Francoa Francoa komentáře u knih

Plaváček Plaváček Martin Goffa

Třetí příběh od Goffa, zase velmi čtivé a zajímavé.Na konci rozuzlení do dvou případů.
Trochu méně vtipných hlášek, než v předchozích dvou příbězích.Konce mi trochu nevyhovují, proto vždy musím ubrat hvězdičku.První případ nedořešen, druhý typicky české řešení.Určitě si zase něco přečtu, protože jinak príma čtení.

19.05.2018 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Knihu jsem četl v roce 1970, četla se mi velice dobře,humor pro mě spíše úsměvný.Autorka mi tenkrát nejvíce potěšila odstavcem,kde bábinka jim večer předčítala knihy a nejraději měli Zaneho Greye ,mého nejoblíbenějšího autora..

14.03.2013 4 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Jako kluk jsem knihu četl mnohokrát a velice jsem jí miloval.naposledy jsem jí četl asi v 17.Zdeněk Burián je nedostižný,krásně doplňuje příběh.Holt,knihy se musí číst ve správném věku!Počet vydání mluví za všechno!

02.03.2012 4 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Na prvotinu velmi dobré čtení.A hlavně jsem spokojen, že je vše v celku vysvětleno, né jako v jeho dalších příbězích, které také jsem četl jedním dechem, ale konce byly zklamáním.

02.03.2023 5 z 5

Klášterem obchází ďábel Klášterem obchází ďábel Jan Bauer

Na odpočinek dobrá kniha, jen tak si číst, nechat plynout děj a nakonec zvítězit.Stejný princip jako Vondruška ve slabším podání.Jednou za čas se to dá docela číst.

03.12.2019 4 z 5

Podvedená Podvedená Charlotte Link

Už jsem četl několik knih spisovatelky Link-ové, tahle se mi zdála nejlepší, jsou to skutečné romány s kriminální zápletkou a málokterý spisovatel detektivek se jí v tomhle vyrovná.I když jsem ke konci tušil jak to je, tak se četlo výborně.Pro mně kvalitní román.

08.10.2017 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Prozatím se nemohu nějak začíst, vždy přečtu pár stránek a odložím.Začnu číst jinou knihu a většinou s chutí přelouskám.Knihu jsem koupil použitou za babku, tak snad jí někdy přečtu.Pak se uvidí, co s ní dál.

12.09.2017

Zmizelá karavana Zmizelá karavana Zane Grey

Výborný dobrodružný román o osidlování Divokého západu.Zase dokonalé prolínání fikce ze skutečností, vystižené charaktery postav a jako vždy nádherná příroda.Pěkný, dobře se čtoucí román Zane Greye.Marně by jste hledali něco podobného u jiných autorů westernů.

19.04.2016 5 z 5

Román o růži Román o růži Vlastimil Vondruška

Mé první setkání s historikem Vondruškou a jeho knihou.Hodně jsem o něm slyšel, něco i přečetl.
Dobře se četlo, stačilo vzít malou knihu dvakrát do ruky a bylo hotovo.Zdá se mi, že historie je pouhou kulisou pro dobrodružně-detektivní příběh, odlehčený trochou humoru.Docela rád si několik knih autora přečtu, až se budu chtít pobavit, v tom určitě nezklame.

02.12.2015 4 z 5

Čekání na krále Čekání na krále Bohumil Říha

Četlo se mi velice dobře a příběh byl ještě zajímavější než předchozí díl.Současný spisovatel by to napsal asi moderněji (milostné vztahy) a pod..Těším se, až si v místní knihovně vypůjčím další díl.Nechápu, jak tak pěknou pohodovou knihu někdo nedokáže dočíst.Třeba čtenářka Baauuu.

06.10.2015 5 z 5

Osud motýlka Osud motýlka Jaroslav Velinský

Již čtvrté setkání s knihou Kapitána Kida, stále stejně dobré, vystižená doba v které se příběh odehrává a vtipné hlášky Oty Finka.V naší knihovně mají už jen několik knih autora a tak mi jeho příběhy budou scházet.

17.11.2014 5 z 5

Zlomený šíp Zlomený šíp Elliott Arnold

Snad nejlepší kniha o indiánech jakou jsem četl.Je to historický příběh,jak Američané se chovali k původním obyvatelům a stále porušovaly dohody.Nádherný příběh přátelství dostavníkového jezdce,později vládního zvěda Toma Jeffordse a skutečného náčelníka Apačů Cochiseho.Jestli se Karel May něčím mohl inspirovat pro napsání Vinnetoua,tak jedině tímhlé historickým příběhem.Možná si v nějakém časopise přečetl zprávičku o přátelství Apačského náčelníka s bělochem.Spisovatel Stingl píše,že se inspiroval Gerominem,ale ten bělochy nenáviděl, než se umoudřil v rezervaci (samozřejmě měl k tomu důvod).Od roku 1969,kdy jsem knihu četl několikrát,později o ní půjčováním přišel a znova si jí v roce 1994 pořídil,jsem jí už zase 2× přečetl a určitě ještě několikrát přečtu.Film mě velice zklamal,mohl by to být nádherný velkofilm,stálo by za pořádné natočení.

09.04.2013 5 z 5

Ilustrátor Zdeněk Burian Ilustrátor Zdeněk Burian Vladimír Prokop

Knihu jsem si zase přečetl,protože jsem navštívil výstavu ilustrací Zdeňka Buriana v Obecním domě v Praze.Uvědomil jsem si,že to byla vlastně taková minivýstava, i tak mi potěšila.Kniha skutečně mapuje jeho velkou pracovitost a nádheru ilustrací.Pro obdivovatele malířského umění Buriana je kniha nepostradatelná.

14.03.2013 5 z 5

Jak jsem potkal ryby Jak jsem potkal ryby Ota Pavel

Povídky jsem četl ve vydání v roce 1981 společně s povídkami Smrt krásných srnců,hodnotím celkově 4 hvězdičky,některé výborné něco průměr.

12.02.2013

Monology Monology Milan Kundera

Ano,mám verše docela rád.Rodiče měli doma celou řadu Básnický almanachů z Odeonu,vše jsem zhltal.V pubertě,když jsem přečetl MONOLOGY ,jsem byl knížečkou uchvácen a pod jejím vlivem jsem začal také veršovat.Obzvlášť jsem měl rád Nedotýkej se mne,Bojím se tvé lásky,Ne ty nevíš,Proč si tak krásná,Kdybys tak raději mlčel a Jediná slina ve vlasech Venuše,které jsem znal nazpaměť a ještě teď po tolika letech si některé úryvky pamatuji.Knížečka veršů se ke mně dostala ve správném věku.I dnes si je občas přečtu , stále mi zaujmou a považuji je za velmi výstižné!

05.04.2012

Století Zdeňka Buriana Století Zdeňka Buriana Vladimír Hulpach

Kresby a obrazy Zdeňka Buriana obdivuji od dětských let a v Praze jsem nevynechal skoro jedinou výstavu.Pro mne byla kniha pěkné čtení,ale hlavně pastva pro oči.Za reprodukce kreseb,obrazů a fotografie dávám 100%,ale za text 80%.Vadí mi neseriozní věta, kdy autor publikace píše o vzniku trampského hnutí::"a velmi často vydávaného,dnes
již téměř zapomenutého autora kovbojek Zane Greye."Ta věta je vůči Z.G. nečestná
né-li přímo lživá.Nevím,zda-li to byl úmysl nebo neznalost? Uvážíme-li,že i v dobách
budování socialismu(doba byla pro tento druh literatury nepříznivá) zde vyšlo 10 knih
(1966 až 1979)Zane Greye a dvě dokonce v reedici,v celkovém nákladu hodně přes
900 tisíc,tj.bezmála milion výtisků a po roce 1989,zde vyšlo přes 75 titulů mnohé i v několika reedicích,z toho 30 prvních překladů do češtiny.Který americký autor tohoto dosáhl?A Zane Grey stále vychází nejen v U S A ,ale i v celém světě.Tak jak může seriozní autor napsat :"dnes již téměř zapomenutého autora"Ještě jedna poznámka:Zane Grey
patřil mezi nejoblíbenější spisovatele malíře,jak píše dcera Eva Hochmanová - Burianová
a jak on sám se zmiňuje v novinovém článku V oáze podolské romantiky.O tom se autor
publikace pan Hulpach ani slůvkem nezmínil!Přesto v knize,čas od času rád listuji.

30.11.-0001 4 z 5

Záskok za pánaboha Záskok za pánaboha Pavel Jansa

Již čtvrtá kniha od autora , která mi zase bavila, vrací se do minulosti a vzpomíná s nádhledem s trochou nostalgie,Příběh probíhá ve dvou rovinách vcelku zajímavě, někdy i vtipně.Čte se dobře a nenudí.Tak že, si zase někdy něco přečtu.

13.01.2023 4 z 5

O život princezny O život princezny Jan Bauer

Četlo se mi dobře.Děj docela ubíhal, dost proměnlivý a zábavný.Oddychové čtení pro každého, kdo nehledá nějaká velká moudra a chce se jen pobavit a odpočinout si.

05.11.2020 4 z 5

Divoký Západ - kroniky a legendy Divoký Západ - kroniky a legendy Jana Rovenská

Dobrá, zajímavá kniha pro všechny, kteří čtou westerny, nebo si nějaký western chtějí přečíst.
Dá se přečíst vícekrát.

18.12.2019 5 z 5

Mike Klondyk Mike Klondyk Merrill Denison

Jedna z nejlepších a nejhezčích dobrodružných knih o historii zlaté horečky na Aljašce.

18.12.2019 5 z 5