FireOfFilth FireOfFilth komentáře u knih

Batman: Ticho: Kniha druhá Batman: Ticho: Kniha druhá Jeph Loeb

Hodnotím knihu jako celek. Ticho je skvělý příběh Batmana s poměrně hodně postavami. Každopádně příběh baví a je napínavý od začátku do konce. Kresba Jima Leeho je velmi líbivá, pro někoho však tuctová. Kdo má rád Batmana tak tento komiks by neměl vynechat.

18.08.2017 5 z 5

Batman: Ticho: Kniha první Batman: Ticho: Kniha první Jeph Loeb

18.08.2017 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Po přečtení tohoto románu, kde máme vykreslen dystopický svět nejinak podobný jako od George Orwella, si člověk začne více vážit knih jako takových. V tomto světě jsou totiž knihy zakázány, ale bez knih není kultura. V tomto světě jsou všichni závislí na mušličkách do uší (rozuměj sluchátka) či telestěnách (rozuměj televizi). Když to tak člověk vezme, tak to skoro není o moc podobné jako dnes, kdy chytrá elektronika ovládá nás a ne my ji.

V hlavě mi ještě doznívají myšlenky této skvělé a hlavně nadčasové knihy, která vykreslila v podstatě podobu dnešního světa. Knihu by si měl přečíst každý povinně. Takže kdo nečetl alou pro ni!
Celkové hodnocení 95%

11.08.2017 5 z 5

Nikdykde (komiks) Nikdykde (komiks) Mike Carey

Komiks jsem si sehnal a přečetl, protože jsem na něj dostal vysoké doporučení a jsem rád, že jsem na něj dal. Příběh a atmosféra knihy rychle vtáhne, hlavně díky velice líbivému grafickému zpracování, na které je radost pohledět. Všechny postavy byly skvělé jak kladní hrdinové, tak záporáci. Konec příběhu se mi velice líbil, hlavně poslední dvě stránky.

05.08.2017 5 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Uff, byl to docela porod to přečíst. První část knihy mě docela zaujala a bavila, ale pak přišlo různé filozofování a další bláboly, které mě dost nudily. Naopak se mi líbily popsány různé denní návyky hlavní postavy. Konec mě přišel dost ujetej. Knihu jsem četl, abych měl sfouknutou komplet bibliografii Glukhovského.
Celkové hodnocení 40%

03.08.2017 2 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Tahle je kniha je povinnost! Protože Velký bratr vás vidí.
Velmi dobře vykreslený dystopický svět, který se možná pomalu stává realitou! Pozor aby někteří z nás nebyli vaporizování! Amen Georgi
Celkové hodnocení 100%

29.07.2017 5 z 5

Tomb Raider: Archivy S.1 Tomb Raider: Archivy S.1 Dan Jurgens

Kdo má rád Laru pro něj tento komiks je povinnost. Jedná se o dobrodružnou akční jízdu. Kniha obsahuje několik samostatných příběhů, některé lepší než jiné.

Co je ale na knize nejlepší je kresba, která velmi lahodí oku čtenáře, tak i úžasné zpracování, které nám připravilo Comics centrum. Kvůli němu je nutnost knihu číst na stole :-)

29.07.2017 4 z 5

Tajemství mechanické mrtvoly Tajemství mechanické mrtvoly Joe Benitez (p)

Nejvíc se mi na Mechanice libí atmosféra viktoriánského steampunkového "Londýna". Příběh není špatný, ale je to zatím pouze jen začátek něčeho většího. Kresba je velmi líbivá a samotná Lady je velmi pohledná žena :-) . Ale co se Argu musí nechat je vymazlené zpracování knihy, formát a deska knihy. 3-4 hvězdy

29.07.2017 4 z 5

Autorita Autorita Jeff VanderMeer

Na pokračování Anihilace jsem se těšil jak malej. Pak jsem se někde dočetl, že se má děj Autority odehrávat mimo Oblast X, začal jsem se trošku bát. Moje obavy byly bohužel oprávněné.

Kniha mě dala poměrně zabrat než jsem ji přečetl. Dost věcí jsme se dozvěděli, ale spousta jich stále visí ve vzduchu. Nejvíc mě bavila asi poslední čtvrtina knihy, měla slušný spád. Každopádně se těším na poslední díl!
Celkové hodnocení 60%

25.07.2017 3 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Protože mám rád sérii Metro od Glukhovského, tak sáhnout po této knize byla povinnost. Knihy se samozřejmě nedají srovnávat, protože jsou úplně, ale úplně o něčem jiném, akorát používají stejné kulisy, a to METRO.

Kniha mě poměrně bavila, dočkali jsme se i pár odhalení. Popis jednotlivých částí metra včetně stanic byl čtivě napsaný. Ale přesto po přečtení zůstala taková pachuť na jazyku. Knihu přesto doporučuji.
Celkové hodnocení 60%

05.07.2017 3 z 5

Stalker Stalker Arkadij Strugackij

Co o této knize říct, snad jen neskutečná atmosféra Pásma a její záhady. V této knize vaše hlava šrotuje na 100% aby si dokázalo tak nějak vykreslit podobu Pásma.

Skvělá věc je, že na motivy této knihy vznikly tři počítačové hry STALKER. Kdo hry hrál, tak by si měl povinně tuto knihu přečíst.
Celkové hodnocení 95%

12.02.2017 5 z 5

Anihilace Anihilace Jeff VanderMeer

Dost podobné Pikniku u cesty od Strugackých. Takovéhle knihy miluji. Dost nezodpovězených otázek. Doufám, že v dalších knihách budou zodpovězeny.
Celkové hodnocení 100%

12.02.2017 5 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Na tuto knihu jsem byl nalákán reklamou v pražském metru. Našel více informací o této knize. Zjištění, že se odehrává na Šumavě byl impuls k její koupě a četbě.

Na začátku je dobré říci, že kniha popisuje dva příběhy, které se zdá nemají nic společného. Jedná se o příběh středoškolského učitele, který má osobní problémy. Druhý příběh popisuje výlet malé holčičky Marie, která jede na dovolenou na Šumavu.

Nakonec v jedné části knihy dojde k velkému zvratu a od té dobry začne kniha nabírat na obrátkách a už tak hustá atmosféra ještě zhoustne.

Jak asi každý čtenář čeká dojde k propojení oněch dvou příběhů. Až se dostaneme k finále, které je poměrně předvídatelné.

Na závěr můžu říci jen to, že mě kniha velice bavila a doufám, že pan Renčín napíše další podobný skvost.
Celkové hodnocení 80%

02.02.2017 4 z 5

Prvních patnáct životů Harryho Augusta Prvních patnáct životů Harryho Augusta Claire North (p)

Tato kniha popisující životy Harryho Augusta mě velice potěšila. Nevěděl jsem o čem kniha vlastně bude, nečetl jsem v podstatě žádný popis či anotaci knihy. Kniha mě zaujala svým název, který mi napověděl, že půjde o zajímavou vědecko-fantastické čtení.

Na začátku se pomalu seznamuje s Harrym, postupem času kniha nabírá na obrátkách a odkrývá nové a nové informace. Ke konci graduje a graduje až zjistíte, že je konec.

Těch 350 stránek uteklo poměrně rychle a jsem rád, že jsem si je mohl přečíst.
Více takových knížek. Díky Claire
Celkové hodnocení 85%

30.01.2017 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Kniha si mě získala během pár stránek. Velmi zajímavý pohled na vizi budoucnosti. Nechtěl bych vidět na světe tolik miliard lidí a ani tisíci podlažní budovy, natož v takové době žit.

Hlavní hrdina poměrně sympaťák, dost mě bavili jeho flashbackové kapitoly, kde o něm postupně zjišťujeme více a více.

Závěr knihy poměrně k zamyšlení.

Bravo Dmitry!
Celkové hodnocení 90%

28.01.2017 5 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Na nové Metro jsem se dost těšil, podle recenzí mělo jít o dost povedený díl, oproti 2034. A můžu říct, že opravdu super.

Vrátilo se putování podobné prvnímu dílu, akorát se zcela jiným cílem. V knize celkově dost psychologické rozhovory postav a celkové řešení situací. Atmosféra nejistoty a budoucnosti světa i metra jako takového.

Prostě Glukhovsky je borec!!
Celkové hodnocení 80%

28.01.2017 4 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Oproti 2033 jsem se poměrně dost nudil. Prostředí mě přišlo méně obrazně napsané jako v předešlé knize. Čteno pouze z povinnosti.
Celkové hodnocení 40%

28.01.2017 2 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Úžasná post-apo cesta moskevským metrem. Skvělá atmosféra a rozmanité lokace.
Celkové hodnocení 90%

28.01.2017 5 z 5