Dobré úmysly

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jako by Johnu Constantinovi nestačilo, že ve vězení zažil těžké časy, pokouší se uchlácholit své svědomí tím, že se vydává do Whyllisz za rodinou Richarda „Klikaře“ Fermina - muže, na jehož sebevraždě má svůj podíl. Problém je, že Constantine má s klanem Ferminů společnou poměrně bujarou minulost - a že Ferminovi nemusí být úplně blahem bez sebe, až ho uvidí. Ale možná jsou to jen zbytečné obavy: Ferminovi mají teď totiž dočista jiné starosti - starosti takového druhu, že šokují i Constantina (a ten je už na leccos zvyklý)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126616/big_john-constantine-hellblazer-dobre-u-WNW-126616.jpg 484
Série:

John Constantine, Hellblazer 3.


Žánr:
Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , Crew
Originální název:

Good Intentions, 2002


více info...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Kniha Dobré úmysly

Wiedzmin
04.09.2021

U téhle série budu mít asi v chronologii pořádný bordel, ale paradoxně, Dobré úmysly byly mým prvním komiksovým setkáním s Johnem a víceméně i s Azarellovou tvorbou. Pokud nepočítám různorodou autorskou Evropu s Batmanem. Na úvod bych chtěl asi napsat, že jsem vyrůstal na Reevsově Constantinovi, který je plný magie, andělů, démonů, a jiných pochodujících relikvií. Pak přišel seriál, který byl víc syrovější a míň magičtější. A v třetí řadě přišel komiks, který mi dal tak přes držku, že jsem po přečtení uvažoval, jestli neexistuje úplně jiný John Constantine, než kterého jsem doposavaď znal z hraných příběhů. Dobré úmysly byly jediné ze série, co byly tehdy v knihovně volné a mě bylo relativně jedno, odkud začnu, byl sem natěšený, komiksového Johna tahajícího jedno cigáro za druhým. Co jsem, ale dostal, byl pořádný šok. Minimum nadpřirozeného, a koňskou dávku lidské špíny. Když nad tím tak přemýšlím, tak Hellblazer je spíš sonda do temnoty člověka a syrový žalozpěv nad lidskostí a hodnotami společnosti. Předpokládám, že Johna s Azarellem čeká ještě dlouhá cesta, kde pro slabé není místo. 6/10

Mickhesh
14.04.2020

Třetí díl a kvalitka šla dolů.. finále které nikoho nemůže přesvědčit.. přesto 70%.


Fuckenbrau
03.10.2019

Tohle je klasický comics, na který člověk potřebuje víc čtení. Scénář je dokonale propracovanýa a při dalším čtení si člověk všimne různých skrytých detailů, který ve finále ovlivní život a smrt aktérů.
Příběh plyne pozvolna, mrazivě a násilně. Není to žádná akční jízda, mimochodem první kapitolu si pamatuje ještě z Crwe2 č.4 a miluju jí!
Baví mě i Frusinova kresba, tuhle sérii mám děsně rád!

Disease
10.06.2019

Po letech přečteno podruhé a nějak nechápu, proč se mi to tenkrát tak nelíbilo. Příběh s pointou, že i mistr tesař se někdy utne :-)

karel0684
30.04.2019

Zkusil jsem i druhý díl této série a ... asi jsme s nimi skončil. tohle mne fakt nechytlo. Fakt ne. Sice se to čte samo, ale za chvíli nevíte co jste četli...

Marquis
25.02.2019

Cesta do pekla je dláždena Dobrými úmyslami... A hoci náš (anti)hrdina už jedno peklo prežil (a boli to vskutku Ťažké časy),
väzenské peklo, ak už nič iné, aspoň malo svoje pravidlá... Scénár opäť výborný, nechýba ani šokujúca pointa, no a prepracovanejšia kresba už len dotvára celkový estetický dojem. Niet čo dodať, plný počet. A už sa vrhám na ďalšiu časť!

hroubek
30.11.2018

Constantine se dostal z vězení a vydává se na svou cestu za odpuštěním. Jenže v případě Constantinea se věci vždycky zvrhnou a pokazí. Komiks má parádní úvod a skvělou atmosféru. Dost mě potěšil i nástup nových postav, které jsou zajímavé a pracuje se s nimi dobře. Můj problém přichází z příběhem, který mě sice bavil, ale nestrhnul. Pointa byla parádní, přesto cesta k ní nebyla, tak zajímavá jak by měla. Spoustu věcí mě zde přišlo fakt moc dobrých, ale jako celek, to na mě tolik nefungovalo. Nicméně Azzarello umí vykouzlit tu správnou atmosféru, a Frusin má luxusní kresbu.

dexterman
02.03.2018

Tak o čem to vlastně bylo ? No Constantine se jede omluvit vdově a skončí to u Nechutného porna ? Kresba je úžasná ale popravdě pořád čekám na nějáký super příběh ve kterém si užiji i trochu té magie . Ale čte se to prakticky samo což je fajn .

1