freddy18 freddy18 komentáře u knih

Počátek Počátek Dan Brown

Moje první kniha od Browna, a jsem nadšený. Děj napínavý a svižný, za mě žádná hluchá místa v knize. Spousta zajímavých faktů z historie a umění, které mě kniha nutila si dohledat a prohlédnout :) Atmosféra v knize mě bavila a vtáhla, četl jsem to dva večery

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Tuhle knihu ze sebe asi nikdy nedostanu. Vytáhl jsem si ji u maturity a už tehdy jsem jí měl plnou hlavu takže bych o ní dokázal mluvit hodiny :). Opravdu zvláštní, morbidní, psycho příběh, který si musí každý prožít sám. Já se z těch keců Karla Kopfrkingla nikdy nevzpamatuju :-D Rozhodně přečíst!

08.10.2018 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Hrozná doba. Šílený stalinistický režim, ale skvělá kniha, která nám to krásně popisuje, a to bez servítek a cenzury. Do toho všeho napasovaný děsivý, autentický příběh Andereje Čikatila. Nemám co vytknout. Temná atmosféra by se dala krájet. Chystám se na další díl, a doufám, že nezklame, protože Dítě 44 nastavilo laťku dost vysoko.

Sestřelen Sestřelen František Fajtl

Skvělá kniha,která se ke mě dostala při vyklízení babiččiny knihovny, a já věděl proč po ní sáhnout. Napínavý autobiografický příběh našeho národního hrdiny. Jeho krušná cesta napříč okupovanou Francií a dalšími nepříjemnými místy je opravdu skvělý příběh, který zachycuje atmosféru téhle mrazivé doby. Doporučuji přečíst, určitě knihu jen tak neodložíte.

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Tato kniha mě neskutečně nadchla. Skvělé čtení, a zajimavé téma, které je mi prostě blízké. Kniha pro mě byla napínavá a strhující, a to tak, že jsem ji přečetl na jeden zátah. Bezmoc, kterou jsem pociťoval skrze hlavního hrdinu byla vážně silná, a nenechávala mě chladným. Když po přečtení začnete přemýšlet o paralelních vesmírech, rozhodně se vám pomalu začne kouřit z hlavy nad všemi možnostmi těhle realit. Silnější zážitek z knihy určitě budou mít lidé, kteří se těmito teoriemi zabývají a nevyvracejí si možnost existence dalších vesmírů, ale rozhodně doporučuji všem!

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Silná kniha, která na vás zanechá stopu. Neni to jednoduché čtení a chce to opravdu vnímat text a pamatovat si jména a místa abyste z toho něco měli. Hlavní hrdina byl velice jedinečný člověk. Pro mně jedna z nejlepších knih z válečné literatury. Film mě zdaleka nebavil tak jako kniha :)

24.05.2018 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Skvělá a čtivá kniha, s mrazivou atmosférou, která nám dává možnost " prožít " život s jedním z největších, a nejhorších vrahů historie. Je to silný příběh, přesto by knihu mohli dočíst i slabší povahy. Četl jsem daleko horší, a barvitější děje o zrůdnostech v Osvětimi. Doporučuju všem, ke knize se sám budu vracet.

23.04.2018 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Za mě skvělá kniha. Čtení občas sice trochu zmatené a nepřehledné. Téma je však tak aktuální a děsivé, že Vás to donutí si knihu dočíst. Dnešní svět je opravdu postavený na hlavu, ale Blackout opravdu není řešení. Tak snad někoho nenapadne si brát z knihy inspiraci. Peace.

28.10.2018 4 z 5

Továrna na smrt Továrna na smrt Erich Kulka

Hodně drsná kniha, která by měla jak píší autoři putovat dál. Je opravdu neuvěřitelné, a těžko představitelné co všechno se dělo v této době. E.Kulka a O.Kraus vám to jako bývalí vězni popíší tak autenticky, že se v táboře ocitnete, a začnete přožívat ty muka s nimi. Za mě nejlepší kniha o Osvětimském táboře vůbec. Mnohým může otevřít oči, proto doporučovat dále!

11.03.2018 5 z 5

Nacistická kněžna Nacistická kněžna Jim Wilson

Nacistická kněžna je pro milovníky historie, a předválečného období určitě dobrá volba. Nečekejte žádný velký hlavní příběh. Kniha obsahuje opravdu spíš jen fakta, události a důležitá i méně důležitá jména z předváleč. období. Občas jsem se v knize mezi těmi všemi daty, a jmény ztrácel, ale jinak je to napsané celkem čtivě, určitě se ke k ní ještě vrátím. Doporučuji každému, kdo se vyžívá v historii. Pro běžného čtenáře to může být nuda.

05.03.2018 4 z 5

Skvělá kniha, která obsahuje spoustu zajímavých a hlavně důležitých historických faktů. Příběh samotný byl také hodně silný, a kvalitně propracovaný, rozhodně jsem se u knihy nenudil, několikrát během četby se ve mě vzedmula velká vlna emocí, a to je to co u knih hledám. Kdo miluje historické romány, určitě by po knize měl sáhnout.

Duchovní rozvoj člověka Duchovní rozvoj člověka Osho

Moje první kniha od autora a jsem spokojený. Nevšední a velice zajímavá témata.
Stojí za přečtení.

17.01.2019 5 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Maturitní kniha :) Rád se k ní vracím. Milá a poučná báseň. Neznám nikoho kdo by ji neměl rád.

08.10.2018

Z Dachau do Dne vítězství Z Dachau do Dne vítězství Helen Fry

Willy Field to teda rozhodně neměl jednoduché. Obdivuju všechny lidi kteří se takhle poprali s tím šílenstvím co tu bylo, a ještě o tom dokáží mluvit. Příběh stojí za to si přečíst, a nechat se přenést s Willym do dob které si dnes můžeme jen stěží představit. Buďme vděční za to, co máme :) Doporučuji.

24.05.2018 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Knihu jsem si užil :) za deštivého, líného dne jsem jí sfoukl za odpoledne , čte se to samo je to dost jednoduše napsaný a děj se nevleče. Napínavé a tajemné. Doporučuji.

24.05.2018 4 z 5

Reflexologie Reflexologie Inge Dougans

Skvělá kniha! Provede Vás reflexní terapií od žačátku krok za krokem, dozvíte se zajímávé informace o svém tělě, a třeba najdete i odpovědi na nějaké Vaše nevysvětlitelné zdravotní problémy. A to nejlepší, techniky reflexologie opravdu pomáhají. :) Doporučuji.

08.10.2018 5 z 5

Odkaz Stonehenge Odkaz Stonehenge Sam Christer (p)

Příjemná oddychovka, která je svižná a ve které příběh nikde nevázne. Krátké kapitoly se čtou rychle, a jednoduše. Příběh je určitě k zamyšlení :) Konec mohl autor na můj vkus více rozvést.

25.03.2018 4 z 5