Gabi13 Gabi13 komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Velmi čtivá kniha na kterou jsem kladla důraz díky kladným recenzím od svých blízkých.
Pravdou je, že je to příjemné čtení a dojemný příběh.
Doporučuji jako odpočinkovou a prázdninovou četbu.

17.11.2017 4 z 5

Dyslexie v předškolním věku ? Dyslexie v předškolním věku ? Olga Zelinková

Dobře ucelené téma o dětech kteří jsou a nebo mají našlápnuto být dyslektikem. Děkuji za vysvětlení pojmů.

04.11.2017 5 z 5

Ve tmě jako v ranci jdou tři počůránci Ve tmě jako v ranci jdou tři počůránci Lukáš Pavlásek

Vtipné, místy ale opakující se básničky.

17.10.2017 3 z 5

Tajný denník Adriana Mola Tajný denník Adriana Mola Sue Townsend

Tak dlouho jsem se u knížky nepobavila a neodpočinula. Kolikrát jsem se i poznávala :-), jak mi asi bylo ve 14ti letech? Moc pěkné, doporučuji.

17.10.2017 5 z 5

Ladič Ladič Anna Vovsová

Smutný příběh. Zadostiučinění, omluva i ponížení, to všechno v situacích, které jsou nám Čechům známé. Velmi pěkný příběh.

08.10.2017 5 z 5

Zeď: Jak jsem vyrůstal za železnou oponou Zeď: Jak jsem vyrůstal za železnou oponou Petr Sís

Velmi pěkně napsané a nakreslené vzpomínky muže, který byl klukem v komunistickém Československu. Kniha, která by neměla chybět v domácí knihovně.

04.10.2017 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Milý rozhovor, plný slov k zamyšlení. Tím, že je Zbyšek kněz je celá kniha obohacená o úplně jiný náhled na svět. Je hezké zamýšlet se nad vírou jinak a naopak nad všedním životem s farářem.

24.09.2017 4 z 5

Příšerky a příšeři Příšerky a příšeři Pavel Šrut

Velmi vtipné a rýmovací básničky vhodné nejen pro děti. I ja jsem se bavila. Doplněno o pěkné ilustrace.

16.09.2017 5 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Hodnotím méně z důvodu, který si sama neumím vysvětlit. Asi únava ze začátku školního roku.
Knihu jsem měla tak moc dlouho doma a po tolika letech se na ni dostalo. Těšila jsem se, ale při čtení jsem se nemohla prokousat dál. Stále mě nedokázala vtáhnout do děje.
S druhou půlkou knížky to bylo již lepší a stupňovalo se i mé nadšení.
Je to kvalitní román, který myslím je ve filmovém provedení stejně pěkný.

08.09.2017 3 z 5

Cvičíme pro radost Cvičíme pro radost Eva Kulhánková

Inspirativní

21.08.2017 5 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Přečteno na jeden zátah. Velmi syrové, ale pěkné. Děkuji paní spisovatelce za osvěžení a krásnou knihu.

13.08.2017 5 z 5

Každý bulí nad cibulí Každý bulí nad cibulí Ester Stará

Krásné, vtipné básničky s velmi padnoucími obrázky.

12.08.2017 5 z 5

Jak být dobrým rodičem Jak být dobrým rodičem Jiřina Prekopová

Skvělé osvěžení věcí výchovy, které člověk již zná, ale nikdy není na škodu si to opakovat. Především když je s dětmi stále. Nejen svymi, ale i v práci.

09.08.2017 4 z 5

Neviditelná zranění Neviditelná zranění Věra Fojtová

Často vyhledávám knihy s tématikou druhé světové války a především příběhy obyčejných lidí z té doby.
Tato knížka byla velmi hezký psaná. Postavy v ni byly skutečné a jejich osudy smutné.
Prožívala jsem s nimi každé nadechnutí.

08.08.2017 5 z 5

Dívka s jahodami Dívka s jahodami Lisa Stromme

Těšila jsem se na odpočinkové čtení a knížka mě nakonec úplně pohltila a konečný doslov paní spisovatelky mě tedy dostal. Čtu příběh založený na skutečnosti.
Velmi se mi kniha líbila, krásně popsané Norsko a jeho život 19 stol. Doporučuji.

04.08.2017 5 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Těžké sousto pro mě, ale konec byl pro mě milé rozuzlení.
Je to těžké čtení, určitě ne oddychove, ale zase pěkně zpracované všechny otázky a odpovědi.

23.07.2017 3 z 5

Vaše morče Vaše morče Immanuel Birmelin

Pár věcí jsem se dozvěděla, ale myslím, že instinktem a přirozeností se dá péče o morčatko zvládnout.

16.07.2017 3 z 5

Mistrovské dílo. Krásně napsané o hrůzách války.

16.07.2017 5 z 5

Starý dům a jiné pohádky Starý dům a jiné pohádky Hans Christian Andersen

Krásné pohádky, které mají v sobě hodně moudrého. Četla jsem je se staršími dětmi a některé na ně byly až moc složité.

12.07.2017 4 z 5

Krásné vyprávění mladého muže. Jeho pohled na život a přístup k životu byl velmi osvěžující. A ten závěr o české kotlině - ten mě rozplakal...

03.07.2017 5 z 5