galiana galiana komentáře u knih

V cizím sedle V cizím sedle Iveta Jebáčková-Lažanská

Jedna z mých prvních knih a i když má své mouchy, je velmi čtivá. Rozhodně něco pro fanoušky do koní.

27.11.2014 3 z 5

Není římského lidu Není římského lidu Jarmila Loukotková

Tahle kniha je moje srdeční záležitost. Do ruky se mi poprvé dostala, když mi bylo asi 17 a hned mě uchvátila. Je to pro mne jedna z nejkrásnějších knížek všech dob a ani vlastně nedokážu říct proč. Snad skvělé postavy, výborný styl psaní, kdy jsem se ani na chvíli nenudila a takřka básnické obrazy plné krásy. Jedním slovem: krása.

27.11.2014

Píseň pro Nerona Píseň pro Nerona Tom Holt

Tahle kniha pro mně byla velkým překvapením a to od začátku do konce. Velice čtivá, velice zábavná a napínavá. A ten závěr je bezmála šokující. Dokonce jsem i začala soucítit s Neronem, čehož bych se nikdy nenadála. Jediné mínus pro mě bylo, že mi kniha přišla poněkud zbytečně dlouhá, ale jinak velmi dobré čtení.

27.11.2014 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nedočteno, odloženo. Tahle kniha je bez pochyby top ve svém žánru. Ale mě se to vůbec nelíbilo. Stále se opakující fráze, žádný děj, nudné postavy. Co je plus: kniha je čtivá. Takže je to dobré čtení pro milovníky červené knihovny, ale pro ostatní je to brak.

18.11.2014 1 z 5

Hodina čarodějnic II. Hodina čarodějnic II. Anne Rice (p)

Je to pro mě nejoblíbenější díl z celé trilogie. Čte se celkem dobře, když si člověk zvykne na styl. Je zajímavá hlavně tím, jak můžeme sledovat osudy celé rodiny napříč generacemi. Pěkná kniha

05.11.2014 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Ano, je to klasika. Ale klasika velmi čtivá a doopravdy nadčasová. Dalo by se říct, že je to o lásce, ale možná je to spíš o posedlosti a sobectví všech zúčastněných. Záleží na úhlu pohledu, každopádně to stojí za to.

05.11.2014 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Krásná kniha. A je krásná, i když patří mezi klasiky a od jejího prvního vydání uplynulo už 167 let.

05.11.2014 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Krásná kniha. Opravdu mě dojala. Malému hlavnímu hrdinovi nelze než nefandit, aby se dokázala poprat se svými problémy. Je opravdu citlivě napsaná. A jedno velké plus jsou nádherné ilustrace. Za příběh i ilustrace: pět hvězdiček.

02.11.2014 5 z 5

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Je to krásný příběh. Jako z pohádky, akorát o hodně realističtější. Krásná židovka a král, co víc dodat. Po zásluze jedna z mých nejoblíbenějších

29.10.2014 5 z 5

Medúza Medúza Jarmila Loukotková

Loukotková patří mezi mé oblíbené autory, ale tahle kniha se mi tolik nelíbila, jako jiné. První polovina kniha mi přišla lepší, druhá byla trochu slabší. A samotný závěr poněkud nepravděpodobný. Přesto je tato kniha v podstatě čtivá a dobrá. Proto tři hvězdy.

29.10.2014 3 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Určitě zajímavý námět, ale autorka má takový jednoduchý styl psaní, co mi moc nesedí a hlavně, připadala mi strašně nesympatická, vůbec jsem ji nechápala. Což je pro mě hlavní negativum celého románu.

22.10.2014 3 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Zajímavá kniha, i když trochu krátká. Zajímalo by mě další líčení osudů hlavní hrdinky, respektive to, jak si poradila s rekonvalescencí po tak těžké nehodě. Ty čtyři hvězdy jsou tedy hlavně za zajímavý námět.

12.10.2014 4 z 5

Věčný národ se strachy netřese Věčný národ se strachy netřese Šani Boianjiu

Skvělá kniha. Hodně jsem se dozvěděla o tom jak to chodí v Izraeli. Hlavní postavy byly všechny sympatické a knížka se četla dobře.

25.09.2014 4 z 5

Posedlí Posedlí Witold Gombrowicz

Tahle kniha je určitě slušná a čtivá, ale závěr mě dost zklamal. Připadalo mi, že se autor chtěl s tím příběhem co nejdřív rozloučit a tak to odbyl. Tváří se to jako brak, ale má to určitě své kvality.

20.08.2014 3 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Skvělá kniha. Zpočátku jsem měla trochu obavy, kvůli tomu rozsahu, ale četla se sama.

18.08.2014 4 z 5

Nekonečná láska Nekonečná láska Scott Spencer

Šokovalo mě, jak je to odlišné od filmu. Film jsem viděla první a tak jsem čekala podobnou jednoduchou love story, jakých je spousta. Ale ta knížka je něco úplně jiného. Musím ale narovinu říct, že se mi to moc nelíbilo. Bylo to zbytečně zdlouhavé, špatně se to četlo a hlavně mi byl nesympatický hlavní hrdina. Ale je to určitě hodnotnější než film.

07.08.2014

Seňor Vivo a drogový baron Seňor Vivo a drogový baron Louis De Bernières

Vesele o vážných věcech. Opravdu zvláštní kniha, ale líbila se mi.

29.07.2014 4 z 5

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Tuhle knihu si můžu číst pořád znovu a znovu.

24.07.2014 5 z 5