Osud motýlka

Osud motýlka https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5355/osud-motylka-5355.jpg 5 59 12

Discret (Ota Fink) série

Pro vysvětlení záhadného úmrtí krásné vietnamské číšnice se Otakar Fink se svým kolegou Janem musí odvážit až mezi ostré hochy z Military klubu na Libeňském ostrově... Telefonické výhrůžky, matoucí informace, falešní svědkové a policie, která Finkovu vyšetřování nepřeje, protože už svého vraha má... V roce 2007 vydalo v edici „Kapitán Kid“ Nakladatelství PRIMUS, Praha ve spolupráci s nakladatelstvím KAPITÁN KID, Libouchec. V Nakladatelství PRIMUS vydání první.... celý text

heavy66
21.10.2023 5 z 5

Detektiv Ota Fink – zkratka jako Občanské Fórum – řeší zapeklitý případ zavražděné servírky. Autor na krátkém úseku dokáže postavit několik hodnověrných zápletek. Rasově motivovaná vražda, vyřizování účtů v komunitě, nenaplněná láska - co bylo osudem motýlka z exotické restaurace Hongkong? Jako vždy nechybí osobitý humor a Miss Euroregion, která pije skotskou a o detektiva se zajímá víc, než by mělo být, vzhledem k jeho věku, obvyklé.

jprst
15.04.2023 5 z 5

Tak jak to autor umí, opět předkládá případ s promyšlenou zápletkou s překvapivými zvraty, doplněný povedenými dialogy s vtipnými hláškami, slušnou porcí přijatelného humoru, prostě prima počtení.

p0stm0derna
17.07.2022 5 z 5

Když je na první stránce obrat ..."ruce jsem měl různě po kapsách..." a na druhé stránce "...v kanceláři jsem seděl jen proto, že se tam pro rozbitá kamna sedět nedalo, kdyby se tam sedět dalo, seděl bych doma..." tak je myslím skvěle odstartováno. Navíc to vydrží po celou knihu. Fink zde dokonce nejen klabosí, ale dokonce i vyšetřuje, dopajdá se i do zajímavého prostředí, setká s poutavými postavami a zazáří v uspokojivé pointě. Takže jedna z nejlepších porevolučních Finkovek je tu. Někdy Velinský navléká své dokonalé literární šatstvo na modelky s rozpadlými kostrami, ale tento zvlášť zdařilý model obepíná modelku bezchybných křivek.

Luigi1
03.03.2022 5 z 5

Ikdyž je to Fink tak jsem si počet.

kolacky
21.02.2022 5 z 5

Připojuju se k nadšeným komentářům kolegů finkomilců. Vynikající čtení. A kupodivu se mi zamlouval i military klub Titanic.

konicekbily
29.11.2021 5 z 5

Kniha má všechno, co jsem od ní očekával. Promyšlená zápletka, postupně rozplétaná, v závěru vysvětlená a celá kniha napsaná stylem, který mi sedí. Moc hezké dialogy, krásně popsané postavy a vhodně nastavené obraty v ději. Ani humorem autor nešetřil!

faba
02.11.2021 5 z 5

Kapitán Kid opět nezklamal.
Jeho pojetí příběhu, jazyka, humoru, akce, postav je jedinečný a pro mě je svátek číst jeho knihy. Není kniha, kterou bych nebyl schopen přečíst za jeden den. Ale nechci. Šetřím si to. Užívám si příběh a čekám na jeho jemný humor, který se někdy převrhne v takovou srandu, že pláču smíchy. V každé knize se taková část najde. Aspoň u mě to tak funguje.
A protože jsem se pana Finka nenabažil naplno pokračuji dalším dílem. Huraaaaa. :-)

Nočnípták
16.11.2020 5 z 5

Moje láska k Otovi Finkovi a obdiv ke Kapitánu Kidovi překonali to krušné ráno, které následovalo po pročtené noci. A to už jsem kdysi knihu četla. Prostě ZÁŽITEK. Moc všem doporučuji.

Česneksmedem
19.09.2020 5 z 5

Takřka šest let od posledního komentáře. To je škoda, že se tahle kniha tak málo čte. Byla to docela klasická Finkovka, kde hlavní hrdina Otakar není neprůstřelný a není ani bez chyb, přesto si troufám říct, že většině čtenářů musí být sympatický. Pohodová, velice příjemná detektivka, která si zaslouží vaši pozornost.

Francoa
17.11.2014 5 z 5

Již čtvrté setkání s knihou Kapitána Kida, stále stejně dobré, vystižená doba v které se příběh odehrává a vtipné hlášky Oty Finka.V naší knihovně mají už jen několik knih autora a tak mi jeho příběhy budou scházet.

tenax
14.08.2013 4 z 5

Zase velmi zábavné, napínavé čtení. S každým dílem se mi "Marlowe" Fink líbí víc. Stihl jsem přečíst za jednu noc a vůbec mi nescházelo spaní.

marlowe
10.06.2013 5 z 5

Velice solidně napsaná detektivka – a v porovnání se SOUČASNOU českou detektivní produkcí dokonce naprostá špička.
Nejspíše by se v ději našlo pár věcí, které se možná mohly udělat trochu jinak, ale s přihlédnutím k bezkonkurenční práci s jazykem (především ke schopnosti psát nádherné „Chandlerovsky“ třeskuté dialogy), nemohu tady neuvést parafrázi jednoho moudra dnes už téměř bezvýznamného politika: „Kdo z vás to umí?“
Bez uzardění pět hvězdiček!

Kniha Osud motýlka je v