Fuckenbrau Fuckenbrau komentáře u knih

Upíří rytíř 2 Upíří rytíř 2 Pat Mills

Pokračování kde úroveň vůbec nejde dolů. Heinrichův a Rebeky příběh se nám zaplétá. Do toho sledujeme různé intriky, boje mezi pekelnými klany. Vždy jde jen o krev! Precizní alegorie plná narážek. Mills se nebojí provokovat, někomu to může sednout, někomu nemusí.
Co ale sednout každému musí je ta Ledroitova kresba! Jako by jste místo comicsu čuměli do Boschova tryptichu posledního soudu.
Už teď se těším na další přečtení,kdy si budu vychutnávat a prohlížet všechny detaily, které mi při prvním uspěchaném čtení unikly.

A nezapomeňte, v pekle jde čas naruby!

Upíří rytíř 1 Upíří rytíř 1 Pat Mills

Pate Mills je vysoce kontroverzní postava a tady, tady je utržený ze řetězu! Kolikrát mu třeba slovutný kreslíři odmítli jít kreslit, protože jeho scénáře ve Sláinovy byli na ně už moc. Moc brutální. Tady ale našel soukmenovce v Ledrotiovy, a ten se toho tedy nebojí!
Takže vysoce alegorický příběh, kdy lidi po smrti jdou do pekla, a podle toho jak zhřešili, se z nich stávají zrůdy (není tedy náhodou, že jedny z největších sviní jsou bankovní makléři). Peklo je rozděleno na rozličná území, které obývaji vampíři, vlkodlaci, zombie a jiné stvůry.
A my pozorujeme děj, kdy sledujeme trochu netypickou lovestory esesáka Heinricha a Židovky Rebeky. Tedy oba dva jsou již po smrti a v pekle stojí proti sobě. Najde si k sobě jejich zakázaná láska cestu?
No a co se týče výtvarna, tohle je prostě masakr největší! Stylizované gotické předpeklí, flotily drakonických lodí, vše jak z triptichu od Bosche! Brutální souboje, krev a useknuté údy. Díky velkému formátu si člověk vše může dokonale vychutnat a prohlédnout. A že je třeba si prohlédnout každý detail, každou zrůdu na pozadí!

Stupidní války Stupidní války Michael Prince

Shrnutí nejznámějších absurdních situací z historie, které vedly k smrti tisíce lidí.. Čtivě a víceměně zábavně napsáno, než si člověk uvědomí, kolik bylo prolito krve.
Je neuvěřitelné, že se tytéž chyby cyklicky stále opakují.

Búrská válka Búrská válka Filip Nerad

Stručně popsané reálie u nás ne moc známého konfliktu. Zajímavé z hlediska historie Jižní Afriky, dějin impéria, ale také zajímavé vzhledem k okolnostem vzniku prvních koncentračních táborů i ukázovém vedení gerilové války. Kniha je kapesního formátu, tudíž do autobusu nebo vlaku jako dělaná.

17.10.2019 4 z 5

Popel a prach Popel a prach Brian Azzarello

Uff, docela masivní vyvrcholení série a já jsem dost nas.aný, protože tímto přestal Hellblazer u nás vycházet. Tedy když nepočítáme ještě pár příběhů v Crwi.
Perverzní, úchylné a brutální. Tak nějak nám všechny ty střípky začínají do sebe zapadat, aby se nakenc tato skleněná mozaika rozsypala, přímo na nás, a pořezala nám obličej. Azzarello se se čtenářem vůbec nepáře a rovnou ho rozkuchává, hezky pomalu a sadisticky.
Opět musím doporučit několikeré přečtení, aby si člověk utřídil všechny detaily. Nejlépe celou sérii najednou, nebo v krátkém úseku. Protože ta propracovanost je úžasná.
Je to zvácené, a kupodivu, moc si tady našeho oblíeného antihrdinu neužijeme.

05.10.2019 4 z 5

Potopa Potopa Brian Azzarello

"Hajl pane diskžokej!"

Všeobecně tento díl je zde hodně chválen, ale mě tentokráte úplně nesednul. Dokonce ze všech u nás vyjivších knih mě toto přišlo nejslabší. Ale nadprůměrné to je pořád! Azzarello a Fusin jsou nesmírně fungující tandem (Camoncoliho erotická kresba je taky fajn).
Američtí buranští náckové, obchodníci se zbraněmi, maniakální starostové, zfanatizované děti. A to samozřejmě není vše! A do toho všeho přijíždí John, který opět nenápadně prochází příběhem, tahá za nitky a postrkává postavy k jejich neodvratnému konci.
A všimlijste si, že část koláže z úvodní obálky je vzata až z následují knihy a nikoliv z Potopy?

05.10.2019 3 z 5

Zamrznutí Zamrznutí Brian Azzarello

Doslova mrazivá atmosféra! Ústřední příběh sleduje skupinu lidí, odříznutých v odlehlém motelu sněhovou vánicí. Azzarello si hraje s charaktery postav. Každý má nějaké to tajemství, a John, který se zde náhodou objeví, je bude postupně odkrývat. Když se objeví první mrtvola, vapadá to, že mezi osazenstvem se skrývá legendární sériový vrah, Ledař. A tím teprve problémy začínají.
Jsou tu ještě dva příběhy od jiných kreslířů. První je hospodská dialogovka, opět s hutnou atmosférou a druhý je taková veselá historka z punkového mládí (ovšem, v dalších knihách se ukáže její důležitost, proto dávat dobrý pozor!).
Jako vždy, až při opětovné četbě si člověk všimne různých skrytých detailů. Není to comics pro každého, není to akční jízda. Je to ponuré, mrazivé, odehrává se to v pár místnostech a samozřejmě, dokonale vypointované.
Frusinova dost barevná kresba mě baví, zde hostují ještě Dillon a Davis. A obálky jako obvykle, má nastarost ten nejpovolanější, Tim Bradstreet.

04.10.2019 4 z 5

Vrána Vrána James O’Barr

Dřív jsem tohle miloval.. ale asi jsem z toho už vyrostl..

03.10.2019 3 z 5

Dobré úmysly Dobré úmysly Brian Azzarello

Tohle je klasický comics, na který člověk potřebuje víc čtení. Scénář je dokonale propracovanýa a při dalším čtení si člověk všimne různých skrytých detailů, který ve finále ovlivní život a smrt aktérů.
Příběh plyne pozvolna, mrazivě a násilně. Není to žádná akční jízda, mimochodem první kapitolu si pamatuje ještě z Crwe2 č.4 a miluju jí!
Baví mě i Frusinova kresba, tuhle sérii mám děsně rád!

03.10.2019 4 z 5

Všechno dobré... Všechno dobré... Brian Edmund Posehn

No.. prostě pro nás, odkojené Lobem, Mlíkem a Sejrem nebo třeba Maskou, to nebude to pravé ořechové. Na můj kus i toho zabíjení je tam málo.. od celé série jsem čekal víc.. zajímavé že první film mě docela sednul.

01.10.2019 2 z 5

Apoštol a čarodějnice Apoštol a čarodějnice Mike Mignola

Tohle prostě sedí. Krásná temná atmosféra, dobré promyšlené charaktery postav, nekompromisní protivníci, znetvořené tváře, vyhřezlé vnitřnosti. Do toho se podíváme třeba do Estonska v roce 1920. Atmošku to má, až si říkám takovou kacířskou myšlenku, jestli tahle série nakonec není ještě lepší než Hellboy...

29.09.2019 5 z 5

Bullseye Bullseye Jason Aaron

V tiráži se píše, že Aaron ve scénáři překonává Ennise, a zatím teda ani ťuk! Jak moc mám Aarona rád, tak zatím oba dva díly mě přijdou jako nepovedená vykrádačka.
Takže jako jo, hlášky, brutalita, násilí. Do toho Kingpin, teď i Bullseye, ok. Ale stále tomu něco chybí.
A Dillonova kresba? Původní Punisher super, Preacher super ale teď? Má taky někdo pocit že se zhoršil? Že to je takové vágní?
Zatím tedy Ennisův Punisher Max je mnohem výš!

28.09.2019 3 z 5

Počítání mrtvých Počítání mrtvých Kevin Eastman

Sláva nazdar výbuchu!

Na tyhle jatka jsem čekal od roku 1997, kdy vyšlo první číslo legenární Crwe a v rubrice Nusený výsek jsem se dozvěděl o Bodycountu. Že s Ninja želvama to bylo trochu jinak, než nám tvrdí ten seriál. Že přišli z masakrózního comicsu, kterej rozhodně nebyl pro děti.
No a extra brutální Bodycount, tedy česky Počítání mrtých, sólovka Raphaela s Casey Jonesem je toho nejlepším případem.
Otevřete comics plný veselého explicitního násilí, kde létají části těl, kusy hlav i čelistí. Kde vysejí z břišních dutin střeva a hlavní hrdinové šlapou po tunách vystřelených nábojnic. Dost fajrujou výbuchy a o psychouše zde není nouze. A ani o pěkně prsaté a husté typanky.
Jednoduchý děj, střílečka, vybuchovačka a prostě vysvačovačka, je pocta legendárním hongkongským filmům Johna Woo. Do přímočarého Eastmanova scénáře Bisleyho magoří kresba v jeho nejvyší formě (ještě než se stal líným jak prase). Klasicky zakomponované vtípečky a různé chujoviny. A atmosféru dotváří překlad Dereka Šmída, tyhle hlášky si zapamatujete!.
Pro Lobofans nebo Maskafans povinnost!!

Jo, na tohle jsem čekal přes dvacet let a bál jsem se to otevřít, bál jsem se, jestli neočekávám příliš. Dostal jsem to co jsem chtěl, zábavnou megakuchačku s jedním zeleným ninjou a maniakem v hokejové masce!

25.09.2019 3 z 5

1793: Vlk a dráb 1793: Vlk a dráb Niklas Natt och Dag

Uf! Ve stojate vode plne splasek a odpadu z manufaktur se najde brutalne zohavene torzo tela. Vysetrovanim vyjde najevo, ze odrezavani udu bylo provadeno odborne a postupne, tak, aby ubozak zil co nejdele a co nejvic trpel. Rozbehne se vysetrovani naprosto nesourode dvojice vysetrovatelu. A neni cas. Neni cas z politickych duvodu, kdy bude brzo jmenovan novy nacelnik policie. Neni cas take z jednoho prozaickeho duvodu, jeden z vysetrovatelu je na pokraji smrti, umira na souchotiny.
To co nasleduje pak, je historicka jizda plna napeti, ponurosti, zoufalstvi a hnusu. Naprosto verne vykresleni zvyklosti, neprava a nabozenske pomatenosti. Ac je vypraveni hodne drsne, obcas opravdu drasticke, nejedna se o zadna lacina jatka. S mrtvolama se zde celkem setri. Ale kdyz uz na to prijde, jde o dost emotivni situace.
Zaroven se ctenar docka v deji jistych prekvapeni, sledujeme situaci z ruznych pohledu. A ta skladanka do sebe dost ponure a mrazive zapada, az nahle prozrime.
Excelentni, dal bych 4 a pul hvezdicky, ale to nejde. Takze nedam plny pocet kuli konci, kdy si myslim, ze z toho slo vymacknout jeste neco vic.
Na to, ze to byla autorova prvotina.. nemuzu se dockat liceni zlocinu v dalsich letech.

20.09.2019 4 z 5

Historie trestu smrti Historie trestu smrti Martin Monestier

Skvěle a bez příčesků naspáno a podáno.

19.09.2019 5 z 5

V jako Vendetta V jako Vendetta Alan Moore

Tohle bylo v mládí hodně hutné a výživné čtení.. a zůstává doteď.

10.09.2019 5 z 5

Kolosální Conan Kolosální Conan Mike Mignola

Nejzajímavějšího bylo tohle sehnat. Když jsem viděl inzeráty, že to někdo nabízí za 50 000, orosil mě studný pot.. ale nakonec jsem sehnal za příjemnou cenu (člověk se musí ptát) a byl jsem z toho nadšten. Skvělé čtení na dlouhé zimní večery ke skleničce whiskey.
Kurt Busiek se snaží vzdát hold původnímu legendárnímu scénaristovi Roy Thomasovi a dost se mu to daří.

10.09.2019 3 z 5

Tajnosti popraviště Tajnosti popraviště Charles Henri Sanson

Zaznamenané dílo a životy několika generací katovské rodiny. A jelikož se zrovna prožene Francouzská revoluce, tak je jasné, že se gilotina jen tak nezastaví.
Něco je samozřejmě přitažené za vlasy, ale hodně to zachycuje atmosféru doby.

05.09.2019 5 z 5

Balónky oběšenců a další hororové příběhy Balónky oběšenců a další hororové příběhy Džundži Itó

Tak tohle byl masakr! Naprosto precizně udělaná horror manga od Junji Itoa, autora profláklejch a smradlavejch RYB. Devět úžasně a realisticky kreslených povídek, plus jeden bonus. No realisticky kreslené... realistické zrůdy a ruzné hororové lidské mutace je asi protimluv, že?
Co ale mě zaujalo nejvíc, je naprostá originalita příběhů. Nikdy netušíte, jakým směrem se bude děj ubírat, jistě, je to Japonsko a tam mají trochu jiný náhled na svět, ale stejně..z té originality jsem byl nadšen, takže mě moc ani nevadila občasná nelogičnost a naivita (pokud v mangách sledujeme zamilovanou dvojici, tak tam je vždy kotel naivity a klišé).
Tohle se Crwi povedlo, trefa do černého. Navíc mistr Itó je sympaťák, stačí mrknout na youtube na videa s ním.
Pri čtení jsem si vzpoměl na takové borce jako Max Andersson, Thomas Ott, Daniel Clowes a dokonce Ivan Brunetti.
Jinak hutnost povídek a hnusu se stupňuje a na závěr si to čtenář užije. Pri čtení Velectěných předků jsem se zajíkal, jak to bylo vychytaně nápadité a odporné. No a povídka Tuk, jejíž název vypovídá sám o sobě (povinná četba pro všechny adolescenty trpícím akné), tak zde už ten hnus doslova stříká na čtenáře ze stránek.

05.09.2019 4 z 5

Těžké časy Těžké časy Brian Azzarello

Jeden z absolutních TOP comicsů, co jsem kdy četl. Hutná, drsná a syrová atmosféra emerického lapáku, nelítostné gangy muklů, sadističtí dozorci, znásilňování za paklík cigaret, otevřenej rasismus. Promakanej scénář, kdy John dějem jakoby proplouvá, až třeba na několikeré přečtení si člověk všimne detailu, kdy něco ovlivňuje, ohýbá..
No a do toho Corbenova kresba. Ne každému tohle asi bude sedět, ale já ty malá tělíčka s velkýma hlavama miluju.
Rád se k tomuhle dílu vracím, za mě nejlepší Azzarello co u nás vyšel. A nejlepší Constantine!

03.09.2019 5 z 5