fons fons komentáře u knih

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Přiznávám, příběh je to dobrý, nadčasový a své kvality rozhodně má, ale mě se kniha z nějakého důvodu prostě tolik nelíbila a přednost dám raději jiným.

29.07.2012 3 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Úžasná kniha, která má duši a je napsaná tak, aby zahřála u srdce. Otevřenost Helenky a její vyprávění je skvostné a já si ho užíval, líbí se mi ta inteligentní nadsázka v době, kdy se děj odehrává. Ale "stala se mi taková nemilá věc", i přesto jak je kniha skvělá a já jí mam rád, přednost dávám nezapomenutelnému divadelnímu představení v čele s Bárou Hrzánovou v roli malé, tlusté Helenky!

Jeden den Jeden den David Nicholls

O této knize jsem se dozvěděl, když se podle ní natočil film. Byl oříšek sehnat jí v knihkupectví kdekoliv v mém okolí, až jsem na ní náhodou narazil v trafice na nádraží. "Nadělil" jsem si jí tedy pod stromeček a začetl se dřív, než si film pustím. Udivilo mě, jak poutavý, svižný a "jiný" romantický příběh se mi do rukou dostal. Není to ryze romantika, na kterou je většina zvyklá, ale o to víc mě bavila. Zajímavý vztah hlavních postav, mnoho nečekaných momentů, vtipných situací a hlavně nečekaný zdrcující konec, který jsem si musel číst několikrát, abych mu skutečně uvěřil. A film se mi líbí stejně jako kniha - jsem plně spokojen!

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Miluji Pelíšky a Pupendo. A to vedlo k tomu milovat i Hovno hoří. Je to skvělé, čtivé a já se v knize setkával se svým životem. Líbila se mi - moc!

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Před čtením této knihy jsem viděl komediální zpracování s Nicole Kidman, které se mi nelíbilo a bylo to předimenzované a americké. Jedno deštivé odpoledne jsem neměl co dělat a já si řekl, že si to přečtu, buď se mi to bude líbit nebo ne. A mě se to sakra líbilo! Bylo to úplně jiné než film, lepší, chytré, poutavé a já s napětím hltal stránku za stránkou, tudíž jsem to měl za odpoledne přečtené. Dnes se filmu úspěšně vyhýbám a říkám - "Ne, raději knihu!"

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Než se mi knížka dostala do ruky, její název mi evokoval nějakou usedlou povídačku, ale opak byl pravdou. Ještě teď mi naskakuje husí kůže při pohledu na její hřbet v knihovně. Ira Levin je zkrátka mistr mrazivé atmosféry a napětí. Tento román si velmi rád přečtu znovu, právě proto, že je to takové do detailu vyladěné dílo!

Dracula Dracula Bram Stoker

Tuto knihu můžu nazvat srdeční záležitostí, neexistuje jiná, kterou bych přečetl tolikrát (myslím že min. 14x už jsem jí zkousl), pokaždé mě něčím překvapí a především nenudí. Klasický příběh o nejslavnějším upírovi mě fascinuje od dětství (když mi bylo 7 přečetl jsem zkrácenou ilustrovanou verzi během večera) a ani teď pro mě neztrácí své kouzlo a já nadále budu hrdě vyzdvyhovat jeho kvality. Myslím si, že je to román, který přežije celá tisíciletí a bude nás nadále udivovat jakožto vrchol hororové tvorby!

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Tak z téhle knihy jsem unešený. Obdivuju, jak "moderně" je napsaná. Téma knihy je hodně mrazivé a v určitém pohledu je hlavní postava větší spratek, než by se dalo čekat a jeho neukojitelná záliba v ženách mě dost překvapovala. Ale i tak se mi román četl více než skvěle a upřímně lituji, že jsme češtinářku přemluvili, aby do povinné četby zařadila místo Miláčka "pár stránkovou" Kuličku, která mě osobně vůbec nebavila a cestu si k ní jako k Miláčkovi už neutvořím...

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Připouštím, že tento román nejvíce zasáhne ženy, ale i já musím přiznat, že to je jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četl. Pro mě zprvu zavrhovaná věc, především kvůli zařazení do povinné četby, ale o to více jsem byl z výsledku překvapen. Úžasně milé, příjemné a do (pro mě) krásné doby zasazené vyprávění o lásce, která mi přijde upřímná a skutečná. Jsem velmi spokojen, po přečtení jsem dal šanci dalším titulům z povinné četby a musím říct, že i filmové zpracování mi přijde velmi zdařilé!

Gejša Gejša Arthur Golden

Z celé mé knihovny je tento román asi můj nejoblíbenější. Jeho čtení beru jako určitý druh rituálu, vždy k němu musím mít konvičku s čajem. Miluju ten příběh, úžasně propracovaný děj a atmosféru. Musím i přiznat, že je to jedna z mála knih, co se nemusí stydět za svojí filmovou adaptaci, která se dle mě dostatečně drží děje a je neméně kvalitní. Gejšu mám přečtenou již několikrát a v blízké době se na ní znovu chystám!