Frizer Frizer komentáře u knih

V jako Vendeta V jako Vendeta Alan Moore

Grafická stránka díla je již notně zastaralá....opravdu se na to nekouká moc hezky , oproti Z Pekla nebo Watchmen...jejichž vizuál odolal zubu času, může být zde kdekdo zklamán. Příběh jako takový není špatný....bohužel jsem četl dříve 1984 a viděl film Brazil....Vendeta mi bohužel přijde jako slabší odvar a až moc velká inspirace, až kopie. Moore je sice Moore, Vendeta pro mě zůstává ale slabším dílem.

11.09.2023 4 z 5

Vzpomínky ledu Vzpomínky ledu Steven Erikson (p)

Vzpomínky Ledu jsou asi nejvíc akční, dynamický a zábavný díl celého Malazu. Třetina knihy je jedna velká bitva, poměrně dobře zpracovaná. Rychlý Ben ukazuje co umí a ostatní Paliči mostů mu zdatně sekundují. Balast typu.... dinosauři se šavlema, šamanka s x osobnostmi a Barghasty jsem schopen překousnout. Kdyby se kniha osekala od nesmyslů a zbytečných linek na polovinu, bude to skvělá Fantasy jízda....takhle jen klasický, lepší Erikson.

03.09.2023 5 z 5

Hrdinové Hrdinové Joe Abercrombie

Tahle kniha je diamant a kdokoliv kdo se považuje za fanouška fantasy jí musí mít dávno přečtenou. Druhé čtení, resp. poslech po deseti letech. Audioverze (AJ) je 10/10 bez debat už jen za Gorstův hlas. Příběh má poměrně malý záběr....jedna velká bitva a následky poté..z různých pohledů..o to ale nejde....celá kniha je napěchovaná takovou sbírkou postav až je to skoro neuvěřitelné. Každá z nich má svůj moment, každá má své místo a nikdo nepíše lepší vnitřní pochody než Joe. Whirrun of Bligh, Corporal Tuny, Bremmer dan Gorst jsou jen tři z přehršle postav které vás pohltí a nepustí dokud knihu nedočtete. Poté co jsem přečetl od Joa vše dostupné...řadím Heroes na top žebříčku společně s Trouble with Peace.

10.08.2023 5 z 5

Princ bláznů Princ bláznů Mark Lawrence

Mám rád Fantasy kde je hlavním hrdinou "underdog" což Princ bláznů splňuje skvěle. Jalan si myslel že život profláká jako x-tý potomek královského rodu a nic než záplavy kurev a alkoholu ho nepotká. Jak moc se mýlil. Jako úvod do trilogie slouží dobře, akce je dostatečná a vztah mezi Jalanem a Snorrim (typický severský hrdina) je skvěle napsaný....knížku občas shazují "humorné scény" ale to se dá přežít.

29.06.2023 4 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Kratky, odpocinkovy pribeh...cteno v originale. Jako jednohubka mezi složitějšími sagami poslouzi skvele. Postavy jsou sympaticke, budovani kavarno/pekarny je uveritelne a celkove se kniha cetla moc dobre.

22.06.2023 4 z 5

Moc Moc John Gwynne

Knizku jsem dnes docetl v AJ. Nemyslim ze bych byl zcela dusevne zaostaly, ale tohle se nedalo. Tok pribehu nesel zadnym zpusobem sledovat...autor vas zahlti mnoha postavami a skace z jedne na druhou tam a zpet, tam a zpet...aniz by vysvetlil proc by vas meli jakkoliv zajimat...nic, nada, nula. Zadna charakterizace nic. Svet je plochy a nudny, nedozvite se temer nic...lesy a baziny a hory...tot vse. Kralu je v knize tolik, ze se v nich neda orientovat. Po case zjistite ze je cela kniha vlastne jedno "fantasy klise". Kovar/posluhovac/ farmar se vydava na cestu...proti tomu nic...ale zatimco vsude jinde jde max. o tretinu knihy....zde je to cela kniha. Svet neni prokresleny, postavy ploche a zamenitelne....nic zajimaveho jsem nenasel a ze jsem se snazil. Lepsi pribeh si muzu kdykoliv napsat sam. Nicmene je to skoda, protoze druhy a treti dil jsou dle mnoha naprosto uzasne. Ja to bohuzel nezjistim...Hunger of Gods mela obcas podobne neduhy, ale tam uz je trochu souvisly pribeh.

21.06.2023 odpad!

Jako pára nad Texasem Jako pára nad Texasem Garth Ennis

Začátek jedné z nejlepších "devadesátkových serií". Garth ve své nejlepší formě když byl ještě mlád a sršel nápady. Vlastně je to takový komiksový Tarantino a nejsem si jist jestli by v době Ságy a Paper girls mohl tento komiks dnes vyjít v nezměněné formě. Náctiletí čtenáři si příběh užijí více, ale i starším má co nabídnout. Seriál nebrat.

01.05.2023 5 z 5

Azhareida - Bitva o Gelidor Azhareida - Bitva o Gelidor Tomáš Petrásek

3,5...prvni pulka knihy je velice dobre napsane Hard-Scifi se zajímavými prvky korporaci, vykoristovani a setkani s novym druhem. V podstate srovnatelne se svetovou tvorbou....rikal jsem si, ze konecne vzniklo neco paradniho i v mistni tvorbe...aby knizka nabrala v druhe puli nehezky obrat v jakysi pokus o spionazni, korporatni thriller s mnoha nahodami a ne uplne logickymi zavery. Skoro jako by autor nevedel jak dal, tak zmenil zanr a v tom jiz nebyl tak silny v kramflecich. Mozna za to muze editor, kdo vi. O zazrak na mistni pomery se tedy nejedna, ale ani neurazi.

30.04.2023 4 z 5

Šunkový nářez Šunkový nářez Charles Bukowski

Nevím jestli "mladí intelektuálové" dnešní doby Charlese ještě čtou a debatují nad jeho dílem obklopeni kouřem venkovních modelů, ale snad ano. Chinaski je prase a dobytek, ale tak to má být. Je potřeba mladým ukazovat že i život má své stinné stránky a obláček z vatičky bezpečí a rodinné lásky se může zhroutit jako domeček z karet a pak je to již jen na vás.

21.04.2023 5 z 5

Sága 8 Sága 8 Brian K. Vaughan

Tímhle dílem šla celá Sága do....nacpat do jednoho komiksu tolik zbytečných situací a událostí jen proto, aby jakoby šokoval....wtf.
2 hvězdy za grafické ztvárnění.

17.04.2023 2 z 5

Stále ve střehu Stále ve střehu Michael Atamanov

Pořád velice zábavné a oddychové. Sice už jsem narazil na mnohem lepší díla Lit žánru....zejména Wandering Inn, ale kniha by vás měla bavit. Jediné co bych vynechal je "reálná" linka a zaměřil se jen na upířího goblina, bylinkáře jakožto originální a zajímavou postavu.

17.04.2023 4 z 5

Ryby - Útok z hlubin Ryby - Útok z hlubin Džundži Itó

Na to jak byla kniha různě vychvalována mě nijak nezaujala. Ito a body horror mě bohužel nijak neoslovuje, ale chápu co na tom může lidi bavit. Kresba je skvělá, ale na scénáři by to chtělo zapracovat....takový hororový minimalismus.

11.04.2023 3 z 5

Dům mrtvých Dům mrtvých Steven Erikson (p)

(SPOILER) Politika, zrada, mnoho nových postav, pobíhání po poušti...ještě že je tu Mogora a Iscaral Pust....ti jsou skvělí....první čtení mě moc nebralo, druhé již bylo lepší....Koltainův řetěz bylo poměrně zábavné čtení....trilion epizodek okolo už tak moc ne. Mnoho lidí zmiňuje jak je konec krutý atp...krutý možná, ale určitě ne logický....už vidim jak se deset tisíc vojáků vzdá jen tak bez jakékoliv známky odporu a nechá se ukřižovat po tom co prožili v řetězu. Blbost. Nicméně " pouštní fantasy" vcelku můžu, takže tak 3,5

05.02.2023 4 z 5

Královská krev Královská krev Raymond E. Feist

Parádní příběh královských dvojčat. Potkáme pár starých známých, ale hlavně se objeví jedna z nejzásadnějších postav ságy a to Nakor. Staříka tahajícího pomeranče ze své mošny jeden za druhým si snad musí oblíbit každý. Poprvé se také pořádně podíváme do Keshe...inspirace Persií a Egyptem je jasná....Některé z postav se nedočkají štastného konce ale tak už to chodí a oba hlavní hrdinové jsou dostatečně zajímaví abychom jim fandily....samostatný příběh jako Stříbrný trn, který postupně směřuje k Hadí sáze..

19.01.2023 5 z 5

Alice Cooper: Poslední pokušení Alice Cooper: Poslední pokušení Neil Gaiman

Takový "emo-gothic" příběh který v 90. letech ještě frčel. Cure a Alice Cooper byli stále aktuální a záhadný principál cirkusu mohl být hrůzným antagonistou. Inspirované nejspíš Bradburyho "Something wicked this way comes". Vizuál není špatný a na jedno přečtení fajn, ale v běhu let neobstojí a celé mi to přišlo přitažené za vlasy již před dvaceti lety. Neil umí lepší.

16.01.2023 3 z 5

Dědic impéria Dědic impéria Timothy Zahn

Fajn příběh...hvězdou je samozřejmě admirál Thrawn, poprvé se setkáváme s Marou Jade.
Ve své době po SW suchu to musela být naprostá bomba....nyní téměř 30 let po vydání až tak moc ne, ale pořád je to mnohem lepší než cokoliv co následovalo po první trilogii....asi kromě Andora nyní a některý komiksových příběhů.

16.01.2023 4 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Stejné jako první díl. Patrick opět píše velice hezky o ničem. V celé knize se v podstatě nic zásadního nestane. Hlavní postava je Mary Sue, ale musíme se dobrat k tomu proč vůbec. Celou knihu čekáme nějáké zásadní odhalení ale to nepřichází, nicméně napsané je to velice pěkně....to nejspíš stačí aby se to ve všech žebříčcích vyšvihlo vysoko.

Patrick nicméně trilogii nikdy nedokončí, raději tráví čas na Twitchi a natáčí ublíženecké videa o tom jak ho všichni šikanují. Vybírá peníze na charitu pod příslibem zveřejnění nových kapitol nicméně sliby neplní....jeho kmenový vydavatel je z něj nešťastný, protože jim Patrick neustále lže....a mnohem více zábavných věcí Patrick dělá.....no prostě kvalitní charakter.

29.12.2022 3 z 5

Karty jsou rozdaný Karty jsou rozdaný Garth Ennis

Vizuální stránka komiksu je poměrně úděsná. Příběh relativně ok, celkový nápad ve své době originální, ale v tomto případě neobvykle platí že seriál je mnohem lepší.

29.12.2022 3 z 5

Pod dekou Pod dekou Craig Thompson

Výborný komiks pro dospívající, ideální pro kohokoliv ve věku 13-17 let. Dospívání, první velká láska, otázky víry....a mnohem více. Není to špatné, ale dnes po skoro 20 letech od prvního čtení by mi z toho asi praskla hlava.

23.12.2022 3 z 5

Nahý oběd Nahý oběd William Seward Burroughs

Naprostý nesmysl...ale když se minimálně dost zhulíte a je vám náct, tak ve vás kniha může otevřít mnohé. Možná si k četbě můžete dát ještě houby a pustit si film jako pozadí. Zážitek umocníte. Jedna z mála knih kde můžete stránky přeskládat jakýmkoliv způsobem a pořád bude dávat stejný smysl.

23.12.2022 3 z 5