Spravedlivá pistole

od:


KoupitKoupit eknihu

Parta trampů najde v chatě nad městem pistoli a chata pak v noci i s kusem lesa za záhadných okolností vyhoří. V parku kdosi postřelí mladou dívku, tajemný Kalous věští po telefonu smrt a nad vším se vznáší temné stíny zločinů ještě mnohem vzdálenějších. Komu se smrt vyhne – a koho ztrestá Spravedlivá pistole? První případ Augustina Velikého, kriminalisty na penzi, jeho bohémských přátel malíře Jozífka Smetany a sochařky Gréty Hornové a také nadporučíka VB Dvořáka, který u nich často hledá inspiraci k dalšímu pátrání, nabízí i půl století po svém vzniku svižnou četbu, plnou napětí a svérázného humoru, okořeněnou dobovou atmosférou konce padesátých let a města pod horami, v němž i dnešní čtenář může poznat Liberec....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26913/spravedliva-pistole-26913.jpg 4.241
Série:

Augustin Veliký (1.)

Žánr:
Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, Dialog
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Přidat komentář
dagmar5477
26. listopadu

Detektivka s humorem ? A proč ne. Autor opět nezklamal.

Corso
30. července

Treba spomenut, ze su dve verzie, ja som cital tu prvu, znovuvydanu nedavno v MysteryPress ...(kupene ako ebook). Druha verzia je autorom upravena, udajne trosku upravene dialogy, nejake veci v ramci normalizacie pomenene. Takze asi som mal stastny vyber. Musim priznat, bavilo, prijemne citanie, dost neobvykla "detektivka", pretoze sa autor nedrzi takych tych overenych starych pravidiel ako pisat. Postav tam nebolo az tak vela, ale ja som sa napodiv stracal a obcas uvazoval, kto toto je???? A koniec trosku sklamal, ako to opisat aby som neprezradzal? No, proste sa riesia vlastne dva zlociny, aby nakoniec Augustin v poirotovskom session na zaver odhalil zlocin a pribeh uplne ale uplne z ineho sudka. Z naznakov v priebehu sa mozno nieco daloooo tusit... Kazdopadne, pre mna celkom prijemne prekvapenie, pana Velinskeho som nepoznal, v serii idem dalej.
PS: Jeej, on pokracoval v Stinadelskej trilogii?

nai.ivka
05. května

Zkusím jinou detektivku autora, tahle se mi nečetla dobře.

TeaPeter
12. dubna

Nebyla to špatná kniha, ale jsem na rozpacích z toho, jakým stylem je napsaná. Trochu to připomínalo Erbena, ale místy mi bodrost a jakási rozšafnost připadaly křečovité. Může to být tím, že kniha je už dost stará a tehdejší sloh dnes už působí divně.

Dimas
16. února

Moje první setkání s autorem a moc mě bavilo.
"Jste obdivuhodně geniální a zároveň nekonečně lehkomyslná," řekl Veliký.

OldřichHanton
09. ledna

Velinského detektivní prvotina, která sice ještě nedosahuje kvalit jeho pozdějších děl, ale rozhodně už má svoje kouzlo. Celý příběh je napsán poetickým stylem a mírnou nadsázkou, Vše ještě umocňují, na detektivku dost, květnaté popisy a dialogy. To s sebou bohužel přináší i to, že celý případ je trochu překombinovaný a těžko uvěřitelný. Na druhou stranu v knížce rozhodně nechybí humor i, na svou dobu docela odvážná, erotika.

southpaw
27.11.2017

První Velinského detektivka, první případ Augustina Velikého a jeho přátel. To, co autor vycizeloval v pozdějších knihách, je ve „Spravedlivé pistoli“ ještě mile rozevláté, rozšafné, místy neučesané, ale napsané s radostí a okouzlením z jazyka; prostě takové, jaké by první publikované texty měly být. Možná jsou některé pasáže trochu zkratkovité, možná by něco zasloužilo důkladnější vysvětlení, možná… K čertu s mumláním – když vás dostane hned první věta, není co řešit: „Nekonečně dlouhý muž se slámovými vlasy pil melancholicky vermut na zastřešené terase restaurace V sadech.“ Jiskřivá a opojná jako mladé víno, taková je tahle kniha.

marlowe
02.05.2013

Jsem trochu na rozpacích, jak vůbec knihu žánrově zařadit. DETEKTIVKA? Určitě. Ale ještě výstižněji by román charakterizoval termín GROTESKA! Protože „groteskní“ je tam úplně všechno: příběh, postavy, dialogy i způsob vyprávění.
Abych pravdu řekl, čekal jsem něco „trochu jiného“ – ale rozhodně jsem se při čtení nenudil. Zklamalo mě pouze závěrečné „rozuzlení“. Jenomže tak už to někdy u pana Velinského bývá…
V každém případě s chutí sáhnu po dalších dílech Augustina Velikého…