Gabi13 Gabi13 komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Krásná čeština, poutavý příběh. Moc hezky se mi čte paní Mornštajnová.

15.08.2018 5 z 5

Angelika Pintířová - Padá mi to z nebe Angelika Pintířová - Padá mi to z nebe Jan Paulas

Krásná osobní zpověď. Moc děkuji, že jsem mohla nahlédnout pod pokličku církvi, která je pro me stále malou neznámou a které se snažím porozumět. Pani Angelika je úžasná tím, jak vše vysvětluje s lehkostí i pro běžné smrtelníky.

15.07.2018 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Můžete ji číst dvěmi způsoby. Vyprávění kočky a přijde vám to dost nesmyslné. A nebo vyprávění ve kterém je spousta moudra a zamyšlení se.
Kolikrát jsem si u knížky pokyvovala a usmívala se, našla jsem totiž pravdu a vysvětlení na věci které se mi dějí.
Je to velmi příjemné a nenásylne čtení.

02.07.2018 5 z 5

Některé příběhy se mi hodně zahryzly do hlavy. Především vzdělaných lidí, kteří věděli co se děje, ale nemohli udělat naprosto nic. A když chtěli, byli trestáni, stejně jako je tomu dnes v Rusku i Bělorusku.

26.08.2023 5 z 5

Skutečná cesta ven Skutečná cesta ven Patrik Banga

Drsné. Obraz z úplně jiné strany. Přesně jak je řečeno, že je vše jen černé a bílé a člověk se tomu snaží věřit. Ale pak si přečtu syrový životní příběh pana Bangy a začnu vnímat i jiný pohled a není to procházka růžovou zahradou.

03.12.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Oddechové čtení, věřím, že pokud to pan Hartl nechá zfilmovat bude to stejně příjemný film jako knížka.

18.05.2022 5 z 5

Skoro modlitby Skoro modlitby Karel Čapek

Milá a stále aktuální témata. Je to vždy takové pohlazení, když čtu něco rozumného, nad čím se člověk zamyslí a co je nadčasové. Kolikrát jsem nepotřebovala ani vyjádření pana Putny a kolikrát jsem byla za jeho slova ráda. Moc hezké počteníčko.

06.01.2022 5 z 5

Rakoncaj - Měl jsem kliku Rakoncaj - Měl jsem kliku Josef Rakoncaj

Smekám, mám velkou úctu k lidem jako je Josef. Je to pracant, dříč, palice, ale díky tomu dokázal co nám ukázal. A to je jen zlomek ze všech jeho výprav, které jsou pro mě v některých místech nepředstavitelné. S velkým zájmem jsem jednotlivé cesty četla a vždy si říkala, že člověk je opravdu odolný a má silnou vůli. Jen toto na sobě objevit.

11.07.2021 5 z 5

Ze třech volných pokračování Dalajlamovi kočky je pro mě tento díl nejkrásnější. Pomohl mi v časech koronaviru pochopit spousta vnímání světa a myšlenek. Bylo to prostě příhodné číst o meditaci právě teď. Doporučuji jako lék.

29.10.2020 5 z 5

Nádherně zpracovaná kniha. Je v ní vidět spoustu práce, ať spisovatelká, tak hlavně grafická. Portréty hrdinek jsou moc povedené a zajimavě zpracované. Text je připraven spíše pro mladší čtenáře, ale v tom vidím právě tu výhodu, že si tuto knížku může přečíst i moje dcera a nezahltí ji fakta ani nudný popis. Moc pěkné.

25.10.2020 5 z 5

Víc takových Martinů Sendlerů. Pak by bylo dobře. Tolik respektu a pochopení u jednoho člověka (muže) je vážně neuvěřitelné. Má můj obdiv.

13.07.2020 5 z 5

Pozemšťan! Pozemšťan! Mark Fearing

Já: bylo to pro mě někdy až moc složité, protože to byly scifi názvy, ale zápletka i příběh to byl zajímavý a pro děti skvělý komiks.
Můj syn: nadšený, stále mě nutil k dalšímu pokračování a čtení, byl úplně napnutý s každým dalším otočením stránky (v době koronaviru skvěle prožitý čas)

05.04.2020 5 z 5

Nápady Nápady Leonardo Da Vinci

Myslím si, že takový da Vinci byl. Roztěkaný a nesoustředěný na jednu věc. Nebylo to ku neprospěchu, ale laik a obyčejný člověk se v tom někdy ztrácí. Kniha je přesně taková. Beru ji tedy jako velký odkaz velkého člověka. I když čtení to nebylo nic moc.

30.03.2020 4 z 5

Verše psané na vodu Verše psané na vodu Bohumil Mathesius

Verše jsem si chtěla přečíst na základě jiné knížky. Namotivovaná japonskou kulturou mě mile pohladila po duši tato knížka.

13.03.2020 5 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Neuvěřitelně jiné...podmanivé, stále vtahující do děje a pro mě velmi zajímavé. Inspirující téma, které pro mě bylo nové. Japanologie, Japonsko a vše zasazené do skvěle padnoucího příběhu, který láká ke čtení a noření se do života hlavních postav.

01.03.2020 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Milý rozhovor, plný slov k zamyšlení. Tím, že je Zbyšek kněz je celá kniha obohacená o úplně jiný náhled na svět. Je hezké zamýšlet se nad vírou jinak a naopak nad všedním životem s farářem.

24.09.2017 4 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Přečteno na jeden zátah. Velmi syrové, ale pěkné. Děkuji paní spisovatelce za osvěžení a krásnou knihu.

13.08.2017 5 z 5

Mistrovské dílo. Krásně napsané o hrůzách války.

16.07.2017 5 z 5

Krásné vyprávění mladého muže. Jeho pohled na život a přístup k životu byl velmi osvěžující. A ten závěr o české kotlině - ten mě rozplakal...

03.07.2017 5 z 5

O divadle a tak podobně O divadle a tak podobně Karel Čapek

Skvělá čeština a skvělý popis života divadelního. Jak z prostředí herečky, tak z pozice autora hry. Velmi vtipné popisky a přirovnání. Část pana Čapka byla svižnější, ale druhá část paní Scheinpflugové byla zase detailnější a jako rodačka "Jiráskova Hronova" divadlo miluju a takto se na něho podívat bylo milým oživením.

11.02.2024 5 z 5