Gabi13 Gabi13 komentáře u knih

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Moc pěkné.
Z knížky je cítit chudoba a smrad periférie severní Francie. Syrovost s jakou je knížka napsaná přesně pasuje k ději a příběhu. Smutný osud "jiného" chlapce, který vadí společnosti.
Hodnotím velmi kladně to, že si autor zachoval své vnitřní ja a že se v tak mladém věku pustil do takovéhoto tématu. Poklona.

05.06.2018 5 z 5

Úkol pro šaška Úkol pro šaška Pavel Hrdlička

Teda úplně něco jiného než obvykle čtu.
Začátek mně vůbec nenadchl a myslela jsem, že knížku odlozím. Pak mně ale zaujal popis staré Prahy a zápletka.
Nakonec hodnotím příběh i knížku mo kladně. Zase se mi potvrdilo, že člověk má zkusit všechno :-).

29.04.2018 4 z 5

Bůh maličkostí Bůh maličkostí Arundhati Roy

Vůbec jsem se nemohla začíst. A kdybych nečetla obsah asi bych nevěděla o čem vlastně čtu. Mrzí mně to, to se mi nestává.

05.04.2018 1 z 5

Čím novější povídka, myslím datem, tím mi příběhy přišly milejší a propracovanější. Je mi moc příjemné číst o obyčejných životech českých lidí. Pěkná kniha.

09.03.2018 4 z 5

Vítr proměnlivých směrů Vítr proměnlivých směrů Inga Ābele

Moc hezky psaná kniha. Téma nevšední a hezky popsaný děj, prostředí i osoby.

26.02.2018 5 z 5

Stanice Tajga Stanice Tajga Petra Hůlová

Celou knihu jsem čekala na něco... Stále jsem byla napnuta co mně čeká. A závěr byl nečekaný, až me zaskočil.
Krásný styl psaní a popis míst a událostí je ale perfektní.

21.02.2018 4 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Perfektně napsané prolínání příběhů. Stejně jako první kniha mě zaujal nevšední děj a jsem ráda, že to skončilo optimisticky. Přišlo mi, že je zde zachyceno - každému spravedlivým dílem a každý strůjce svého štěstí.

16.01.2018 5 z 5

Dyslexie v předškolním věku ? Dyslexie v předškolním věku ? Olga Zelinková

Dobře ucelené téma o dětech kteří jsou a nebo mají našlápnuto být dyslektikem. Děkuji za vysvětlení pojmů.

04.11.2017 5 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Těžké sousto pro mě, ale konec byl pro mě milé rozuzlení.
Je to těžké čtení, určitě ne oddychove, ale zase pěkně zpracované všechny otázky a odpovědi.

23.07.2017 3 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Knížka mě nutila stále číst. Nutně jsem potřebovala vědět jak to bude dál. Stále jsem očekávala nějaký jasný výsledek děje, ale nakonec to byl velmi smutný příběh.
Knížka je zajímavě psaná líbila se mi.

30.04.2017 4 z 5

Pryč s kyselostí! - Jak udržet kyselé a zásadité látky v těle v rovnováze - Tajemství dlouhověkosti Pryč s kyselostí! - Jak udržet kyselé a zásadité látky v těle v rovnováze - Tajemství dlouhověkosti Kurt Tepperwein

Pěkně přehledné, ucelené informace. Díky za inspiraci a podněty.

21.04.2017 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Neuvěřitelné a bohužel pravda. Velmi pěkně psána kniha plná osobních vzpomínek, poznámek a zážitků třech žen, které porodily v posledních dnech války v koncentračním táboře a měli to štěstí že přežili i se svými dětmi.
Velmi emoční kniha, která mi vháněla slzy do očí. Doporučovala bych jako povinnou četbu pro všechny.

07.04.2017 5 z 5

Dobrodružství pavouka Čendy Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Všechny tři díly jsou moc pěkné

07.02.2017 5 z 5

Válka o zadnici Dona Emmanuela Válka o zadnici Dona Emmanuela Louis De Bernières

Na konec vlastně zajímavé čtení.
Velmi mi trvalo než jsem se přenesla přes úvod a pochopila kdo je kdo a kde se nachází děj.
Je zde ale pár velmi pěkných ponaučení, humoru a poznatků, takže jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou jako doporučená.

21.01.2017 3 z 5

Dalajlamova kočka Probuď v sobě kotě Dalajlamova kočka Probuď v sobě kotě David Michie

Snad nejkrásnější díl. Je to tak milá knížka, která pohladí po duši. Je krásné nechat se provázet myšlenkami a soustředit se na vlastní já, oprostit se od doměnek a být tady a teď. Hlavní téma umírání zde bylo krásně popsané a nebylo vůbec smutné. Mám ráda tyto příběhy přes himalájskou kočku Jesku vyprávěné.

23.05.2024 5 z 5

Organizační porno Organizační porno Aneta Martinek

Nepracuji v korporátu, ale to neznamená, že nemám ráda svůj čas v nějakém organizovaném rozpoložení. A protože nepracuji jen sama na sebe a je okolo mě spousta dalších kolegyň, musím být organizovaná alespoň kvůli nim a jejich práci. Tedy organizace se mě týká. V knize se mi líbila celková struktura, pěkně se to četlo a nejvíc mi dává, když je to převedeno do praktických modelů a to tu najdete.

30.04.2024 5 z 5

Pohybový  vývoj  dítěte  s láskou a respektem Pohybový vývoj dítěte s láskou a respektem Zuzana Rybová

Skvěle zpracovaná kniha o prvních letech života děťátka. Vše je psané i pro laiky a nic není podáváno s direktivním přístupem, ale naopak doporučením a vysvětlením. Děkuji moc za takové zpracování. Využiji ve své praxi lektorky batoleciho a kojeneckého cvičení.

15.12.2023 5 z 5

Antistresová knížka pro učitelky mateřské školy Antistresová knížka pro učitelky mateřské školy Gabriele Kubitschek

Myslím, že spoustu praktických rad využiji ve své praxi i lekcích pro rodiče s dětmi.

24.10.2023 4 z 5

Vztahy a pasti Vztahy a pasti Jan Vojtko

Za mě dobrý. Minimálně jsem si znovu přečetla různé poučky, udělala si spoustu poznámek a snad mě to posune o kousek dál

15.10.2023 5 z 5

Slyšíš, jak mluví stromy? Slyšíš, jak mluví stromy? Peter Wohlleben

Skvělá knížka. Využila jsem na táboře s dětmi a mě samotnou celá knížka moc bavila.

31.08.2023 5 z 5