GaleW GaleW komentáře u knih

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Má teprve druhá knížka od populární autorky, první byla chata ve Švýcarsku, tohle bylo tedy rozhodně o třídu lepší, ale je to pořád slaďárna jak hrom. Ale protože také ráda peču a do Paříže bych se jednou chtěla podívat, dávám hvězdičky 4.

10.10.2022 4 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Jako asi všechny knížky této autorky se to četlo samo, příběh hezky plyne, ale oproti Heřmánkovému údolí pro mě nebylo tak poutavé. Ale i tak stojí za přečtení a v budoucnu sáhnu i po dalších dílech ze série.

23.08.2022 4 z 5

Kdo hledá, najde Kdo hledá, najde Lucie Sunková

Krásná knížka, příběh jsem při cestách předčítala celé rodině a všechny zaujal a nemohli se dočkat, jak to bude dál. Náhodou jsme tuhle knížečku objevily s dcerami v knihovně a za nás super úlovek.

25.04.2022 5 z 5

Příšerné zlobilky Příšerné zlobilky Martina Drijverová

Druhý díl stejně jako první se u nás těšil veliké oblibě. Zapůjčeno z knihovny, ale už nyní objednáno, abychom měli v naší knihovničce.

19.04.2022 5 z 5

Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy Astrid Lindgren

Prostě Pipi, u nás doma hvězda!

15.03.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Tak jsem podlehla a na jarní prázdniny, které jsme trávili na horách jsem si pořídila tuto knížku. Moje první od autorky a bohužel musím říct, že asi i poslední. Na mě to byla až moc veliká slaďárna, nikde žádná zápletka, pro mě asi opravdu tohle čtení není.

14.03.2022 3 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Knížka se mi četla dobře, ale jak již bylo napsáno vícekrát níže, příběh je opravdu velmi težko uvěřitelný. Konec, vyústění celého vyprávění by mělo být, jak už jsem u knih podobného ražení zvyklá, nejvíce WOW, nejvíce strhující a to tady absolutně chybělo, závěr byl zmatený, nic neříkající, přeplácaný.

27.01.2022 3 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Knížka se četla dobře, ale na mě to prostě pořád působilo smyšleně, vím, že příběh vymyšlený je, ale představovala bych si, že mě to více osloví, bude působit víc uvěřitelněji, škoda.

01.12.2021 3 z 5

Statek je rodu ženského Statek je rodu ženského Kateřina Vágnerová

Tuto knížku jsem si s sebou vzala na dovolenou a nemohla jsem zvolit lépe, léto v jižních Čechách ve společnosti čtyř sympaťaček, vřele doporučuji. Já měla nejraději praktickou a vysoce inteligentní Alex, ale všechny "holky" byly moc fajn a samozřejmě je k plusu, že se jedná o domácí tvorbu

17.08.2021 5 z 5

Neboj se, vždyť máš česnek Neboj se, vždyť máš česnek Pavel Brycz

Knížka se k nám dostala díky akci naší knihovny Nesuď knihu podle obalu, kdy jsme si ze zabalených knih vybrali právě tuhle. A jsem za to moc ráda, protože jinak bychom si jí asi nevypůjčili. Knížka je sice maličko strašidelná, ale zaujala i mou mladší dcerku a za to si 4 hvězdičky rozhodně zaslouží!

06.05.2021 4 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Pořád váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami, kniha se mi četla dobře, nevadil mi ani vyšší počet postav a příběhů, ale něco tomu chybělo, něco, co by mě tak říkajíc posadilo na zadek, nižšímu hodnocení nahrává i to, že hlavní hrdinka Hilda je pro mě, bohužel, nesympatická

23.02.2021 3 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Tak tahle se mi líbila více než ta minulá, trochu jsem se při koupi obávala, aby to nebyly vyhozené peníze, ale oddělení Q tentokrát zabodovalo. Samozřejmě, že některé pasáže jsou trochu moc, ale dalo se to. A navíc mě to i bavilo a to je důležité.

09.11.2020 4 z 5

Zlobilky Zlobilky Martina Drijverová

Myslím, že ideální knížka pro osmi/devítileté slečny, dlouhé tak akorát, praštěné a tím pádem pro děti zábavné. Dcerka už četla před spaním mně a ne naopak :-)

09.11.2020 5 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Mně se Růže bílá, černý les líbilo více, ale ani jedna z knih irského autora rozhodně, dle mého mínění, nespadá mezi top věci, které jsem kdy četla. Místy ubíhal děj celkem rychle, ale místy jsem se do čtení musela nutit a dočíst především konec bylo opravdu hodně těžké....

11.07.2020 3 z 5

Sedmero pohádek Sedmero pohádek Jiří Žáček

Nám se knížka velmi líbila, vtipná, svižná, veselé obrázky. Pro malé děti ideální

08.04.2020 4 z 5

Stalo se mi všechno Stalo se mi všechno Eva Urbaníková

Tak já nevím, opravdu Katku potkalo hodně ( převážně zlého, ale nejen to), ale jak se v určitých chvílích chovala, to bylo opravdu i na mě hodně. Knížka se četla dobře, ale můj šálek čaje to úplně není

29.03.2020 2 z 5

Příběhy o koních a ponících Příběhy o koních a ponících Luise Holthausen

Pro malé čtenáře mající rádi koně ideální knížka. Moc se nám líbila

12.08.2019 5 z 5

Ztracený ježeček Ztracený ježeček Jill Hucklesby

Moc hezký příběh, pro mě a mé dcery už čtvrtý ze série příběhů se šťastným koncem. Roztomilé, délka tak akorát, seznámí děti s činností záchrané stanice pro zvířata

24.01.2019 4 z 5

Martinka u tety Lucie Martinka u tety Lucie Gilbert Delahaye

Myslím, že pro malé děti malinko složitější, spíše se hodí pro školáky. Ale mé dcerky jí milují, hlavně pro ty nádherné ilustrace. Určitě si v knihovně půjčíme další díly.

06.04.2018 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Nějak nevím, co si o tom myslet. Na knížku jsem se moc těšila, ráda podporuji české autory, ale celkově, bohužel, spíše zklamání. Každá postava v knize v čele s hlavní hrdinkou byla něčím ulítlá a divná, pak není zase až tak obtížné o něčem podobném psát, ale zase velmi oceňuji nápad s detektivní zápletkou. Ty pasáže v cizím jazyce mi také trochu vadily.

04.01.2018 3 z 5