Fizulka71 Fizulka71 komentáře u knih

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Vemu-li v potaz, kolik bylo autorce let, když knihu psala, spadla mi čelist. Dokonale vymyšlené, skvěle napsané, neobvykle čtivé. Ač spíš pro čtenáře ve věku mých dětí, s chutí jsem si tento příběh přečetla a za mě jasně palec nahoru.

27.09.2017 4 z 5

Černá labuť vzlétá Černá labuť vzlétá Lee Carroll

Na první pohled: hmmmm... další fantasy....hmmmm....to asi nebude nic moc. Teda spíš nic než moc. Ale konalo se překvápko. Starý dobrý starokontinentální nadpřirozený potvůrky, žádný dlaci, upír jen jeden, a bez třpytek. Žádné překombinované složitosti, děj měl spád, za tři dny bylo přečteno. Za mě dobrý. Jdu ulovit druhý díl, zajímá mě, jak to s Garet dopadne. Užijte si čtení!

27.09.2017 3 z 5

Bosorkina dcéra Bosorkina dcéra Jana Pronská

Po přečtení téhle knihy je mi zase o kousek jasnější, proč muslimové tolik nenávidí katolíky. Jejich vzájemná zášť sahá tisíc let do minulosti, to nejde jen tak vymazat. Inkvizice byla nenažraná, pod záminkou Boží vůle páchala neuvěřitelné zlo a křivdy. Nejhorší byla ta španělská. Ve Španělsku ostatně inkvizice vznikla, takže se není čemu divit. Arabské lékařství a kořenářství je světově proslulé, myslím, že v tomto směru je nikdy nikdo nepředčil. Příběh Sorayi a Bernarda je sice krátký, ale opět plný akce, dojemných momentů a vášně. Užijte si čtení!

06.08.2017 3 z 5

Zradená ľúbosť Zradená ľúbosť Jana Pronská

Tak to byl hodně drsný romantický příběh. Jeden zvrat následoval druhý, když už si člověk myslel, že je všemu konec a bude happy end, pic kozu do vazu, zase se stal malér a svištělo se dál. Paní Pronská knihu opět nacpala dějem k prasknutí, takže za mě - do toho. Užijte si čtení!

03.08.2017 4 z 5

Zlatníkova chovanica Zlatníkova chovanica Jana Pronská

Další skvělá kniha od paní Pronské. Moc se mi líbí široký záběr, který ve svých knihách má, tu zlatníci z Krakova, tam osmanští janičáři, za kopcem Mauři. V každé knize najdeme jinou oblast Slovenska s jejími hrady a pevnostmi, které si hledám na internetu, abych věděla, jak ta stavba a její okolí dnes vypadá. Za sebe můžu jen doporučit. Užijte si čtení!

03.08.2017 4 z 5

Janičiarova žena Janičiarova žena Jana Pronská

Krásná historická romance, trochu drsná, ale takové to prostě v té době bylo.

02.08.2017 4 z 5

Verenica Verenica Jana Pronská

Opět výborná kniha. Taková temná harlekýnka. Ale co, středověk byl přece temný, takže příběhy z něj rozhodně nebudou srdíčka a jednorožci. Kniha je opět plná napětí, zvratů, srdceryvných momentů, při kterých i slza ukápne. Na necelých 250 stran dokázala autorka bez zaváhání vměstnat neuvěřitelné množství děje, takže se jeden při čtení vůbec nenudí, naopak se nemůže odtrhnout až do brzkých ranních hodin. Užijte si čtení!

29.07.2017 4 z 5

Hriech prvej noci Hriech prvej noci Jana Pronská

Moc pěkná krátká historická romance. Skvělá věc na dovolenou nebo deštivé podzimní dny. Děj rychle plyne, autorka se vyhýbá dlouhým popisům a vysvětlováním, její styl vyprávění strhne, nemohla jsem se odtrhnout do dvou do rána. Ráda si čtu slovenské knihy, udržuju si tak v povědomí tento jazyk, který je našemu tak moc podobný, navíc se mi vyjadřování autorky v knihách líbí, je takové zvláštně neotřelé. Vřele doporučuji na odpočinkové čtení. Užijte si ho!

28.07.2017 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Výborný. Výborný, výborný. Ještě lepší než první díl. Spousta překvapení a nepředvídatelných zvratů. Jsem trochu zklamaná z Nicka, naopak Paige je mi čím dál sympatičtější, je tvrdohlavá, bojuje za to, v co věří, a za ty, co potřebují její pomoc a které miluje, žádná překážka jí není dost velká. Jaxon mě ve finále v podstatě nepřekvapil. Abych to shrnula, nevím, jak přečkám ty měsíce, než vyjde třetí díl...

27.07.2017 4 z 5

Zrozena o půlnoci Zrozena o půlnoci C. C. Hunter (p)

Spíš než pro ženy bych to zařadila do Pro mládež. Nicméně, nápad dobrý, styl psaní bez zbytečných okolků, i když jsem celou dobu tak trochu čekala, kdy se TO stane. Stalo se to až na konci, i když jsem čekala trošku víc. Ale zase jsem si po odhalení totožnosti Kyliina vojáka poctivě zaslzela. Takže jdu na druhý díl. Užijte si čtení!

20.07.2017 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Velmi příjemné překvapení. Zpočátku kapáček zmatek, slovník pojmů vzadu hodil by se spíše na přední stranu, aby jeden věděl předem. Prvních pár stran se těžko trávilo, pak jsem se ale zahryzla a nešlo to pustit, dokáď jsem to celé nezdolala. Poklona autorce k vymyšlení a vykreslení vpravdě fantasmagorického světa, ve kterém jsou lidé s nadpřirozenými schopnostmi loveni a integrováni pod ušlechtilou záminkou ochrany nenadpřirozeného zbytku lidstva, jen aby vzápětí posloužili v lepším případě jako zábava, v horším jako gáblík jakési nadrase, jejíž pani šéfová trpí urputnou představou nenahraditelné jedinečnosti a hodlá v honbě za stále větší mocí požrat celý lidský svět. Děj rychle plyne, velmi dobře se mi četl, o zvraty a překvapení není nouze. Jo a pokud jde o tu milostnou zápletku, tak to beru, romaťyka prostě musí byť, i dyby na chleba nebylo... Jdu se pokusit sehnat Vidořád. Užijte si čtení!

20.07.2017 4 z 5

Dvojí spravedlnost Dvojí spravedlnost Patricia Briggs

Tak tenhle díl se vážně povedl. Ze série podle mě zatím nejlepší. Ze začátku se tak netvářil, Anna s Charlesem rozebírají svoje pouto, až se člověk začíná skoro nudit. Skoro. Ale pak to přijde, děj začíná nabírat na obrátkách a vyústí v naprosto nečekané finále. Ten konec mě vážně dostal, ale lze se divit, že se otec uneseného dítěte, které znásilnili a mučili, zachová jinak, když lidská justice naprosto selhala (opět)? Myslím, že ne. Pěkné počtení, nebudete zklamáni.

09.04.2017 4 z 5

Nevestin náhrdelník Nevestin náhrdelník Kat Martin

Kat opět nezklamala, příjemná romantická kniha, ve které není nouze o napětí, lásku a má kupodivu i děj, což u podobných romanci nebývá pravidlem. Hrdinky nejsou uvzdychané třasořitky, které omdlévají při každé změně počasí. Tory je tvrdý bojovník a její sestra do toho nakonec taky umí pořádně šlápnout, když chce něčeho dosáhnout.

03.04.2017 4 z 5

Loviště Loviště Patricia Briggs

Há, to jsem se pomněla! Zas o fous lepší druhý díl než ten první, to se běžně nestává. I když u Briggs jsme na to zvyklí, že... Miluju legendy o Gevaudanské bestii, viděla jsem o ní několik filmů, rovněž tak Excalibur, takže jsem si přímo blahem chrochtala

01.04.2017 4 z 5

Flirt Flirt Laurell K. Hamilton

Mno... jak to jenom... na tenhle díl jsem se těšila. Po Skin Trade, kde se to začalo slibně rozjíždět, jsem očekávala, že autorka naváže, děj bude gradovat a ... ono nic. Teda skoro nic. Jasně, jedná se podle sdělení autorky víceméně o takový mezidíl, jako byl Micah. Nicméně se taky cítím docela ošizená. Rozpačitá. Ovšem, vezmeme-li v potaz Inkubovy sny, ve kterém bylo zhruba tolik děje, jako ve Flirtu, ale s pětinásobným počtem stran (čtení pouze pro otrlé nebo naopak notně zoufalé), tak jako dobrý, no...

01.04.2017 3 z 5

Štvanice Štvanice Patricia Briggs

Zdálo se mi, že u posledního dílu s Mercy jakoby autorka ztrácela dech, přece jen deset knížek v sérii je slušná dávka. Ale chtělo to jen nabrat mírně jiný směr a už to zase jede! Jsem moc ráda za Charlesův příběh, on nakonec není tak děsivý, jak ho Mercy ve své řadě pořád popisuje. I když mazlík na gauč to taky rozhodně není... No a Asil? Snad ani netřeba jakkoliv komentovat.

27.03.2017 4 z 5

Spálená mrazem Spálená mrazem Patricia Briggs

Ze začátku se to moc netvářilo, únos, jako dobrý, Petera střelili, to mě dostalo, ale něco tomu scházelo. A najednou zvrat, upíři do toho, Vilda Mrazík to rozčís'. Nakonec bitka jak má být, špatňáci to odnesli, hurá! Jen ten Peter už se nám nevrátí...

21.03.2017 4 z 5

Říční znamení Říční znamení Patricia Briggs

Tak nestvůra v tomhle díle byla vážně libová, žravá jak kyselina a stará jak peklo samo. Nejvíc mě bral ne-tatínek Kojot, s tím chlápkem byla vážně sranda. Děj opět skvělý, měl spád, indiánské mystery postavy z jiného ranku, takže žádná nuda!

21.03.2017 4 z 5

Stříbrná relikvie Stříbrná relikvie Patricia Briggs

Opět povedený příběh. Docela jsem se bála o Samuela, že to nezvládne. Ale nakonec našel smysl života tam, kde by ho nejmíň čekal. A jsem fakt, jako fakt zvědavá, co za bytost je ta až děsivá holčička s jojem. Začíná mi připomínat ďáblem posedlou postavičku z jednoho filmu.

13.03.2017 4 z 5

Zkřížené hnáty Zkřížené hnáty Patricia Briggs

Teda musím říct, že tenhle díl měl docela grády. Blackwood byl upíří hnusák první kategorie, jde mi z něj mráz po zádech, jen si na něj vzpomenu. Stefana je mi líto, Marsilie s ním pěkně vymetla. Doufám, že jí někdo jednou pomučí stejným způsobem. A já jdu na tu stříbrnou relikvii.

10.03.2017 4 z 5