně tlustá holka Metráček aneb Nemožně tlustá holka Stanislav Rudolf

Pokračování Jitky a její trampoty v dospívání. Příjemný dívčí román, který jsem hltala jako holka a i po tolika letech si ho ráda přečtu s úsměvem. Stanislav Rudolf byl mým oblíbeným spisovatelem a mám skoro všechny dívčí romány schovány.

04.06.2023 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Kdo by neznal tyto pohádky o pejskovi a kočičce. Dva takové mám doma a též spolu dobře vycházejí :-) Pohádky se čtou z generace na generaci a myslím, že je to zrovna nesmrtelná kniha. Příběhy nikdy nezestárnou.

17.07.2020 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Četla jsem jako holka a kamarádství a lumpárny byly podobné. S odstupem času to ale nemá takové kouzlo, když jsem shlédla film, tak mě více bavil než samotná kniha. Je vidět, že v každém období života to člověk vidí úplně z jiného pohledu.

S tebou mě baví svět S tebou mě baví svět Marie Poledňáková

Další nádherná nestárnoucí komedie od mé oblíbenkyně Marie Poledňákové. Příběh je plný humorných situací a každý by to určitě chtěl zažít. To kamarádství, zamilovanost a dětský smích. Vždy se ráda vracím do dětských let a tyto příběhy od této spisovatelky mi to vždy připomenou.

29.01.2022 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Tak i druhý díl byl pěkně napínavý, plný akce. Kim má zvláštní přístup k vyšetřování a to se mi líbí. Je drsná, vůči okolí nepřístupná, ale má vše pod svojí kontrolou. I když po ní půjde někdo, kdo ji bude usilovat o život, neztratí přehled a ví jak se s tím vypořádat. Prostě opět skvělá detektivka.

28.08.2022 5 z 5

Poslední slovo Poslední slovo Mary Burton

Tento díl by opět dobře čtivý, i když byl jiný vyšetřovatel než z prvního dílu. Adler si nese zranění z jiného vyšetřování, kde byl zasažen výbuchem a popálen po celých zádech, když pomáhal svému kolegovi z toho domu a ten přišel o nohu. Škoda, že o tom nebyl další příběh, mohlo by to být zajímavé. Co se týče Kaitli, ta vždy nebyla hodná holka, ale snažila se poučit z chyb. Bohužel ji nikdo nevěří a stále ji i po letech přirovnávají k té zlobivé holce. Ona se s tím pere statečně, nikoho si nepouští k tělu a hlavně policajtům nevěří. Jenže k Adlerovi si nějak najde citovou vazbu a zjišťuje, že ne všichni jsou stejní. No jak vše dopadne a kdo vraždí se dočtete v této další detektivce, přeji všem dobré čtení a snad se bude líbit tak jako mě.

11.08.2023 5 z 5