Gabi13 Gabi13 komentáře u knih

Mary Jane Mary Jane Jessica Anya Blau

To ti mě tak zahřálo u srdce. Krásné čtení. Na každou chvilku, kdy jsem mohla číst jsem se tak moc těšila. Věděla jsem, že mě čekají milé chvilky, že zahřejí, pobaví a že mé myšlenky budou pozitivně naladěné. Popis knihy si každý přečte v přebalu, ale to co ve vás kniha zanechá si musíte prožít sami. Doporučuji.

21.04.2023 5 z 5

Černobylské dívky Černobylské dívky Anne Blankman

Na doporučení mé 14 leté dcery jsem si knížku přečetla a nečekala tak silný zážitek jaký tato knížka dává. Skvělý příběh a silné témata, která všechny vyprávějí děti. Není to nic dětinského, naopak, velmi důležitá informace vychází z každého příběhu. Doporučuji ke čtení nejen dospělým, ale hlavně těm skorodospělým. V současné době stále aktuální spojlery se současným děním ve světě.

14.03.2023 5 z 5

Sestry Sestry Kamila Hladká

Stále se v tomto tématu víry hledám. Pokaždé když narážím na toto téma v knižní podobě, tak si to ráda přečtu a snažím se porozumět. Snažím se mít oči otevřené a zjistit, jak velká láska a poslání to musí být když zasvětite život bohu. Mám velký respekt k řadovým sestrám.

23.02.2023 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Jsem zasažena, uhranuta a vtáhnuta do děje, který byl skvěle vyprávěn Viktorii Hanišovou. Už dlouho se mi nestalo, aby mě tak knížka vtáhla a já přesně zažívala pocity postav v knížce. Skvěle napsané, perfektní příběh, který může být i náš. Děkuji za čtení.

16.02.2023 5 z 5

Žít lehce Žít lehce Lucie Sedlářová

Ze začátku jsem myslela, že to vzdám. Bylo to místy hodně alternativní, ale pro mě zvítězila zvědavost. Zajímali mě lidé, kteří se Sedlářům připletli do cesty. A protože jsou všichni naprosto jiní, bylo to místy vážně zajímavé. Člověk se snaží se vžít do jejich životů a k tomu krásné fotky přírody.

10.02.2023 4 z 5

Češi 1992: Jak Mečiar s Klausem rozdělili stát Češi 1992: Jak Mečiar s Klausem rozdělili stát Dan Černý

Pro děti školou povinné, skvělé shrnutí co se dělo v naší nedaleké minulosti. I já jsem si opět ucelila myšlenky.

07.02.2023 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Milá, seberozvojová kniha, moc hezky napsaná. Dávám plný počet, takových čtení není nikdy dost.

02.02.2023 5 z 5

Kdyby lidi byli stromy Kdyby lidi byli stromy Jan Kršňák

Bylo to milé, zcela jsem se napojila na své děti v práci a již vymýšlela, jak zapojím hry do naší běžné činnosti a hlavně do letních táborových programů, které jsou vždy v duchu přírody a ekologie

25.01.2023 5 z 5

Cvičení pro hyperaktivní děti Cvičení pro hyperaktivní děti Marie Zemánková

Skvělé pro moji praxi

14.01.2023 5 z 5

Krásná, milá kniha na kterou jsem se těšila tolik měsíců než se mi dostala do ruky. Ze začátku jsem se musela dopisům trochu naladit, ale postupem jsem si to ani jinak neuměla představit. Bylo to příjemné čtení.

31.12.2022 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Zakázané téma, tuhne mi krev v žilách. Někdo čte horory a thrillery a mě stačí obyčejný lidský osud. Skvěle napsaná knížka, kdy se úplně vpíjíte do děje a přemýšlíte zda hlavního hrdinu nenávidíte nebo vám jeho osud přijde smutný a těžký.

13.12.2022 5 z 5

Skutečná cesta ven Skutečná cesta ven Patrik Banga

Drsné. Obraz z úplně jiné strany. Přesně jak je řečeno, že je vše jen černé a bílé a člověk se tomu snaží věřit. Ale pak si přečtu syrový životní příběh pana Bangy a začnu vnímat i jiný pohled a není to procházka růžovou zahradou.

03.12.2022 5 z 5

Spratek Spratek Torey L. Hayden (p)

Jako lektor a průvodce ve školičce je toto pro mě knížka plná naděje, smutku a porozumění. Dívám se na celý problém přesně jako Torey, snažím se porozumět a moc se nořím do problému. Díky za takovou knížku.

20.11.2022 5 z 5

Tichá síla Tichá síla Susan Cain

Skvělé si přečíst, jen mám pocit, že se hodně věcí opakovalo a jen to bylo dáno do různých situací. Nevadí, kniha určená primárně dětem a hlavně mládeži, která nejistotou co se s nimi děje, může trpět.

12.11.2022 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Čteno podruhé kvůli Čtenářské výzvě a jsem ráda. Poprvé to bylo něco co mnou prošlo a nic jsem si nepamatovala. Teď podruhé to ve mně rezonuje a snažím se naladit na život mladých lidí v Japonsku, kdysy dávno v 60 letech.

04.11.2022 5 z 5

Ony Ony Helle Helle (p)

Velmi zvláštní kniha, která má v sobě ale spoustu běžné reality, kterou člověk zažívá. Tady je popsána na papíře. Četla se mi příjemně a vyvolávala emoce a otázky a to mám u knih moc ráda.

18.09.2022 5 z 5

Mámou hravě Mámou hravě Martina Karásková

Je hezké, že někdo sepsal inspirace jak trávil volný čas se svým dítětem. Přijde mi to moc hezký počin. Inspirovala jsem se některými nápady i do své praxe cvičení s kojenci a batolátky. Takže za mně velký dík.

04.09.2022 4 z 5

Pan Kaplan má třídu rád Pan Kaplan má třídu rád Leo Rosten

Nebyla asi správná nálada. Odkládám na příští léto.

02.09.2022 3 z 5

Prstýnek z kopřivy Prstýnek z kopřivy Pavel Čech

Tak krásný večer jsem měla s touto knížkou. Pan Čech nikdy nezklame a tentokrát to zase byla potěcha pro všechny smysly.

02.09.2022 5 z 5

Zázračné dítě Zázračné dítě Roy Jacobsen

Pro mě zajímavý příběh tím, že ho vypráví Finn, který z malého chlapce roste do mladého muže a objevuje jaká je jeho rodina a do života mu vstupují smutné i veselé osudy. Měla jsem někdy trochu problém pochopit, co se ve Finnovi odehrává a konec byl pro mě hodně těžký.

20.08.2022 5 z 5