Popel a prach

Putování Johna Constantina, které začalo ve vězení (HELLBLAZER: TĚŽKÉ ČASY) a pokračovalo přes smrduté brlohy amerických vidláků (HELLBLAZER: DOBRÉ ÚMYSLY), osamocené sruby mýtických zimních vrahů (HELLBLAZER: ZAMRZNUTÍ) až po bukolické vesničky uvědomělých neonacistů (HELLBLAZER: POTOPA), se chýlí ke konci. John Constantine se blíží k Los Angeles, městu, které pulzuje na obzoru jako obrovský černý nádor zkaženosti a dekadence a které jako by ho k sobě přitahovalo přes celý kontinent. Tady se jednou provždy vypořádá s tím, co ho pálí – se sebevraždou Richarda „Klikaře“ Fermina. Tady jeho temná americká odysea skončí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/176655/john-constantine-hellblazer-popel-a-t1o-176655.jpg 4.146

John Constantine, Hellblazer 6.

Literatura světová, Komiksy
Vydáno, Crew

Kniha Popel a prach

trudoš

Trochu jsem se bál, že opět nepochopím pointu, jako se mi to poštěstilo u předchozích dvou alb. Příběhová linie je naopak křišťálově jasná a konečně se i něco osvětlilo. Například jak to vlastně bylo s Klikařovou sebevraždou, díky čemuž se ozubená kolečka mé mysli konečně začala točit správným směrem. Jistě, stále mi chybí komplexní znalost jednotlivých příčin a následků, ale pro jednou mě to kupodivu zas až tolik netrápilo - hlavní je, že vím kdo, co, proč a jak. Alespoň v rámci alb vydaných Crwí.
Marcelo Frusin je jako obyčejně dokonalý a jeho atmosférická kresba skvěle koresponduje s temným scénářem Briana Azzarella, jenž by bez ní zdaleka nebyl tak působivý. Akorát na řízném humoru výrazně ubylo. Jak se přiblížil konec jedné etapy, je to najednou víc o černočerném cynismu a prohnilé lidské špíně. Ale ono se to k postavě Johna Constantina zkrátka hodí. Takže po všech stránkách spokojenost - teď ještě vydat zbývajících kolik, dvacet knih? Vážně bych chtěl žít ve světě splněných přání.

Fuckenbrau
05.10.2019

Uff, docela masivní vyvrcholení série a já jsem dost nas.aný, protože tímto přestal Hellblazer u nás vycházet. Tedy když nepočítáme ještě pár příběhů v Crwi.
Perverzní, úchylné a brutální. Tak nějak nám všechny ty střípky začínají do sebe zapadat, aby se nakenc tato skleněná mozaika rozsypala, přímo na nás, a pořezala nám obličej. Azzarello se se čtenářem vůbec nepáře a rovnou ho rozkuchává, hezky pomalu a sadisticky.
Opět musím doporučit několikeré přečtení, aby si člověk utřídil všechny detaily. Nejlépe celou sérii najednou, nebo v krátkém úseku. Protože ta propracovanost je úžasná.
Je to zvácené, a kupodivu, moc si tady našeho oblíeného antihrdinu neužijeme.

hroubek
03.12.2018

Parádní zakončení. Azzarello už nechodí kolem horké kaše, ale sešlápne pedál pěkně na podlahu. A komiks má díky tomu všechno. Emoce, zvraty, spád, a spoustu svinstva kolem. Azzarello umí krásně vystihnout všechno co se děje. Ať už jde o vraždy, lásku, perverzní choutky, či lidskou slabost a pocit nenaplnění. Jsem rád, že náboženský podtext nepřerostl Azzarellovi přes hlavu, a v příběhu má jasně dané místo. Příběh má dvě linky, a v kupodivu ani v jedné z linek není Constantine hlavní postavou. Spíše je takovým spouštěčem událostí, a taky spojovatelem obou linek, v parádním závěru. Komiks mě hodně sedl, bavil mě a jeho zakončení je podle mě velmi dobré. Jediné co mě mrzelo, že v celém Azzarollově runu bylo málo Constantinea. Nicméně Popel a prach je s Těžkými časy to nejlepší co nám Azzarello nabídl.

tereza1198
13.10.2018

Johna Constantina jsem znala z filmu a seriálu. V komiksu se nám představila trochu jiná osoba. Tak nějak víc zlá a perverznější. Neříkám, že se mi to nelíbilo, jen jsem čekala něco trochu jiného a byla překvapena, co všechno tam bylo. Určitě si přečtu něco dalšího. Třeba Bažináče.

Lenka.Vílka
08.05.2018

(Se sérii jsem měla dost dlouho pauzu a nečetla všechny díly. Není to taková mizérie. Jenom mě to mrzí :(...)

("Je to tím, že naše zlatý časy se před náma neklenou jako blahobytně tučný panděro - ale visej za náma v žalostně povadlý zadnici. A proto tak starostlivě opečováváme a šíříme světem náš největší příspěvek lidskýmu rodu...abysme mohli mít vždycky místo...kde jsme alespoň na chvíli mladý a tvrdý.)

Už prolog mi připomněl, že si musím sérii přečíst znovu. Tohle miluju na John+Brian. Tyhle dva tvoří jednu z nej sérii, kterou jsem měla v ruce. Kterou nemám doma a ještě jsem nečetla všechny díly! (Napravím. Obojí. I kdybych kvůli tomu měla být o hladu!)
Dnes se nebudu víc vykecávat. Během čtení mi kolečka začala zapadat a já si vzpomněla, ale nebylo to ono. Takže dokoupím celou sérii a potom se ozvu znovu. Slibuju!!!

dexterman
11.03.2018

Tento díl je pro mne osobně ten nejhorší z této dějové linky . Celkově jsem trochu zklamaný z celé této serie která měla dobře našlápnuto . Asi je to jen můj dojem ale čekal jsem něco jiného . Něco jako byl filmovej Constantine nebo ten seriál. Prostě něco akčnějšího víc kouzel , víc magie bojování proti důchům a tak . Celkově však nelituji koupě . Když už je jisté že pokračování se konat a vydávat u nás nebude . Buďme rádi za to co u nás vyšlo,

Atak
04.02.2018

Vždy něco musí skončit aby mohlo něco začít, super čtení.

gaspoda
17.12.2017

je tu konec grande finale. pentalogie se námi loučí a zda se mi že se tu otírá o filmového Constantina. Když sem vstupoval do komixového hellblazera očekával jsem něco ve stylu filmové adaptace demoni anděle peklo aj, jake bylo překvapení když se to zvrho v mrazivé drama.
Líbilo a můžem někdy doufat v pokračování!?

komiksy DC Comics Vertigo Comics násilí BDSM horory

Autoři knihy

Brian Azzarello
americká, 1962
Marcelo Frusin
argentinská, 1967
Giuseppe Camuncoli
italská, 1975

Kniha Popel a prach je v